Witam,

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam,

przez Nana13 13 lis 2012, 03:01
Candy14 napisał(a): czyli terapia zacheca do dalszej zdrady?

no wlasnie to mnie ciekawi, na moje pytanie trener nie odpowiedzial :?
...potwory nie istnieją, ale ludzie tak...

Witam,

przez Vian 13 lis 2012, 03:04
Nie było z tym problemów. Najprawdopodobniej chodzi o to, że nie zgłaszają się ludzie, którzy obawialiby się w tej sytuacji o swoje zdrowie. W sumie każdy przecież potrafi to sam ocenić.

Czyli ja mam sama wiedzieć, czy mogę mieć wylew i czy będę potrafiła się pohamować, a Ty za to nie odpowiadasz?
To za co właściwie odpowiadasz...

Ok. Ja też nie lubię jak ktoś zadaje normalne poważne pytanie a za chwilę pojawia się 11 stron idiotycznych komentarzy. Popatrz na to z mojej strony.

Jeśli zakładam temat i jedna albo dwie osoby się z niego nabijają, to te osoby mogą być idiotami a mój temat normalny. Jeśli zakładam temat i nabija się z niego KAŻDA osoba, która go odwiedza, a odwiedza go ze 20 osób jak nie więcej, to warto się zastanowić, czy z moim tematem wszystko w porządku.

-- 13 lis 2012, 03:11 --

Candy14 napisał(a):
Generalnie coś w tym jest co piszesz, bo w praktyce wiele osób w konsekwencji terapii wędruje na erotyczne fora.

czyli terapia zacheca do dalszej zdrady?

Terapia ma na celu pomóc osobie zdradzanej pogodzić się z faktem, że będzie zdradzana. :P
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Witam,

przez s.e.x.trener 13 lis 2012, 03:22
Vian napisał(a):
s.e.x.trener napisał(a):Nie było z tym problemów. Najprawdopodobniej chodzi o to, że nie zgłaszają się ludzie, którzy obawialiby się w tej sytuacji o swoje zdrowie. W sumie każdy przecież potrafi to sam ocenić.

[...]
To za co właściwie odpowiadasz...

Za aspekty psychiczne integracji.

Vian napisał(a):Czyli ja mam sama wiedzieć, czy mogę mieć wylew i czy będę potrafiła się pohamować, a Ty za to nie odpowiadasz?

Strach ma wielkie oczy... logiczną konsekwencją twojego rozumowania za chwilę może równie dobrze być argumentacja, że ktoś może dostać zawału na samą myśl. Nie brnę w to dalej. Dla ludzi którzy przeszli traumę związaną ze zdradą, ważna jest wiara w perspektywę uzyskania jeszcze jednej możliwości wyjścia z sytuacji, to w pewnym sensie stabilizuje emocjonalnie i tworzy podkład pod świadome uczestnictwo w terapii...

s.e.x.trener napisał(a):Ok. Ja też nie lubię jak ktoś zadaje normalne poważne pytanie a za chwilę pojawia się 11 stron idiotycznych komentarzy. Popatrz na to z mojej strony.

Jeśli zakładam temat i jedna albo dwie osoby się z niego nabijają, to te osoby mogą być idiotami a mój temat normalny. Jeśli zakładam temat i nabija się z niego KAŻDA osoba, która go odwiedza, a odwiedza go ze 20 osób jak nie więcej, to warto się zastanowić, czy z moim tematem wszystko w porządku.

Zwróć uwagę, że ja się o ten temat tu nie prosiłem.

Nana13 napisał(a):
Candy14 napisał(a): czyli terapia zacheca do dalszej zdrady?

no wlasnie to mnie ciekawi, na moje pytanie trener nie odpowiedzial :?

Skutkiem ubocznym jest to że ludziom zaczyna się to podobać... tyle że nie w ukryciu.
Na szkoleniu co prawda o tym nie było.. ale nie było też jak widać o defloracji ;)

-- 13 lis 2012, 02:26 --

Vian napisał(a):Terapia ma na celu pomóc osobie zdradzanej pogodzić się z faktem, że będzie zdradzana. :P

"...ten sposób terapia działa oczyszczająco i sprawia, że człowiek przestaje się oszukiwać, że w ostatecznej konsekwencji zdrady chodzi o coś więcej niż tylko o inny seks."

"...wykazały, że istnieje silny związek pomiędzy naturalnym popędem człowieka a potrzebą życia stadnego. Kliknij tutaj aby zobaczyć rozwinięcie i uzasadnienie. W skrócie chodzi o to, że człowiek nie jest istotą seksualnie monogamiczną"

Wierzymy albo nie.

", natomiast tym, co odróżnia go od zwierząt są uczucia wyższe, takie jak miłość, zaufanie i poczucie emocjonalnej bliskości."

To wiemy.
Ostatnio edytowano 13 lis 2012, 03:26 przez s.e.x.trener, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam,

przez Nana13 13 lis 2012, 03:28
s.e.x.trener napisał(a):Skutkiem ubocznym jest to że ludziom zaczyna się to podobać... tyle że nie w ukryciu.

Jak dla mnie to zaprzeczas sam sobie. Wczesniej napisales, ze zdrada ma przestac smakowac.

Czyli to ma zachecac do zwiazku opartego na zdradzie kontrolowanej? Na swingowaniu?

Witam,

przez Vian 13 lis 2012, 03:29
Za aspekty psychiczne integracji.

A w praktyce to oznacza..?

My go za Ciebie nie założyliśmy.

-- 13 lis 2012, 03:38 --

W skrócie chodzi o to, że człowiek nie jest istotą seksualnie monogamiczną"

Jeśli ktoś jest do tego silnie przekonany, nie istnieje dla niego problem zdrady.
Na terapię może chodzić tylko jeśli jest silnie przekonany, wierzy w to.
Jeśli w to wierzy, nie ma problemu.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Witam,

przez silence_sadness 13 lis 2012, 03:44
Zaraz nam trener się załamie.. :shock:
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Witam,

przez Vian 13 lis 2012, 03:51
To niech wpadnie do mnie na terapię, leczę okładaniem kapciem przy jednoczesnym polewaniu zimną wodą.
Mam świetne wyniki w Zimbabwe.
Lisbeth Salander

Witam,

przez silence_sadness 13 lis 2012, 03:54
Vian, Hahahah .. :D Padłam..
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Witam,

przez hasacz 13 lis 2012, 04:04
dobra,wd mnie jezeli komus to kiedykolwiek pomogło no to niech istnieje ;)
Podpis usunięty ze względu na użytkownika hooain :D

Witam,

przez Vian 13 lis 2012, 04:14
hasacz napisał(a):dobra,wd mnie jezeli komus to kiedykolwiek pomogło no to niech istnieje ;)

Znacie historię terapii depresji?
Hipokrates swoich pacjentów podtapiał z zaskoczenia w lodowatej wodzie.
Gdzieś tam, chyba w Rosji, "leczono" chłostą, a inny naukowiec wprowadził pacjentom przymusowe leżenie w łóżku. Nie wolno im było wstać nawet na chwilę. W miarę jak ich stan się poprawiał, zezwalano na kolejne czynności. Słyszałam też o metodzie polegającej na pozbawianiu chorego snu.

I wiecie co? One podobno wszystkie na kogoś tam zadziałały (tak, ta Hipokratesa też) !
Lisbeth Salander

Witam,

przez s.e.x.trener 13 lis 2012, 04:15
Vian napisał(a):

My go za Ciebie nie założyliśmy.

Ja się tu tylko chciałem przywitać, ale pytanie od osoby która ma kilka tysięcy postów wydało mi się obligujące... i wydawało mi się że gwarantuje jakąś tam kulturę dalszych wypowiedzi, a nie śmietnik. Tak przynajmniej działo się na innych forach w których uczestniczyłem, że osoba która ma 5 czy 6 tys. postów stanowi jakiś tam autorytet, i inne osoby udzielają jej pierwszeństwa w prowadzeniu dyskusji. Tutaj niestety ta zasada się nie sprawdziła, stąd moja wypowiedź w kwestii śmietnika. Dziwne co prawda, że tak tu jest, ale nic mi do tego.

Nana13 napisał(a):
s.e.x.trener napisał(a):Skutkiem ubocznym jest to że ludziom zaczyna się to podobać... tyle że nie w ukryciu.

Jak dla mnie to zaprzeczas sam sobie. Wczesniej napisales, ze zdrada ma przestac smakowac.

Popatrz na to trochę od innej strony. To, co w rzeczywistości najbardziej boli zdradzanego to te wszystkie ciche intymne momenty których partner/partnerka doświadcza sam na sam razem z kochankiem. Natomiast w momencie kiedy zdradzany zaczyna mieć wpływ na całą sytuację i jednocześnie może się z trenerem konsultować w kwestii tego na czym stoi (w kontekście tego o czym jego partner/partnerka rozmawia równorzędnie z trenerem), wiele rzeczy się zmienia, przede wszystkim na korzyść emocjonalnej integracji związku.

Nana13 napisał(a):Czyli to ma zachecac do zwiazku opartego na zdradzie kontrolowanej? Na swingowaniu?

Swingowanie to zupełnie odrębna sprawa, tam nie ma aspektu obserwacji która wzmaga pożądanie, nie ma aspektu szczególnej integracji emocjonalnej, kładzenia nacisku na czułość i drobne ale istotne gesty, partnerzy z reguły rozchodzą się po pokojach żeby się wyżyć, każdy w swoim zakresie i tyle. Zdrada kontrolowana jest bliżej, ale tam w grę wchodzą aspekty sadomasochistyczne, czyli dominacja "kochanka" nad mężem, spotkania partnerki z "kochankiem" na osobności, poza tym w zdradzie kontrolowanej to działa tylko w jedną stronę - czyli kobieta zdradza mężczyznę. W terapii cudcol, pomijając fakt, że może to działać w obie strony, chodzi tak naprawdę o co innego, bo o wzmocnienie więzi, pożądania, a jednocześnie zrozumieniu praw którymi rządzi się seks sam w sobie.

Vian napisał(a):
W skrócie chodzi o to, że człowiek nie jest istotą seksualnie monogamiczną"

Jeśli ktoś jest do tego silnie przekonany, nie istnieje dla niego problem zdrady.

A dla osób które nie są przekonane, zdrada ciągle będzie wielkim problemem. Tyle, że w ten sposób nie da się uratować związku. Trener likwidując opory w stosunku do braku seksualnej monogamii, jest również po to, żeby dbać o integralność związku, zwracając uwagę na to że partnerzy powinni być w tym wszystkim w stosunku do siebie czuli, mówi o tym, że ważne są gesty, które pozwalają na wzmocnienie więzi w tej nowej sytuacji. To jest istota terapii.

Vian napisał(a):
s.e.x.trener napisał(a):Za aspekty psychiczne integracji.

A w praktyce to oznacza..?

j.w.
Ostatnio edytowano 13 lis 2012, 04:24 przez s.e.x.trener, łącznie edytowano 2 razy

Witam,

przez hasacz 13 lis 2012, 04:16
ale tutaj nikt nikogo do niczego nie zmusza :)
Podpis usunięty ze względu na użytkownika hooain :D

Witam,

przez Nana13 13 lis 2012, 04:25
s.e.x.trener napisał(a):A dla osób które nie są przekonane, zdrada ciągle będzie wielkim problemem. Tyle, że w ten sposób nie da się uratować związku. Trener likwidując opory w stosunku do braku seksualnej monogamii, jest również po to, żeby dbać o integralność związku, zwracając uwagę na to że partnerzy powinni być w tym wszystkim w stosunku do siebie czuli, mówi o tym, że ważne są gesty, które pozwalają na wzmocnienie więzi w tej nowej sytuacji. To jest istota terapii.

Konkretnie. O jakie gesty chodzi?

A co by było jeśli osoba zdradzająca chciałaby zeby "dochodzących" było dwóch lub wiecej jednoczesnie?

No albo co jeśli "rogacz" zechciałby też miec panią "dochodzącą"? Dopisek. Przeczytalam jeszcze raz. Czyli, ze niby jak to ma wygladac? :lol: :lol: :lol: :lol: cyrk kolego
Ostatnio edytowano 13 lis 2012, 04:37 przez Nana13, łącznie edytowano 2 razy

Witam,

przez Vian 13 lis 2012, 04:30
Ja się tu tylko chciałem przywitać, ale pytanie od osoby która ma kilka tysięcy postów wydało mi się obligujące... i wydawało mi się że gwarantuje jakąś tam kulturę dalszych wypowiedzi, a nie śmietnik.

A mnie sie wydawało, że osoba, która przedstawia się jako trener i mówi o TERAPII ma jakieś poważne metody a nie... no cóż - te.

Tak przynajmniej działa się na innych forach, że osoba która ma 5 czy 6 tys. postów stanowi jakiś tam autorytet, i inne osoby udzielają jej pierwszeństwa w prowadzeniu dyskusji. Tutaj niestety ta zasada się nie sprawdziła

Nie wiem, na jakich forach bywasz, ale po pierwsze liczy się jakość a nie ilość po drugie - już Ci pisałam: jeśli KAŻDY wyśmiał Twoją terapię i to nie osoby mające po 15 lat, a poważni ludzie, również ci z wykształceniem psychologicznym, to nie ze wszystkimi dookoła jest coś nie tak, tylko z Twoją metodą.

A dla osób które nie są przekonane, zdrada ciągle będzie wielkim problemem. Tyle, że w ten sposób nie da się uratować związku.

Twierdzisz tym samym, że monogamiczne związki nie mają racji bytu, to... śmieszne.
Równie dobrze ja mogłabym mówić, że nie wiem - tylko biało - czarne krowy to są krowy, a w pozostałych kolorach to nie krowy. :D

To nie terapia, to forsowanie swojej ideologii pod płaszczykiem terapii.

I wiesz, ja nie jestem monogamistką. Ja nie bywam zazdrosna o seks i byłam związana z kilkoma osobami w tym samym czasie nie zdradzając ich, bo każda z tych osób wiedziała, że nie jest jedyna. A mimo to uważam to co robisz za... no śmieszne. Szarlatanerię wymyśloną bardziej pod kątem tego, czy się sprzeda niż czy pomoże.

Pomyśl nad tym.
Nie jestem monogamistką. Nie uznaję Twojej "terapii".

Proszę, masz poważny post.

-- 13 lis 2012, 04:32 --

hasacz napisał(a):ale tutaj nikt nikogo do niczego nie zmusza :)

Tamci terapeuci też nie zmuszali do terapii.
Lisbeth Salander

Sortuj wg