Realista konspiracji wita

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Realista konspiracji wita

przez Jarek Kefir 01 lis 2012, 04:24
Witam, jestem Jarek Kefir.
mam rozpoznanie choroby psychiki, ale ta moja choroba to taka trochę "bezobjawowa", gdyż diagnozą zostałem uraczony dopiero wtedy, gdy zacząłem opowiadać o tym, co źli politycy nazywają "teoriami spiskowymi". O ile w USA już na nikogo nie działa ten egregor o nazwie "teorie spiskowe", o tyle w zapyziałej i zakompleksionej Polsce wystarczy, że jakiś oszołom powie: "co pan tu za teorie spiskowe opowiadasz" - by dyskusja była zakończona, a móżdżki owieczek wyprane.

prawie 10 lat mi zajęło poznanie prawdy o współczesnej medycynie. powiem tak - na pewno znacie aferę "łowców skór", niektózy z Was zapewne coś czytali o aferze w Grudziądzu, gdzie testowano szczepionki na ptasią grypę. wg prokuratury zmarło około 20 osób, według dziennikarzy śledczych ofiar śmiertelnych było 150.

jednak to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

wakcynologia, pediatria, a także psychiatria nie są dziedzinami nauki, ale pseudo nauki.

żadna szczepionka nie była testowana w sposób naukowy, zgodnie z metodologią itp. (mogę to rozwinąć).
teoria o bakteryjnym i wirusowym pochodzeniu chorób tez wydaje się nieprawdziwa - wirus grypy jest wytwarzany przez.. nasz organizm, by zredukować liczbę nieprawidłowo pracujących komórek. gdy w dawnych czasach udowadniano hipotezę bakteryjnego pochodzenia chorób - musiano naginać dowody, np okrutnie okaleczać "zakażane" bakteriami zwierzęta doświadczalne, pozbawiać je posiłków itp.

co do psychiatrii - najśmieszniejsze jest to, że do dziś nie ma żadnego naukowego potwierdzenia skąd się biorę choroby psychiczne. hipotezy: dopaminowa (schizofrenia) i serotoninowa (depresja) są tylko hipotezami nie potwierdzonymi w badaniach.
gdy podaje się lek neuroleptyczny blokujący receptory dopaminowe, wtedy mózg zaczyna produkować dużo więcej dopaminy, gdyż dąży do homeostazy (stanu wyrównania). gdy odstawiasz neuroleptyk, w mózgu nadal jest dużo dopaminy i to powoduje tzw "nawrót schizofrenii". w rzeczywistości nie jest to kolejny epizod schizofrenii, ale objaw odstawienia leków.
podobnie w przypadku antydepresantów - jeśli zaczynają działać, wtedy reakcją mózgu na bombardowanie serotoniną, jest znaczne zmniejszenie ilości serotoniny. jak odstawiasz antydepresant, serotoniny jest nadal mało, i znowu masz "nawrót depresji, lęku" czyli de facto objawy odstawienne. sam tego doświadczyłem, gdy próbowałem odstawić antydepresanty - pojawiły się objawy typowe dla braku serotoniny.
pierwszy lek neuroleptyczny - chlorpromazyna, miał być lekiem na nadciśnienie tętnicze. jednak zaobserwowano, że u chorych na schizofrenię poprawia on jakość życia. później zaobserwowano, że chlorpromazyna powoduje blokadę receptorów dopaminowych i zmniejszenie ilości dopaminy. tak więc nie dopasowano leku do choroby, ale dopasowano chorobę i hipotezę do leku i jakiejś pobieżnej obserwacji (dopamina).

poza tym kiedyś było np 30 - 40 rodzajów chorób i zaburzeń psychicznych, a dziś dajmy na to - 200, 300 (nie pamiętam dokładnie).
czy wzrost ilości chorób psychicznych jest efektem lepszej jakości diagnostyki? nie. dziś do chorób psychicznych włącza się coraz więcej normalnych, ludzkich zachowań. ostatnio w amerykańskiej bazie danych chorób psychicznych umieszczono tzw "zaburzenie wyzywającego sprzeciwu". nieszczęśnicy "chorzy" na to zaburzenie, zawinili tylko tym, że myślą niezależnie i twórczo, i nie dają się zgnoić tzw "autorytetom". taka polityka stwarza ogromne pole do popisu jeśli chodzi o internowanie i czasami - mordowanie w szpitalach dysydentów politycznych, przeciwników aktualnie rządzących reżimów, ludzi którzy "zbyt dużo wiedzą" itp. takie sytuacje zdarzają się w przenajświętszej III RP często - sam opisywałem historię studenta prawa, który działał w organizacjach obrony praw człowieka. został on przeniesiony do psychuszki na podstawie sfałszowanych papierów. gdy matka przyszła do lekarza prowadzącego, ten jej powiedział wprost: "o synu może już pani zapomnieć". to straszna historia, ale ten, kto zna temat - nie jest tym zdziwiony. ja działam w organizacjach sprzeciwiających się torturom, eksperymentom i przymusom w medycynie. nawzajem przesyłamy sobie informacje. jeśli ktoś jest zainteresowany tematem, proszę pisać PW.

niebezpieczny jest też pogląd coraz większej liczby psychiatrów i psychologów, że tak naprawdę nie ma ludzi zdrowych psychicznie, że każdy wykazuje jakieś cechy chorób psychiki. idąc tym tropem - każdego można zamknąć w "psychuszce" i długotrwale "leczyć", np jak taka osoba powie za dużo.
wprawny psychiatra sądowy może każdego przekonać, że jest chory i potrzebuje leczenia - odpowiednio dobierając i akcentując słowa, stawiając odpowiednie pytania. na pewno znacie "schizofrenię bezobjawową" z ZSRR czy barbarzyńskie zabiegi elektrowstrząsowe i neurochirurgiczne z USA i Europy. jakie mamy gwarancje, że to się nie powtórzy? i - wkraczając na teren polityki - jakie mamy gwarancje, że w przyszłości dalej będziemy żyć w krajach wolnych i demokratycznych, a nie totalitarnych?

------

co do mojego hobby: staram się dojść do tego, kto decyduje o losie naszej planety i jakie ma zamiary. przy czym nie obchodzą mnie takie marionetki jak Obama czy Roomney, mnie interesują ludzie, którzy są na szczycie piramidy władzy.
wszystko to publikuję u siebie, na swojej stronie. naturalnie, interesuję się zdrowiem, przekrętami w medycynie akademickiej, a także medycyną naturalną. polityka - ten temat jest z zasady obrzydliwy, ale uważam że trzeba być na bieżąco.
fascynują mnie też sprawy duchowości - interesują mnie nasze prapoczątki, tematy sekt i zwodniczych myślicieli, różnego rodzaju wizji i objawień (tu uważam, że jest to efekt elektronicznej manipulacji umysłem - tzw "syntetyczna telepatia").

adres mojej strony:

http://kefir2010.wordpress.com/

(nie wiem czy można umieszczać adres swojej strony w poście, jeśli nie, to proszę moderację o edycję tego posta).

pozdrawiam ;)

-- 18 cze 2013, 19:33 --

Jednak bez odpowiedzi ;)