Dżem dobry

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Dżem dobry

przez Kruz 31 paź 2012, 14:56
Nie bardzo rozumiem co to znaczy DDA ? :-)
A odnośnie mojej rodzinki . Nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń - wiem , że jestem i byłem kochanym "dzieckiem" , podobnie zresztą jak moja starsza siostra. W domu nie było ani awantur, ani alkoholu, ani biedy. Moi rodzice to naprawdę bardzo kochani i dobrzy ludzie, na któych zawsze mogłem polegać
I took a heavenly ride through our silence
I knew the moment had arrived
For killing the past and coming back to life

I knew the waiting had begun
And headed straight . . . into the shining sun

Dżem dobry

przez Candy14 31 paź 2012, 15:02
W przypadku ewidentnych zaburzeń nerwicowych o konkretnym podłożu gdzie miejsce ma mocno zaburzona biochemia terapia pomaga tyle co umarłemu kadzidło.

Zgadza sie :) Dlatego czesto laczy sie terapie z farmakologia. Jednak nerwica ma czesto podloze egzogenne.. nie eliminujac zrodla nie eliminujemy objawow...tabsy lagodza objawy nie wykluczajac zrodla i tak naprawde nic sie wtedy nie dzieje oprocz przytlumienia objawow.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Dżem dobry

przez Gunia76 31 paź 2012, 15:05
Kruz napisał(a):Nie bardzo rozumiem co to znaczy DDA ? :-)
A odnośnie mojej rodzinki . Nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń - wiem , że jestem i byłem kochanym "dzieckiem" , podobnie zresztą jak moja starsza siostra. W domu nie było ani awantur, ani alkoholu, ani biedy. Moi rodzice to naprawdę bardzo kochani i dobrzy ludzie, na któych zawsze mogłem polegać

To ok, czyli nie wyniosłeś tego z domu rodzinnego. (DDA to DOrosłe DZieci Alkoholików)
http://www.nerwica.com/post918275.html#p918275 TO WŁAŚNIE JEST MOJA HISTORIA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dżem dobry

przez tirzak 31 paź 2012, 15:56
Ja Wam troszkę polecam posłuchać piosenek uspokajających jakiejś muzyki klasycznych Beethoven czy też na yt na przykład tej piosenki
http://www.youtube.com/watch?v=IBAoNnyp ... re=related

Dżem dobry

przez Kruz 31 paź 2012, 16:00
Powietrzny Kowal napisał(a):
Candy14 napisał(a):Zgadza sie :) Dlatego czesto laczy sie terapie z farmakologia. Jednak nerwica ma czesto podloze egzogenne.. nie eliminujac zrodla nie eliminujemy objawow...tabsy lagodza objawy nie wykluczajac zrodla i tak naprawde nic sie wtedy nie dzieje oprocz przytlumienia objawow.

U mnie dla przykładu (po 3 piekielnych latach dobierania: Doxepin, Mirtor, Lerivon, Trittico, Depakine, Coaxil, Solian, Kwetaplex i Valdoxan) Elicea zadziałała na tyle zaskakująco dobrze po 10 miesiącach, że w tej chwili jestem na próbie odstawienia (jeszcze 7 dni połowy dawki).
PS. Zręcznie ominęłaś lisku moje pytanie w nawiasie ;) Obrazek

Matko Jedyna - przeraziłeś mnie a swoją drogą ja żyłem w totalnej nieświadomości . 3 lata dobierania tabletek ?
Załamka :(

Dżem dobry

przez Illse 31 paź 2012, 16:04
Zoloft jest okej. Jak miałam depresje (nie wiedziałam, że mam to) to nie spałam 9 miesięcy, a to jeszcze spotęgowało objawy wiec warto wziąć leki choćby po to żeby zacząć sypiać normalnie. Nie nakręcaj sie opisami innych osób, bo sam sobie wywołasz objawy. Każdy przypadek jest inny.

Dżem dobry

przez Candy14 31 paź 2012, 16:07
Powietrzny Kowal, jakbys przez 20 lat zyl w napieciu w toksycznym zwiazku to bys nie pytal ;) Jestem po rozwodzie..wyeliminowalam zrodlo
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Dżem dobry

przez Candy14 31 paź 2012, 16:46
Mialam Obrazek

Dżem dobry

przez kaja123 31 paź 2012, 20:37
tirzak, komuś diagnozę postawiłeś i wiesz co poradzić a co z Tobą?
Kruz, ja Cię też rozumię a co do serducha to ja "zawały" często miałam i tysiące innych dolegliwości :(
Co do leczena to każdy człowiek jest inny i wcale u Ciebie nie musi być tak jak u innych więc uśmiech :D

Dżem dobry

przez Kruz 01 lis 2012, 09:43
Dostałem się wczoraj do psychiatry i po godzinnej rozmowie stwierdził , że mam zaburzenia lękowo-depresyje. (koło 15 zadzwoniłem i okazało się , że ma jedno wolne miejsce na 17:30 - niestety w Poznaniu więc kawałek musiałem jechać)
Powiedział ,żebym zaczął brać sertralinę i mam do niego za miesiąc przyjechać na kontrolę .
Zabronił mierzyć ciśnienia - po kilkanaście razy dziennie i pulsu. W ogóle to było fajnie - bo jakiś taki miły ten człowiek .
I szczerze mówiąc ani wczoraj popołudniu ani dzisiaj tego ciśnienia nie zmierzyłem :D
Chociaż mnie korci - to będę się starał robić to raz dziennie.

Poza tym jak Sertralina mnie trochę "puści" to Pan zasugerował psychoterapię i jakąś jogę lub coś w tym stylu.

Pytałem też o hipnozę ale na razie odradził.

No to wziąłem dzisiaj pół tabletki i teraz będziemy czekać na efekty .

Broniłem się przed tym rękoma i nogami ale Pan doktor logicznie mi to wytłumaczył i powiedział, że z tych leków za rok albo dwa będzie można zrezygnować . Muszę tylko wepchnąć tą moją śnieżną kulę na sam szczyt i zepchnąć ją na drugą stronę góry , żeby nie wróciła do mnie ze zdwojoną siłą i do tego zdecydowanie większa.

Dżem dobry

przez Candy14 01 lis 2012, 11:37
Poza tym jak Sertralina mnie trochę "puści" to Pan zasugerował psychoterapię i jakąś jogę lub coś w tym stylu.

Madry pan :D

Dżem dobry

przez kaja123 01 lis 2012, 11:41
No to wziąłem dzisiaj pół tabletki i teraz będziemy czekać na efekty .

noo efekty to po 2-4 tyg dopiero. Ale jesteś przykładem dla innych że jak się ma faktyczny problem, jest z nim źle to nie ma wymówek i obwiniania wszystkich i wszytskiego dookoła tylko jest szybkie szukanie pomocy nawet jeśli jest ona oddalona parę km ;) Brawo :great:

Dżem dobry

przez Kruz 01 lis 2012, 12:53
kaja123, Moze byc i 5 i 6 tygodni - poczekam. Jesli ma byc lepiej to jestem w 100 % przekonany, ze warto. Te kilka miesiecy, ktore sie sam ze soba mecze minelo jak z bicza strzelil wiec miesiac nie stanowi jakiejs wielkiej roznicy.

Probowalem bez tabletek i nie dalem rady wiec teraz przyszedl czas wspomoc sie chemia :) Mam tylko nadzieje , ze na krotko , ze za jakis czas bedzie dobrze.

Dżem dobry

przez Candy14 01 lis 2012, 13:01
Kruz, ale pamietaj, ze tabsy nie zlikwiduja przyczyny ..warto udac sie potem na terapie zebys za jakis czas mogl spokojnie je odstawic a objawy nie wrocily

Sortuj wg