Witam!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam!

przez lenny86 27 lip 2012, 17:59
Cześć, jestem nowy na forum. Od ponad 4 lat cierpię na nerwicę (chyba, nigdy nie była dokładnie zdiagnozowana) oraz depresję. Pochodzę z rozbitej rodziny a moja samotnie wychowująca mama była alkoholikiem. Objawy nerwicy zaczęły się kiedy dowiedziałem się, że moja była dziewczyna zdradzała mnie. Na początku były to ataki duszności później ataki paniki i wytworzyła się fobia, z którą prawie sobie poradziłem. Nauczyłem się żyć z atakami paniki a napady duszności ustały kiedy zrozumiałem, że to siedzi w mojej głowie. Niestety, za każdym razem kiedy oswoję się z jakimiś objawami nerwica serwuje mi nowe doznania. Dalej cierpię na ataki paniki ponad to czuję ciągłe napięcie i boję się, że coś mi się stanie (dostanę wylewu albo zawału). Ponadto od kilku dni zacząłem miewać kołatania serca. Mam 26 lat, widywałem się z dwoma psychologami, z których żaden mi nie pomógł... Obawiam się, że może być już tylko gorzej...

PS. z natury jestem (byłem) wesołym człowiekiem

Proszę o wskazówki gdzie szukać pomocy w leczeniu nerwicy i (o ile to w ogóle możliwe) "naprostowaniu" mojej psychiki z objawów DDA/DDD.

Witam!

przez Zupapomidorowa 27 lip 2012, 18:06
Miałam podobne objawy do Twoich. 9 miesięcy temu poszłam do psychiatry, który przepisał mi Seronil i Aloban. Aloban rzuciłam po 3 tygodniach barania bo czułam się jak zombie. Ale Seronil bardzo mi pomógł. Nie mam już napadów duszności i lęków. Znów jestem wesołą dziewczyną. Myślę, że powinieneś poszukać innego lekarza.
Dawniej Luktar

Witam!

przez Michałek 75 27 lip 2012, 19:15
Dobrze że walczysz o siebie . Uważaj na leki , chol..y uzależniają .
Always Look on the Bright Side of Life ...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam!

przez lenny86 27 lip 2012, 19:21
Najgorsze jest to, że do tej pory myślałem, że wariuję. Nikomu nie odważyłem się powiedzieć o moich problemach ponieważ nie chciałem aby ktokolwiek mnie wziął za świra. Dopiero kilka minut temu przed napisaniem pierwszego postu i przeczytaniu cech DDA stwierdziłem, że jest to opis mojej osoby.

Witam!

przez Michałek 75 27 lip 2012, 19:25
Może aż tak nie sugeruj się forum ? Ja mam uraz do lekarzy , ale warto z nim skonsutować objawy ;) .
Always Look on the Bright Side of Life ...

Witam!

przez lenny86 27 lip 2012, 20:11
Czy istnieją jakieś znane i sprawdzone techniki relaksacyjne lub inne metody, które mógłbym wykonywać sam aby zwalczyć objawy nerwicy?

Sortuj wg