Witam! :)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez maciej_mazury 12 lip 2012, 10:46
Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Cierpię na depresję od około 3 lat. Wcześnie nie miałem odwagi pójść do lekarza specjalisty psychiatry i męczyłem się z tym sam. Wczoraj jednak powiedziałem: DOŚĆ! I się wybrałem. Do prywatnego gabinetu. Po rozmowie z lekarzem i testu na depresje wg. Becka specjalista zdiagnozował umiarkowany ciężki przypadek i przepisał mi leki. Xanox (alprazolam), Ketrel (kwetiapina) oraz Axyven (wenlafaksyna). Teraz już mam nadzieję, że będzie już z górki i lżej. Czekałem w kolejce na wizytę około 2 tygodnie. Okazał się że rzeczywiście psychiatra nie gryzie i jest lekarzem jak każdy inny...

Pozdrawiam!!!
-Ładna kopia!
-Kopia jest w muzeum...

przez Candy14 12 lip 2012, 10:59
maciej_mazury, witaj :) Jakie sa przyczyny Twojej depresji?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez jaskolka83 12 lip 2012, 11:04
ojej czemu az 3 leki?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maciej_mazury 12 lip 2012, 11:27
A więc mam rodzinną skłonność do popadania w depresje rodzinną. Wiele osób w mojej rodzinie już leczyło się na depresję. Moja babcia (matka mojej matki), nie leczyła choroby co najprawdopodobniej doprowadziło do wylewu i jej śmierci w wieku 35 lat... Oprócz tego moja matka i ciotka od strony matki również brała leki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. Również moja rodzona siostra leczyła się ponad pół roku na to... ;/ Poza tym moi obaj dziadkowie byli alkoholikami co również może mieć z tym związek.
Żyję w ciągłym lęku i strachu przed nieznanym. Nie potrafię określić czego tak naprawdę się boję. Przeraża mnie przyszłość. Ciągle o niej myślę, że będzie źle itd. Nie mam ochoty na kontakty z innymi osobami. Siedziałbym tylko w domu... Nawet wędkarstwo, które od od zawsze było moją pasją przestało mnie interesować...

Co do leków. Dwa z nich - ketrel i axyven są że tak no nazwę lekami głównymi odpowiadającymi za wydzielanie noradrenaliny, serotoniny i dopaminy. Natomiast Xanax został mi przepisany do stosowania doraźnego.

Pozdrawiam!!! :)
-Ładna kopia!
-Kopia jest w muzeum...

przez akademiaeft 12 lip 2012, 17:18
maciej_mazury napisał(a):A więc mam rodzinną skłonność do popadania w depresje rodzinną. Wiele osób w mojej rodzinie już leczyło się na depresję. Moja babcia (matka mojej matki), nie leczyła choroby co najprawdopodobniej doprowadziło do wylewu i jej śmierci w wieku 35 lat... Oprócz tego moja matka i ciotka od strony matki również brała leki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. Również moja rodzona siostra leczyła się ponad pół roku na to... ;/ Poza tym moi obaj dziadkowie byli alkoholikami co również może mieć z tym związek.
Żyję w ciągłym lęku i strachu przed nieznanym. Nie potrafię określić czego tak naprawdę się boję. Przeraża mnie przyszłość. Ciągle o niej myślę, że będzie źle itd. Nie mam ochoty na kontakty z innymi osobami. Siedziałbym tylko w domu... Nawet wędkarstwo, które od od zawsze było moją pasją przestało mnie interesować...

Co do leków. Dwa z nich - ketrel i axyven są że tak no nazwę lekami głównymi odpowiadającymi za wydzielanie noradrenaliny, serotoniny i dopaminy. Natomiast Xanax został mi przepisany do stosowania doraźnego.

Pozdrawiam!!! :)

Dlaczego leki?
Europejska Akademia EFT i Emocjonalnej Jogi
Eliminowanie efektu Stresu i Traum
EFT/Health Coaching/Biodecoding of Illness
Rewolucyjne Rozwiązania w Terapii Nerwic, Depresji, Fobii, PTSD
Twórca Programu "Płatność za rezultaty"
http://www.stress-expert.com

przez maciej_mazury 12 lip 2012, 20:41
akademiaeft napisał(a):Dlaczego leki?

Proszę przeczytać pierwszy post.

-- 20 maja 2013, 23:54 --

Witam!

Dawno mnie nie było. Nie pochlastałem się jeszcze, nie! :)

Leczyłem się prawie rok czasu lekami axyven 0,75 i ketrel 0,25.
Po tym czasie odstawiłem leki. Nie na długo. Już po kilku dniach po odstawieniu zaczęło się znowu pogarszać (nie mówiąc o objawach odstawienia wenlafaksyny...)
Prawie rok czasu jak krew w piach praktycznie...

Wybrałem się ponownie do lekarza. Tym razem przepisał mi Elicea 10 i Lerivon 60 (mianseryna). Mija miesiąc czasu od czasu gdy zacząłem je zażywać. Jest lepiej o wiele.

-- 20 maja 2013, 23:56 --

Witam!

Dawno mnie nie było. Nie pochlastałem się jeszcze, nie! :)

Leczyłem się prawie rok czasu lekami axyven 0,75 i ketrel 0,25.
Po tym czasie odstawiłem leki. Nie na długo. Już po kilku dniach po odstawieniu zaczęło się znowu pogarszać (nie mówiąc o objawach odstawienia wenlafaksyny...)
Prawie rok czasu jak krew w piach praktycznie...

Wybrałem się ponownie do lekarza. Tym razem przepisał mi Elicea 10 i Lerivon 60 (mianseryna). Mija miesiąc czasu od czasu gdy zacząłem je zażywać. Jest lepiej o wiele.
-Ładna kopia!
-Kopia jest w muzeum...

Sortuj wg