witam!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

witam!

przez mizofonia 06 lip 2012, 22:14
Witajcie...
Mam na imię Katarzyna. Od lat zmagam się z lękiem społecznym i z chorobą, o której istnieniu nie miałam pojęcia. Wiedziałam, że moja reakcje na odgłosy wydawane przez najbliższych jest patologiczna. Mój mózg dostawał szału słysząc sapanie, chrapanie, chrząkanie. Kiedy nie byłam już w stanie wytrzymać z Ukochanym, z którym byłam szczęśliwa od lat, rozpaczliwie poszukiwałam odpowiedzi. W 2011 roku pojawił się pierwszy w języku polskim artykuł dotyczący mizofonii. Wiedziałam, że czytam o sobie samej, co do tego nie miałam wątpliwości... Moim celem jest znalezienie ludzi, którzy czują to samo, co ja i zainteresowanie specjalistów chorobą, o której mało co słyszał. Jak na razie, psychiatrzy i psycholog, których odwiedzałam, przyznawali, że jestem pierwszą w ich historii osobą z takim problemem. Prawda jest taka, że choroba rozwaliła moje życie w drobny mak. Rozpaczliwie szukam pomocy i wsparcia.

Mój własny artykuł na temat mizofonii można znaleźć tutaj:
https://docs.google.com/open?id=0B9BDj2 ... VRmN090NkE

Serdecznie dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie
Ostatnio edytowano 07 lip 2012, 02:11 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmieniono tytuł wątku, na forum prosi się o nie dublowanie wątków o tej samej lub podobnej treści - zgodnie z Regulaminem Forum
Mizofonia - czyli mózg, który wpada w furię słysząc sapanie, chrząkanie, pociąganie nosem, mlaskanie itp.
Mój tekst odnośnie mizofonii: https://docs.google.com/open?id=0B9BDj2 ... VRmN090NkE

Mizofonia

przez *Monika* 07 lip 2012, 02:10
mizofonia, Witaj na forum! :D
Obrazek
Główny Moderator

witam!

przez tahela 07 lip 2012, 04:23
pierwsza to ty nie jestes , jest tu pare osób z takimi zaburzeniami,ale hja bym to podciagnęła pod NN mnie rozwala siorbanie i mlaskanie , do szalu doprowadza i jeszcze chrzakanie, przy chrapaniu ciezko mi spac , poza tym luz
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

witam!

przez mizofonia 08 lip 2012, 22:46
tahela napisał(a):pierwsza to ty nie jestes , jest tu pare osób z takimi zaburzeniami,ale hja bym to podciagnęła pod NN mnie rozwala siorbanie i mlaskanie , do szalu doprowadza i jeszcze chrzakanie, przy chrapaniu ciezko mi spac , poza tym luz

Witam :) Zdaję sobie sprawę, że nie jestem sama, niemniej, kiedy rozmawiałam z 2 psychiatrami, obie twierdziły, że jestem pierwszą taką pacjentką w ich historii. Z tego, co czytałam, wiele osób z mizofonią leczono bezskutecznie na nerwicę natręctw. Ogólnie, leczenie tego zaburzenia przynosi nikłe efekty, a świadectwa osób chorych napawają głównie pesymizmem. Przeraża mnie to, setki razy zasypiałam z nadzieją, że się już nie obudzę. Męczę się żyjąc z człowiekiem, którego kocham, boję się, że z kimkolwiek bym była, nagle mógłby się pojawić dźwięk, który wyzwalałby we mnie furię i rozwaliłby w strzępy mój związek. Ze szczęśliwego człowieka, którym byłam kiedyś, nie zostało prawie nic. Żeby nie myśleć o chorobie, nurkuję w używki - wszystko mi już obojętne, skoro nie mam władzy nad swoim życiem.
Boli mnie także, że o tym zjawisku nie słyszeli specjaliści, choć za granicą schorzenie jest badane, ma swoją nazwę, istnieją grupy wsparcia dla osób, które nie są w stanie znieść określonych dźwięków.
Mizofonia - czyli mózg, który wpada w furię słysząc sapanie, chrząkanie, pociąganie nosem, mlaskanie itp.
Mój tekst odnośnie mizofonii: https://docs.google.com/open?id=0B9BDj2 ... VRmN090NkE

Sortuj wg