Cześć?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Cześć?

przez Marsal2 27 maja 2012, 20:28
Tomcio Nerwica, jednak o Was tak powie niemal każdy w Polsce, a o Ślązakach nie. :mrgreen:
Ja tam nie mam żądnych uprzedzeń. Jak ktoś jest w porządku wobec mnie, to ja też będę taki wobec niego. ;)
Marsal2

Cześć?

przez Skrajna 27 maja 2012, 20:30
Ludzie są ludźmi, nie łapię tych wszystkich ,,warszawiacy mają kij w pupie'', ,,Krakowianie brzydki oddech'', a Polacy to ogólnie KRADNĄ i chodzą w sandałach z białymi skarpetkami... :mrgreen:

Wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś pracuje nad swoją mentalnością i swoim ,,ja'' to dogada się i z Warszawiakiem i nawet ''Marsjaninem''.. :)
Nadal jestem ludzka...
Prawda?

Cześć?

przez Adam Smith 27 maja 2012, 20:40
Marsal2, Mają takie zdanie o warszawiakach , tylko nie rozumiem dlaczego ? nie zauważyłem , żeby warszawiacy byli zarozumiali , to zwykłe stereotypy . A prawda jest taka , że nie ma co generalizować , nie ważne skąd się jest , tylko kim się jest :mrgreen:
Skrajna, '' to dogada się i z Warszawiakiem i nawet ''Marsjaninem'' musiałaś warszawiaka umieścić obok marsjanina ? :mrgreen:
Adam Smith

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Cześć?

przez Skrajna 27 maja 2012, 20:42
Tomcio Nerwica napisał(a):[b] to dogada się i z Warszawiakiem i nawet ''Marsjaninem'' musiałaś warszawiaka umieścić obok marsjanina ? :mrgreen:

A czy istnieją w ogóle prawdziwi Warszawiacy? :mrgreen: Bo ja jeszcze takowego nie poznałam, zazwyczaj wszyscy tam się przenoszą, a niekoniecznie w Warszawie są poczęci czy przychodzą na świat, haha.
Nadal jestem ludzka...
Prawda?

Cześć?

przez Adam Smith 27 maja 2012, 20:47
Skrajna, Wiesz kilku rodowitych się znajdzie np ja :mrgreen: ale już np moi rodzice nie pochodzą z Warszawy , Ojciec ..ehh ... yyy... pochodzi ze śląska , dokładniej Zabrza i w większość przypadków tak jest , że nawet rodowici warszawiacy , korzenie mają gdzieś poza stolicą :mrgreen:
Adam Smith

Cześć?

przez Marsal2 27 maja 2012, 20:50
Skrajna napisał(a):Bo ja jeszcze takowego nie poznałam, zazwyczaj wszyscy tam się przenoszą

I to jest w dużej mierze odpowiedzialne za to, że warszawiacy są zarozumiali. ;) Przenoszą się do stolycy i myślą, że są panami Polski i że tylko z tego powodu inni powinni ich wielbić i przed mini się korzyć. ;)

Tomcio Nerwica, wystarczyłoby, żebyś zatrudnił się w jakimś kurorcie, hotelu czy innym pensjonacie w Polsce gdzieś poza Warszawą. Zobaczyłbyś jak warszawiacy się obnoszą z tego powody, że są ze stolycy. Kiedyś właśnie oglądałem program, odnośnie tego którzy wczasowicze ze świata i z Polski mają najgorszą renomę u właścicieli i obsługi takich placówek. ;) Wygrali Niemcy (najgorzej oceniani w całej Europie), a w Polsce właśnie warszawiacy. ;)
Marsal2

Cześć?

przez Skrajna 27 maja 2012, 20:51
Tomcio Nerwica napisał(a):Ojciec ..ehh ... yyy... pochodzi ze śląska , dokładniej Zabrza i w większość przypadków tak jest , że nawet rodowici warszawiacy , korzenie mają gdzieś poza stolicą :mrgreen:

No i wyszło szydło z worka, w Twoich żyłach też płynie śląska krew! :twisted: :mrgreen:
Nadal jestem ludzka...
Prawda?

Cześć?

przez Marsal2 27 maja 2012, 20:57
Skrajna napisał(a):
Tomcio Nerwica napisał(a):Ojciec ..ehh ... yyy... pochodzi ze śląska , dokładniej Zabrza i w większość przypadków tak jest , że nawet rodowici warszawiacy , korzenie mają gdzieś poza stolicą :mrgreen:

No i wyszło szydło z worka, w Twoich żyłach też płynie śląska krew! :twisted: :mrgreen:

I jak on mógł do Warszawy uciec... ZDRADA! :P No widzisz, Górny Śląsk jest tym lepszym. :mrgreen:
Marsal2

Cześć?

przez Adam Smith 27 maja 2012, 20:57
Marsal2, Nie rozumiem takich ludzi , to jakiś prestiż , że pochodzi się ze stolicy ? no niestety są takie przypadki , ale bez przesady , nie ma co generalizować ;)
Skrajna, Może i tak , ale raczej czuję się jako 100% warszawiak , więc jeśli płynie śląska krew , to naprawdę , są to śladowe ilość :mrgreen:

-- 27 maja 2012, 20:59 --

Marsal2, Warszawa jest warta zdrady :mrgreen:
Adam Smith

Cześć?

przez Marsal2 27 maja 2012, 21:03
Tomcio Nerwica, wszystko tylko nie Warszawa. Tam zresztą nic nie ma. ;) Jakbym miał opuszczać Śląsk, to tylko gdzieś nad morze bym wybył. ;)
Niestety, taka jest prawda. Ci warszawiacy, których stać na wakacje w Polsce (o zgrozo, to często droższe, niż zagranica), to ci co się ze swoim pochodzeniem obnoszą.
Marsal2

Cześć?

przez Skrajna 27 maja 2012, 21:08
Marsal2, oj już nie przesadzajmy, że w Warszawie nic nie ma, bo naprawdę jest. A ludzie próżni i zadufani są chyba wszędzie, Warszawiacy raczej nie rodzą się z genem próżniactwa który albo im się uaktywni albo nie. ;)
Nadal jestem ludzka...
Prawda?

Cześć?

przez Adam Smith 27 maja 2012, 21:12
Marsal2, Warszawie nic nie ma ? mam wymieniać ? pałac kultury , stare miasto , stadion narodowy , dalej ? a jeśli nie chcesz tu się osiedlić , to trudno , nie każdy musi się tu dobrze czuć , ja na pewno nie zamieszkałbym na śląsku , ale nie ze względu na ludzi , tylko ogólnie nie podoba mi się to miejsce , więc kwestia gustu :mrgreen:
Adam Smith

Cześć?

przez Marsal2 27 maja 2012, 21:32
Tomcio Nerwica, to są rzeczy które można zwiedzić, ale nie sprawiają, że się w Warszawie będzie przyjemnie mieszkało. ;) Nad morzem jest przynajmniej morze, a ja lubię morze i wodę. :D

Skrajna, nie rodzą się z takimi genami, ale niestety w większości Ci zarozumiali są tacy, bo są wychowani na "warszawskich patriotów". ;) Nie twierdzę, że wszyscy są tacy, bynajmniej. ;)
Marsal2

Sortuj wg