Witajcie!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witajcie!

przez Leverkuhn 21 maja 2012, 02:18
Salve,

Mój pseudonim bynajmniej nie wiąże mnie z "germańskim oprawcą", próżno szukać takich tropów - po prostu Leverkuhn to nazwisko głównego bohatera powieści Manna "Doktor Faustus", a to, co napisał Mann - to dla mnie świętość; "Doktor Faustus" jest wyróżniony ze względu na słabość do dodekafonii. :) Psychoanalityczna interpretacja "Śmierci w Wenecji" nie do końca mnie przekonuje, chociaż Mahlera lubię bardzo. :P

Mam na imię Damian i mam 22 lata, mieszkam w Poznaniu.

Chwilowo moja aktywność na forum będzie ograniczona - jestem przytłoczony przygotowaniami do sesji. :) Lurkerem nie jestem! ;P

Próbuję znaleźć jakieś pocieszenie, spróbować porozmawiać na ile się da głęboko. Blisko 3 miesiące temu załamał się mój dość rygorystyczny racjonalizm - odkąd zacząłem go praktykować, zaprzestałem monitorowania swoich stanów psychicznych w odpowiedni sposób i skończyło się to ciężkim kryzysem, z którego właśnie próbuję się wydostać. Internet mówi, że objawy wskazują na neurozę - je zresztą spostrzegałem już wcześniej. Pewno będę musiał udać się do lekarza.

Czym się interesuję? Muzyką klasyczną, poezją śpiewaną, filozofią i rzeczami kulturoznawczymi. Bardzo oględnie, ale trochę się wstydzę tych zainteresowań. Chyba pomogły wystąpieniu nadwrażliwości.

Pozdrawiam i mam nadzieję na miłe rozmowy. :)

-- 21 maja 2012, 02:36 --

Yyyh, jednak jestem zmęczony. Myślałem, że to zbiorczy temat dla przywitań. Pardon, a już edytować nie mogę. :<
Ostatnio edytowano 21 maja 2012, 23:11 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: rozdzielono poprzedni wątek, stworzono nowy ;-)

Witajcie!

przez shinobi 21 maja 2012, 08:51
Leverkuhn, 22 i zrozumiałeś "Doktora Faustusa", brawo :brawo: , ja mam 34 i chyba nie zrozumiałem.

Witajcie!

przez Artemizja 21 maja 2012, 10:10
Leverkuhn, witaj na forum ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witajcie!

przez Pieprz 21 maja 2012, 12:02
Cześć Piotrek :)
Może wstawię tutaj myśl mojego znajomego:
"Nic tak nie pomaga na depresję jak rozładowanie 30 ton węgla."
;)
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Witajcie!

przez emiliEM 21 maja 2012, 16:07
shinobi napisał(a):Leverkuhn, 22 i zrozumiałeś "Doktora Faustusa", brawo :brawo: , ja mam 34 i chyba nie zrozumiałem.

ha ja mam 18 i zrozumiałam.Wszystko można zrozumieć wystarczy wgłębić się w całość,zrozumiałeś dusze książki,wcielić się minimalnie w przeżycia,wrażliwość autora;)

ps.Witaj,Leverkuhn :!:
Każdy człowiek jest inny i to jest najpiękniejsze!Nie wszyscy muszą interesować się zjawiskami fizycznymi,czy chemicznymi.Ja osobiście nie przepadam za naukami ścisłymi wręcz ich nie cierpię;)

'Kocham samotność, tak, proszę, podejdź bliżej,
kocham ciszę tak mocno, mów do mnie głośno
... bym mogła słyszeć.'

Witajcie!

przez Leverkuhn 21 maja 2012, 21:55
Dziękuję za powitanie i jeszcze raz przeprosiny dla zbombardowanego za wdarcie mu się w wątek. :P

@Shinobi - myślę, że coś tam pojąłem, chociaż zapamiętałem tylko kilka ulubionych momentów. :P
@emiliEM - ja bardzo lubię nauki ścisłe, zwłaszcza fizykę, ale tak raczej "metapoziomowo", maszyną rachującą nie jestem, wystarczy mi, że w obliczeniach rozumiem co oznaczają poszczególne literki, a poza tym, mnóstwo rzeczy zupełnie fascynujących da się stamtąd wyciągnąć. :D

Witajcie!

przez *Monika* 21 maja 2012, 23:01
Leverkuhn, Witam Cię serdecznie na forum. Czuj się jak u siebie ;)
Dla Ciebie rozdzielę ten wątek i stworzę osobny :D
Obrazek
Główny Moderator

Witajcie!

przez Leverkuhn 21 maja 2012, 23:15
Dzięki wielkie! :)

Witajcie!

przez *Monika* 21 maja 2012, 23:20
Leverkuhn, :D
Obrazek
Główny Moderator

Witajcie!

przez shinobi 22 maja 2012, 07:58
@Shinobi - myślę, że coś tam pojąłem, chociaż zapamiętałem tylko kilka ulubionych momentów.

Mam mniej więcej tak samo, sporej części - właściwie to większej części - wywodów na temat muzyki nie ogarnąłem. :)

Sortuj wg