chciałabym porozmawiać

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

chciałabym porozmawiać

przez ninaaa 22 kwi 2012, 20:47
Jestem tutaj ponieważ czuję, że dzieje się coś złego. Nie radzę sobie z własnym życiem, boję się zmian, nie radzę sobie w pracy, czuję się gorsza od innych. Mam kochającą rodzinę i cudownego narzeczonego ale nie dziele się z nimi moimi problemami. Udaję, że wszystko jest w porządku a tak naprawdę chciałabym chyba, żeby zauważyli że nie wszystko jest takie jak się wydaje. Zawsze wszyscy mieli wobec mnie wysokie wymagania, czułam ze musze być najlepsza a teraz , z biegiem lat ciągle wydaje mi się, że nie jestem w stanie sprostać wymaganiom innych. Ciągle chce mi się płakać. Są chwile, że byle zdanie doprowadza mnie do płaczu, trzęsą mi się ręce i nie mogę się opanować. Zaczęłam brać tabletki uspokajające, ale te słabe bez recepty na mnie nie działają już. Nie jestem w stanie funkcjonować w pracy bez środków uspakajających, boję się że się uzależnię. Nie sypiam, nie mam apetytu, boję się, nie nadaję do niczego. Niedługo kończę studia, wkrótce mam zamieszkać z narzeczonym, jednak nie potrafię się tym cieszyć tak jak powinnam. Mam tyle obaw,a nie mam z kim się tym podzielić. Nie potrafię rozmawiać o swoich uczuciach, łatwiej jest mi wejść tutaj i zostawić post...może ktoś się odezwie, poradzi coś :(

chciałabym porozmawiać

przez Manka 22 kwi 2012, 21:01
ninaaa może spróbuj powiedzieć, wyrzucić to z siebie swojemu narzeczonemu, rodzinie ... albo chociażby komuś komu ufasz ;)
Nikt z nas nie ma zdolności czytania w cudzych myślach. Z własnego doświadczenia wiem, że trudno jest domyśleć się osobom trzecim, ze coś jest nie tak. Zwłaszcza jeżeli czujesz i myślisz jedno a pokazujesz na zewnątrz drugie ... ;)
Warto spróbować , człowiek czuje się leszy ! Satysfakcja gwarantowana !

chciałabym porozmawiać

przez Ivaaa 25 kwi 2012, 18:55
A próbowałaś napisać szczery list do samej siebie... ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

chciałabym porozmawiać

przez tahela 25 kwi 2012, 20:25
hej witaj na forum,pisz, moze Ci pomoże troszkę chociaz
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

chciałabym porozmawiać

przez amelia83 25 kwi 2012, 20:28
ninaaa, hej, witaj :smile:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

chciałabym porozmawiać

przez Manka 27 kwi 2012, 22:46
List do samej siebie to na zasadzie podobnej do dziennika ... Wydaje się , że to może poprawić samopoczucie ale nie zniknie dzięki temu problem "ukrywania" przed innymi tego co siedzi w nas w środku.

chciałabym porozmawiać

przez agaton 27 kwi 2012, 23:04
Witam a ja myślę,że to depresja i czym prędzej radzę zasięgnąć porady specjalisty -po co się męczyć i myśleć a nie działać...pozdrawiam i życzę dużo zdrówka i uśmiechu:)

chciałabym porozmawiać

przez Ivaaa 27 kwi 2012, 23:11
Może i problem nie zniknie, jednak list do siebie może być zaczątkiem działania, czyż nie?:)

chciałabym porozmawiać

przez Manka 27 kwi 2012, 23:32
Na pewno. Świat trzeba zmieniać zaczynając od siebie ... A taki list tak myślę może nawet nie tylko podsunąć nam odpowiedzi na nasze pytania ale nawet dodać odwagi a żeby o tych problemach zacząć głośno mówić ;)

chciałabym porozmawiać

przez Ivaaa 08 maja 2012, 15:27
Warto pisać listy do siebie, dzienniki, pamiętniki i nie zostawiać w kącie, lecz później czytać je, starać się bardziej siebie zrozumieć, to pomaga w późniejszym działaniu z innymi osobami czy specjalistami także. Na pewno nie zaszkodzi moim zdaniem i wbrew pozorom to nie jest łatwe.

Sortuj wg