Witam!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam!

przez Twism1 11 kwi 2012, 13:45
Mam 21 lat, nie wiem czy to odpowiednie miejsce by pisać o swoim problemie, ale napiszę od razu, bo mnie męczy i rozrywa od wewnątrz.
Jestem raczej spokojną, bezkonfliktową osobą. Zwykle kompromisową i za wszelką cenę staram się wysłuchiwać i pomagać innym. Natomiast tym razem, mnie to dopadło. Czuję się tak paskudnie, że już od jakiś 3 tygodni przeżywam dziwne stany. Zaczęło się od nagłych skoków tętna, bezsenności i lęków, aż po poczucie derealizacji. W skutek tego musiałem zrezygnować z pracy, gdyż uniemożliwiało mi to wykonywanie nawet najprostszych poleceń i zaburzało kontakt z pracownikami. Od tamtego czasu, przebywałem w domu pod opieką rodziców, objawy mi przeszły, natomiast pozostało zmieszanie. Dalej się nie wysypiam i czuję się przemęczony. Mam spore problemy z koncentracją i pamięcią. Drażnią mnie ludzie i kontakty z otoczeniem. Wszyscy doszukują się u mnie jakiś chorób. Odrzucam myśl pójścia do psychoterapeuty, mimo, że siostra mi polecała, ponieważ szczerzę boję się, że zdiagnozu je mi jakąś faktyczną chorobę. Pragnę przestać się tym zamartwiać i o tym myśleć, a wreszcie wrócić do normalnego, pełnego życia, odciążyć rodziców i bliskich i podjąć kroki naprzód.
''Dobry lek zawsze gorzki.''

''Ten kto pokonuje innych jest tylko silny. Ten kto pokonuje siebie jest potężny.''

Witam!

przez carmen1988 11 kwi 2012, 14:00
Twism1, ja jednak tak jak twoja siostra polecałabym ci wizytę u psychologa. Może nawet skończyć się na jednej wizycie. Pomógłby ci określić na czym polega problem. Jeśli to nerwica to zaproponuje następne wizyty.
nerwica wegetatywna

Witam!

przez Artemizja 14 kwi 2012, 07:35
Twism1, witaj na forum.Rozejrzyj się tutaj.Może znajdziesz coś dla siebie ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg