Psycholog czy psychiatra, depresja i pytania do użytkowników

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Yoshiharu12 24 mar 2012, 17:55
Witam
Sam nie wiem od czego zacząć więc może przedstawię swój problem na przykładzie ostatniej pracy.
Od 3 miesięcy jestem w Warszawie. Udało mi się znaleźć dobrą pracę. Przez pierwsze dni było super, ale stopniowo ludzie jak w każdej pracy mnie nie lubią. Od najmłodszych lat miałem silny trądzik który pozostawił na mojej twarzy trwałe blizny do tego zawsze miałem problemy z jąkaniem, może i nie są one duże, ale jestem po prostu strasznie nerwowy. Kiedy jadę do pracy rano to mam dobry humor, ale kiedy wchodzę i mówię ludziom cześć a większość mnie olewa to to boli. Nic im w końcu nie zrobiłem. Przez to spada u mnie pewność siebie a czym jest niższa tym gorzej mi się mówi. Jeżeli mam dobry humor i ludzie ze mną rozmawiają i dobrze mnie traktują to mowie ładnie. I tak siedzę sam przed komputerem jak kołem. Nie chce mi się po raz któryś na siłe zagadywać do kogoś. Stopniowo staje się coraz bardziej spięty, w mojej głowie pojawiają się same negatywne myśli. Cały czas o czymś myślę i się przejmuję nie potrafię się skupić na pracy. Zawsze po wyjściu z pracy czuje się tak jak by ktoś wyssał ze mnie życie, jestem tak spięty i czuje się koszmarnie. Dopiero po pójściu na siłownie to stopniowo mija. Zupełnie jak bym potrzebował kogoś żeby czuć się dobrze. Większość ludzi myśli tylko o sobie i mają wszystkich gdzieś. Chciałbym też tak jak oni lubić siebie i trzymać z tymi ludźmi z którymi warto, a nie robić wszystko, żeby tylko ktoś mnie polubił. Oczywiście nie zawsze tak jest. Są czasami takie dni jak coś mi się dobrze uda gdy w siebie nagle wierze to jakbym był innym człowiekiem. Jest wtedy we mnie tyle energii, jestem taki pewny siebie i odważny. Niczym się nie przejmuje. Jeżeli mogę być taki przez kilka godzin to znaczy, że mam gdzieś sile żeby zawsze taki być. Tym bardziej, że jak porównuje siebie z innymi ludźmi to mam o wiele więcej zalet od nich. Mam jutro urodziny i postanowiłem że wreszcie chce zmienić moje życie na lepsze. Także proszę was o pomoc, jak wy to oceniacie, co możecie mi poradzić, abym zmienił swoje życie.
Mam też zamiar pójść do psychologa lub psychoterapeuty tylko raz że nie wiem który lepiej mi pomorze a drugie polećcie mi jakiegoś dobrego ale w rozsądnej cenie w Warszawie.
I jeszcze jedno pytanie, co mogę zrobić, żeby nie być tak spiętym. Przez to że jestem taki spięty nie mogę wysławiać się tak jakbym chciał, nie mogę w pełni kontrolować swojego ciała i skupić się na czymś w pełni, przez co często popełniam jakieś błędy i wkurza mnie to.
Zapominałem też napisać, że już od wielu lat mam depresje i czasami mam takiego doła, że nie mam już ochoty na nic.
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i odpowiedź na wszystkie moje pytania.
Ostatnio edytowano 24 mar 2012, 23:59 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmieniono dział

przez KobietaPuchMarny 25 mar 2012, 01:51
Wszystkiego najlepszego :D

przez Yoshiharu12 25 mar 2012, 08:10
Dziękuję :) ale chciałbym jednak, żeby ktoś mi pomógł

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez essprit 25 mar 2012, 09:21
Hmm ... jeśli chcesz pomocy - to psychoterapeuta, przez neta nie da się pomóc ;)
Na tym forum są informacje gdzie udać się w Warszawie.

Ale z takich moich rozmyślań - przede wszystkim to Ty sam sobie to robisz.
Przecież to, że ktoś z Tobą nie rozmawia, nie skupia się na Tobie to wcale nie znaczy że Ciebie nie lubi. Poza tym, Ty jesteś w pracy - a więc jest tam zbiór "przypadkowych" ludzi. Przyjaciół, kumpli szukaj już według własnego klucza ;) Noo i ... nigdy nie jest tak, że jesteśmy lubiani przez wszystkich.
Myślę też, że pomimo takiego twojego myślenia o sobie - miałeś dość odwagi i siły, żeby zmienić miejsce zamieszkania i pracy. A na to nie każdego stać ;)

Ja bym poszukała sobie terapii, ale też ... miejsca gdzie mógłbyś poznać nowych ludzi a i z korzyścią dla siebie - np.: jakieś zajęcia sportowe, które pomogą Ci odreagować stres i zmniejszyć lęk (sztuki walki, joga, jakieś relaksacyjne zajęcia etc. ... sama siłownia - ok, ale tam raczej nie musisz być w "grupie").
Hm, i jeszcze - bardziej bym "wystawiała" siebie na bycie w grupie (w różnych, im więcej tym lepiej). Na zasadzie testowania ;)

przez Yoshiharu12 25 mar 2012, 13:49
essprit dziękuję za odpowiedz, jesteś pierwszą osobą która mi pomogła.
A do tego co napisałaś to wiem dobrze, że sam sobie to robie. A co sztuk walki to też mam zamiar się zapisać, ale najpierw chciałbym pójść do psychoterapeuty.
Essprit polecisz mi jakąś placówkę w Warszawie najlepiej za darmo?, fajnie by było jakby znajdowała się w dzielnicach Ursynów albo Mokotów ewentualnie Śródmieście. Będę Ci bardzo wdzięczny.
Prosiłbym też inne osoby o wypowiadanie się. Chętnie przyjmę każdą radę.

przez Artemizja 26 mar 2012, 02:06
Yoshiharu12, witaj na forum ;)
Jeśli chodzi o placówki w Warszawie,to zajrzyj do tego wątku : http://www.nerwica.com/topic-t11716-868.html
Jeśli nie znajdziesz nic interesującego,to możesz tam również zapytać,o to na czym Ci zależy ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Yoshiharu12 29 mar 2012, 20:09
Dawno mnie tu nie było ale to z winy braku internetu i przeprowadzki. Ostatnio dowiedziałem się że przy przystanku Metro Politechnika jest jakaś poradnia psychologiczna. Wizyty sa darmowe. Może ktoś wie coś więcej i podałby mi dokładny adres to przejechałbym się tam i zapisał. Byłbym bardzo wdzięczny za szybką informację.

-- 01 kwi 2012, 14:14 --

Był ktoś w tym Centrum Psychoterapi na ulicy Dolnej 42 w Warszawie?
Na stronie wyczytałem, że trzeba tam mieć skierowanie od lekarza, czy to prawda?

Sortuj wg