Siemka

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Siemka

przez narcyz323 07 gru 2011, 22:04
Witajcie Forumowicze 8)

Zarejestrowałem się na forum, żeby znaleźć osoby z podobnymi problemami do mnie, najlepiej takie, które, w jakimś stopniu z nimi sobie poradziły. Po kilku latach chodzenia po psychologach i psychiatrach w końcu zostałem zdiagnozowany (czekałem na to jak na prezent na gwiazdkę).

A więc (fanfary) mam zaburzenia depresyjne i lękowe mieszane (F41.2), zaburzenia osobowości (?), osobowość narcystyczną (f60.8 - podejrzewam, że ten najgorszy typ) i na dobitkę jestem DDA z aktywnym problemem alkoholu w rodzinie. Ogólnie nie narzekam na nudę. Głównie zależy mi na uleczeniu się, a przynajmniej ujarzmieniu tego narcyza we mnie. Nie jest z tym kolorowo tak, jak może się niektórym wydawać, na przykład nie możliwe jest dla mnie bycie w związku. Opiszę swój problem szerzej w odpowiednim dziale.

Postaram się również z innymi podzielić swoimi doświadczeniami (mimo żem urodzony egoista), m. in. wyszedłem już z nie jednego depresyjnego dołka, przeszedłem terapię grupową nerwic (stamtąd mam diagnozę), gdzie nauczyłem się radzić z napięciem wewnętrznym i potrzebą bycia idealnym i odzależniam się emocjonalnie od mojej matki - a to wzięło się u mnie przez bycie "bohaterem" w swoim patologicznym padołku.

To na razie tyle. Pozdrawiam ;)

Siemka

przez sylwunia21 07 gru 2011, 22:07
hej

Siemka

przez Artemizja 08 gru 2011, 18:45
narcyz323, witaj na forum ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Siemka

przez narcyz323 08 gru 2011, 23:11
Hej ;) Zapomniałem o ważnej sprawie. Praktycznie wyleczyłem się z nerwicy natręctw. Nie miałem silnej, ale i tak strasznie utrudniała funkcjonowanie. Czasem mam nawroty, ale to np. kilka godz. tylko mam natrętne myśli i bez większych problemów daje sobie z nimi radę.

Siemka

przez *Monika* 08 gru 2011, 23:41
narcyz323, Witam Cię na naszym forum. Czuj się tu z nami dobrze :-)
Obrazek
Główny Moderator

Siemka

przez narcyz1983 12 gru 2011, 23:50
Witaj :)

Jam też "nowa" z podobną diagnozą: zaburzenia lękowe, 60.8 narcyz na podłożu DDA.

Nie wiem czy jest dla mnie nadzieja.... :(

Siemka

przez *Monika* 13 gru 2011, 02:10
narcyz1983, jest nadzieja.
Diagnoza jest potrzeba do prowadzenia rzetelnej, dobrej terapii.
Musisz chcieć ją rozpocząć i się w nią zaangażować.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg