Witam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam

przez marco84 03 gru 2011, 12:17
Witam wszystkich , jestem pierwszy raz na forum . Cierpie na zaburzenia nerwicowe z depresją . Leczę się juz 10 lat , ale dopiero teraz wychodze z tej choroby .Chetnie podziele sie na tym forum swoimi doswiadczeniami .

pozdrawiam

Witam

przez ewaryst7 03 gru 2011, 14:45
Witamy Cię:) Dziele się.Czytaj , odpowiadaj.Jest tu wiele bardzo samotnych osób. Czasem nasza odpowiedz jest dla nich nadzieją..

Witam

przez tahela 03 gru 2011, 16:10
Witaj na forum i dziel sie przeżyciami.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam

przez marco84 03 gru 2011, 17:07
Mam 27 lat , jestem obecnie aktywny zawodowo , mam kochająca kobietę , ogólnie mówiąc , jestem zadowolony z życia . Nie zawsze tak było ... Pierwszą wizytę u psychiatry zaliczyłem w wieku 17 lat , dzis uwazam , ze powinienem , co najmniej 3 lata wcześniej . Zaczęło sie od bardzo silnych duszności , wiadomo od razu lekarz pierwszego kontaktu , szereg badań , które niczego nie wykazały . Poszedłem wtedy z rodzicami , mama zwróciła uwage lekarzowi , że ogólnie to zawsze sie wszystkim zbytnio przejmowałem i mocno przezywałem porazki , no i dostałem skierowanie do Przychodni Zdrowia Psychicznego dla młodzieży . Pierwsza wizyta , dali mi Deprim , ziołowy lek i gadka , zeby być cierpliwym i takie tam . Po dwóch tygodniach do dusznosci doszła depresja , znów wizyta . Błagałem ich tam ,zeby mi przepisali cos silniejszego bo juz nie daje rady . Dali mi anafranil , lek po którym czułem sie jeszce gorzej . I tak faszerowali mnie tym pół roku , a objawy nie ustepowały . Skończyłem 18 lat , poszedłem na wizyte , fatalnie sie czułem . Pani doktor wybiegła z gabinetu bardzo ucieszona gdy mnie ujrzała i oznajmiła , że od dzis przejmuje mnie przychodnia dla dorosłych i tam musze sie zarejestrowac . Poszedłem , było to pietro nizej . Lekarz przegladnął moja dokumentację i do anafranilu dołozył perazyne . Wizyta trwała jakieś 5 min . Wszystkie kolejne przez pare lat , tak własnie wygladały . Jesli czułem , sie gorzej , lekarz po prostu zmieniał dawke , nie wypytując o objawy . Lata spedzone w państwowej przychodni , uwazam , za stracone . Bywały okresy , ze objawy ustepowały na jakis czas , ale śmiem stwierdzić , ze raczej same z siebie . 2 lata temu , zdecydowałem sie na leczenie prywatne i była to jedna z moich najlepszych decyzji w życiu . Na kazdej wizycie jestem szczegółowo pytany o wszystkie objawy , dodam , ze dopiero za 4 razem udalo się trafic z lekami , ale lekarz powiedział , ze moja depresja bedzie cięzka do leczenia , bo pojawia sie bez żadnych przyczyn , nadchodzi kiedy chce . Dzis kończe leczenie , obecnie zażywam trittico i moge stwierdzić że nareszcie od 10 lat jestem zdrowy ;D Jeśli ktos ma pytania , śmiało . Pozdrawiam i nie poddawajcie się , to przebiegła choroba , jesli sie jej poddasz , może Cie zniszczyć .

Witam

przez ewaryst7 03 gru 2011, 18:37
Cieszę sie razem z Tobą.:)

Witam

przez Wenuss 04 gru 2011, 22:58
no to fajnie, ze dobrze sie czujesz. oby tak dalej!

Witam

przez marco84 04 gru 2011, 23:04
Jest juz tak jak przed chorobą , czyli czuje się zdrowy. Powoli odstawiam leki , oczywiscie pod ścisłą kontrolą lekarza . Jeśli cierpicie na tą chorobę wiele lat , nie traćcie nadzieji , jest uleczalna w 100% tylko trzeba podjąć z nią walkę .

Pozdrawiam

Witam

przez *Monika* 04 gru 2011, 23:16
marco84, Oby efekty utrzymały się po odstawieniu.
Obrazek
Główny Moderator

Witam

przez marco84 26 maja 2012, 17:41
Witam po dłuższej przerwie .Od trzech miesięcy nie biorę leków , pokonałem to paskudztwo po 10-cio letniej walce .Jeśli ktos ma jakieś pytania , nie krępujcie się :D
pozdrawiam

Witam

przez *Monika* 26 maja 2012, 21:02
marco84, Co Ci pomogło najbardziej?
Jakim sposobem przezwyciężyłeś swoje trudności?
:D
Obrazek
Główny Moderator

Witam

przez pawelbdg24 26 maja 2012, 21:09
Gratulację:) obyśmy poszli w Twoje ślady:)

Witam

przez marco84 27 maja 2012, 11:39
Jesli chodzi o walkę z chorobą , najlepszą decyzją było podjęcie prywatnego leczenia u dobrego lekarza .Wizyta kosztowała 80 zł , leki tez były drogie ale nie żałuję ani grosza .Nie mozna się poddawac po nieudanych próbach leczenia . W moim przypadku leki zostały odpowiednio dobrane dopiero za 4 razem . Bardzo mozna sobie pomóc samemu , podchodząc bardziej na luzie do niepowodzeń , nie rozmyslac nad przeszłością .
pzdr

Witam

przez still 31 maja 2012, 18:27
hej:) mam pytanie...z tego, co piszesz obarczasz odpowiedzialnością za sukces leki..a psychoterapia? miałeś jakąś? jaką jeśli tak?
Ostatnio edytowano 01 cze 2012, 01:40 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono ort. w poście

Witam

przez Absinthe 31 maja 2012, 18:50
marco84, a co to za leki Ci za 4 razem pomogły?pytam tak z ciekawośći
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

Sortuj wg