Dzień dobry!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Dzień dobry!

przez Arcoiris|_2006 28 sie 2006, 10:55
Dzien dobry wszystkim! Mam na imię Agata, mam 37 lat (skończę za miesiąc ;-)). Na lęki cierpię od 10 roku zycia, na nerwicę lękową, ataki paniki od 15 roku zycia. Miałam agorafobię, którą pokonałam, a właściwie ograniczyłam w wielkim stopniu. Ale nie wybrałabym sie sama w żadną podróż. Mam też klaustrofobię. Wiele innych sytuacji tez wywołuje u mnie napady lęku. Tyle lat nauczyło mnie panowac nad sobą do tego stopnia, ze otoczenie nie widzi, ze np. zaczynam wpadać w panikę. Potrafię w większości wypadków zapobiec atakowi paniki odpowiednim oddechem, odwróceniem uwagi itp. Nie stosuję żadnych leków na receptę (tylko hydroxizinę, porcję dla dzieci), wyłącznie ziołowe. Sporadycznie hydroxizinę. Generalnie boję się wszystkiego. Mam niską samoocenę, niekończące się wyrzuty sumienia. Prowadzę normalne zycie rodzinne, chodzę do pracy, załatwiam różne sprawy. I nikt nie wierzy, ze mam nerwicę. Ale ją mam. Poprostu walczę z nią w codziennych sytuacjach i staram się unikac takich, w których wiem, ze sobie bym nie poradziła. Boję się więc takich sytuacji...mimo że wiem, że często ludzie z nerwicą w trudnych chwilach okazują się silniejsi od ludzi tzw. odważnych. Moze to kwestia wprawy?

Pozdawiam serdecznie

Agata

przez psycholozkaWtoku 28 sie 2006, 13:59
witaj:)

przez listonosz 28 sie 2006, 14:25
witam cie czytajac twoj post zobaczylem wiele wspolnych rzeczy
Arcoiris|_2006 napisał(a):Mam niską samoocenę, niekończące się wyrzuty sumienia. Prowadzę normalne zycie rodzinne, chodzę do pracy, załatwiam różne sprawy. I nikt nie wierzy, ze mam nerwicę. Ale ją mam. Poprostu walczę z nią w codziennych sytuacjach i staram się unikac takich, w których wiem, ze sobie bym nie poradziła. Boję się więc takich sytuacji...mimo że wiem, że często ludzie z nerwicą w trudnych chwilach okazują się silniejsi od ludzi tzw. odważnych. Moze
iwelu sprawch jest umnie podobnie ale mozna z tym wlaczyc popozdrawiam trzymaj sie mocno :D
Miłosc zwycięża

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magda-27 28 sie 2006, 14:41
Witaj na forum :)
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez Wypalony 28 sie 2006, 18:01
Witaj! :smile:

przez jevii 28 sie 2006, 19:20
Witaj wśród nas :smile:
Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe.
Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.Éric-Emmanuel Schmitt

przez LINA 29 sie 2006, 10:45
Witaj.

przez magdasz 30 sie 2006, 19:02
witaj :D

przez shadow_no 31 sie 2006, 01:38
Arcoiris|_2006, witaj na forum!
Czuj się jak u siebie.

Wszystkiego najlepszego (gdybym za miesiąc nie miał okazji złożyć życzeń) ;).
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Sortuj wg