Czołem wszystkim!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Czołem wszystkim!

przez Szeryf 16 cze 2011, 11:50
Witajcie!

Zarejestrowałem się tu żeby sprawdzić, czy ktoś ma tak samo, jak ja...Ze swoim problemem zmagam się od dawna, odkąd pamiętam. Właściwie to zastanawiam się, jak to nazwać ? Postaram się najkrócej i najprościej: odczuwam chorobliwą satysfakcję z "utarcia komuś nosa", czuję się fantastycznie, kiedy odniosę na kimś zwycięstwo, oprę się jakiejś sytuacji, zbuntuję się przeciw czemuś. Uważam, że świat jest pełen bałwanów, kanalii, szubrawców i idiotów, z którymi muszę walczyć. Ktoś mógłby zapytać, co jest złego w tym, że nie zgadzasz się na sytuacje, które w twojej ocenie są złe ? Ano niby nic, tylko, że mój nonkonformizm zaczyna być trochę uciążliwy, szczególnie w sytuacjach zawodowych, czy nawet codziennych, prozaicznych (na szczęście nie przenoszę tego na żonę czy dziecko). Człowiek chyba nie powinien traktować swojego życia w kategoriach wiecznej walki ?Zwłaszcza w wieku 33 lat. Problem w tym, że ja lubię się buntować, negować, a to nie zawsze się opłaca...Myślę, że byłbym niezłym wywrotowcem, rebeliantem...Jak być bardziej konformistycznym, jak się łatwiej dostosować?

PS mój nick to taka celowa przewrotność wobec mnie samego.

Pozdrawiam

Czołem wszystkim!

przez Lord Kapucyn 16 cze 2011, 16:05
No jesteś nonkonformistą i co z tego? Potrafisz postawić na swoim. To żadne zaburzenie tylko cecha Twojej osobowości. Może postępujesz po prostu ociupinkę zbyt radykalnie i idziesz w stronę antykonformizmu. W każdym razie witaj na forum. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Czołem wszystkim!

przez Szeryf 16 cze 2011, 21:04
Mad_Scientist napisał(a):Potrafisz postawić na swoim. To żadne zaburzenie tylko cecha Twojej osobowości.

Ok, nie traktuję tego jako zaburzenia tylko pewną uciążliwość, która nakazuje mi stanąć okoniem wobec pewnych spraw, ludzi. Jest to czasem o tyle złe, że nie zawsze mam rację. Dzięki za odpowiedź. Chyba trochę tu zabawię.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czołem wszystkim!

przez Pasman 16 cze 2011, 21:32
Witaj na forum.
Temat który poruszyłeś jest dosyć skomplikowany.
Zacznę od tego że dostosowywanie się bezwarunkowe powoduje uczucie upokorzenia, bycia wykorzystanym. Żeby dało się to wytrzymać trzeba zaproponować cenę ustępstwa.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Czołem wszystkim!

przez Szeryf 16 cze 2011, 21:42
Pasman napisał(a):Witaj na forum.
Temat który poruszyłeś jest dosyć skomplikowany.
Zacznę od tego że dostosowywanie się bezwarunkowe powoduje uczucie upokorzenia, bycia wykorzystanym. Żeby dało się to wytrzymać trzeba zaproponować cenę ustępstwa.

Ja właśnie nienawidzę upokorzenia, uczucia bycia wykorzystanym! W dzieciństwie (które pamiętam) doświadczyłem przykrych sytuacji i teraz wydaje mi się, że muszę sobie udowadniać, że jestem twardy, nieustępliwy, bojowy...To mnie z jednej strony wyczerpuje i czasem jest źródłem konfliktów a z drugiej wygrana daje satysfakcję...Chorobliwe :mhm:

Czołem wszystkim!

przez Infamis 16 cze 2011, 21:53
Szeryf, nie wiem czy ktoś ma tak samo jak Ty ale na forum przyda się wywrotowiec.
Jak mówią w Kambodży: czasami dobrze komuś dopierdolić nie jest źle.
Witaj kolego rebeliancie. Jak też mam bunt we krwi.
Infamis

Czołem wszystkim!

przez Szeryf 16 cze 2011, 22:47
Neu(e)rotyk napisał(a):Szeryf, nie wiem czy ktoś ma tak samo jak Ty ale na forum przyda się wywrotowiec.
Jak mówią w Kambodży: czasami dobrze komuś dopierdolić nie jest źle.
Witaj kolego rebeliancie. Jak też mam bunt we krwi.

Yeah! Dać komuś w mordę w słusznej sprawie, rzecz bezcenna!

Czołem wszystkim!

przez antracytowa 16 cze 2011, 23:14
Eee, ja jak tupnę nóżką to też mam wszystko co chcę :mrgreen: Też uwielbiam to uczucie kiedy jest po mojej myśli a nie po czyjejś i dobrze mi z tym ;)

Pytasz o to jak łatwiej się dostosować, ale chyba sam powinieneś odpowiedzieć sobie na to pytanie? Zastanowić się do czego jesteś zdolny i co mógłbyś zrobić nie wbrew sobie?

Witaj na forum :smile:

Czołem wszystkim!

przez *Monika* 17 cze 2011, 00:25
Szeryf, Witaj na forum buntowniku ;) :D
Obrazek
Główny Moderator

Czołem wszystkim!

przez Lord Kapucyn 17 cze 2011, 15:05
W dzieciństwie (które pamiętam) doświadczyłem przykrych sytuacji i teraz wydaje mi się, że muszę sobie udowadniać, że jestem twardy, nieustępliwy, bojowy...

Z psychologicznego punktu widzenia sam odpowiedziałeś sobie na pytanie postawione w temacie. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg