HEJ

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

HEJ

przez Elenka 09 cze 2011, 22:49
Chciałam się przywitać, przeglądam już od jakiegoś czasu to forum i postanowiłam się "aktywować" i trochę się pożalić, poszukać rady a czasem i oparcia, bo nikt nas "nerwusków" nie zrozumie lepiej niż my sami. Ja mam nerwicę natręctw od wielu lat, ale ostatnio dała mi nieźle popalić. Pomału udaje mi się wyrwać ze szponów nn z pomocą psychoterapii i leków niestety. Mam nadzieję, że koszmar nie wróci. Pozdrowionka wszystkim ;)
"Wiem, że nic nie wiem..."

HEJ

przez antracytowa 09 cze 2011, 22:51
Witaj na forum :)

HEJ

przez Duran84 10 cze 2011, 09:01
Witam na forum. Czuj się jak u Siebie :)
http://rockmaniak84.blogspot.com/ Pierwszy mój blog od dawna. O muzyce i nie tylko...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

HEJ

przez Lord Kapucyn 10 cze 2011, 15:53
Elenka napisał(a):Ja mam nerwicę natręctw od wielu lat, ale ostatnio dała mi nieźle popalić. Pomału udaje mi się wyrwać ze szponów nn z pomocą psychoterapii i leków niestety.

Witaj. Dlaczego nie jesteś przekonana do farmakoterapii?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

HEJ

przez Elenka 10 cze 2011, 18:04
Witaj. Dlaczego nie jesteś przekonana do farmakoterapii?

Wiem, że leki antydepresyjne nie uzależniają i są w miarę bezpieczne, chociaż jak się poczyta ulotkę w której jest mnóstwo możliwych skutków ubocznych to można się przerazić. Jednak uważam, że w przypadku zaburzeń lękowych do których należy nn nie leczą one przyczyny tylko objawy. Przyczyny stara się odkryć i w jakiś sposób zlikwidować psychoterapia. Są oczywiście sytuacje kiedy nie ma wyjścia i trzeba brać leki, które złagodzą objawy i łatwiejsza jest wtedy praca nad sobą podczas terapii. Oczywiście mówię tu o zaburzeniach lękowych, które nie są chorobą psychiczną. Jeżeli ktoś cierpi np. na schizofrenię czy CHAD czy jakąkolwiek inną chorobę psychiczną leki to podstawa. Ale to jest tylko moje zdanie i oczywiście mogę się mylić. Nie uważam również, że ludzie cierpiący na zburzenia lękowe biorący leki są gorsi czy słabsi (sama je biorę) czasami po prostu nie ma innego wyjścia z takich czy innych powodów.

HEJ

przez Lord Kapucyn 10 cze 2011, 18:08
Skutki uboczne wymienione w ulotce, o ile występują, w przypadku leków przeciwdepresyjnych są zazwyczaj łagodne i ustępują wraz z postępem kuracji.

Natomiast zgodzę się z Tobą, że w przypadku nerwicy natręctw (pozdrawiam) SSRI nie są optymalnym rozwiązaniem. Ale czyż nie najlepszym z dostępnym jakie mamy? (gdy mowa o chemii)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

HEJ

przez Elenka 11 cze 2011, 17:01
Natomiast zgodzę się z Tobą, że w przypadku nerwicy natręctw (pozdrawiam) SSRI nie są optymalnym rozwiązaniem. Ale czyż nie najlepszym z dostępnym jakie mamy? (gdy mowa o chemii)

Masz rację leki pomagają, szkoda, że leczą tylko objawy a nie przyczynę. Fajnie by było gdyby istniała cudowna pigułka na nn po której wzięciu wszystko byłoby "normalnie"(pomarzyć zawsze można).

Sortuj wg