Spóźniony wątek powitalny

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Phobos1 30 maja 2011, 02:05
W sumie jestem już parę dni na forum, ale nie napisałem nic o sobie na początku. Zmagam lub zmagałem się i z nerwicą natręctw, depresją i chyba też nerwicą lekową.

Z depresją jakoś ostatnio nie mam problemów, co z nerwicą. Najgroźniejsze są myśli o skrzywdzeniu kogoś, np. że swojego psa wyrzucę przez balkon lub okno, ew. że sam wyskoczę. Czytałem, ze to od nerwicy natręctw, chociaż moim zdaniem to jest akurat połączone z nerwicą lekową. Bo poza złymi myślami następuje jakiś lęk przed wysokością, czy samym balkonem czy oknem, a w dalszym ciągu całym mieszkaniem. Jakoś od wtorku do piątku było najgorzej. Wcześniej źle też było jakieś 2 tygodnie temu (też parę dni trwało), później się uspokoiło aż do tego wtorku.

W kazdym razie zmusiło mnie to do zajęcia się tym problemem, najpierw zacząłem jeść jakieś multiwitaminy co miałem w domu, później dokupiłem magnez i ostatnio kwasy Omega-3. Uważam, ze mam tego braki bo sporo objawów niezwiązanych z nerwicą miałem od jakiegoś czasu, np. często chodziłem zmęczony, czy nawet jakby lekko oszołomiony czy pijany, mialem problemy duże ze spaniem, problemy skórne, katar rano itp.
Od połowy piątku trwający kilka dni stały lęk (chyba to się nazywa lek wolnopłynacy) mi ustąpił, teraz pojawiają się sporadyczne ataki, ale już są mniejsze. Negatywne myśli (takie jak wymienione wyżej) uczę się kontrolować, ale nie zawsze się udaje. Czasem człowiek je odrzuca od razu jako irracjonalne, ale czasem jeszcze ma wątpliwości.

Na razie zobaczymy co da poprawienie diety i suplementacja, jak nie będzie dostatecznie dobrze, to pójdę do lekarza na badania, jeżeli nie będę miał jakiś chorób tarczycy czy czegoś, to wtedy pójdę do psychologa na jakąś terapię czy leki.
Mój plan wyjścia z nerwicy i depresji post2221231.html#p2221231

przez *Monika* 30 maja 2011, 02:12
Phobos1, Witaj na forum :D
Obrazek
Główny Moderator

przez shadow_no 03 cze 2011, 23:12
Witam na forum, czuj się z nami dobrze
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg