Nerwica,depresja czy w ogóle coś innego?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Aleksandra18 29 maja 2011, 23:55
Witam wszystkich to mój pierwszy post
Nie wiem już co mam ze sobą zrobić,mam strasznie niskie poczucie własnej wartości uważam że nic mi sie nie udaje i nigdy nie uda i tak też jest.Kiedy mam gdzieś iść np.do szkoły,po dowód,z psem do weterynarza wszystkiego sie boje a rano zawsze mam biegunką i nie mogę nawet śniadania zjeśc bo coś mnie ściska w brzuchu.
Przerwałam szkołe bo mnie nie interesowała ale nie tylko nie umiałam się tam odnaleźć,nie miałam przyjaciół,i także nie za dobrze mi szło z nauką.Nauczyciele nie rozumieli że ja mam problemy,że boję sie chodzić do szkoły nie wiem dlaczego ale potrafiłam nie chodzić na 4 biologie pod rząd bo bałam się faceta zawsze jak o coś pytał to mnie,a na angielskim były grupy i byłyśmy tylko 4 a ja byłam najsłabsza nie umiem kompletnie nic z angielskiego czułam się tam jak idiotka.
A gdyby tego było mało moja mama jest alkoholiczką,nie umie sobie z tym poradzić,przez to też zaniedbałam szkołe.
Teraz planuję iść do liceum zaocznego do 3 klasy,ale się boję że nie dam rady,że się będą ze mnie śmiali z tego jak wyglądam.
Mam zaburzenia hormonalne i nie wyglądam tak ja dziewczyny w wieku 19 lat ale jak dziewczynka co ma 12 lat.
Prawdopodobnie nigdy nie będę mogła mieć dzieci,bo nie mam jeszcze okresu:(
Nie radzę sobie z problemami,chciałam pare razy popełnić samobójstwo,ale jestem na to zbyt wystraszona żeby zrobić coś sobie.
Po prostu chciałam zasnąć i nigdy już się nie obudzić.
Moi rodzice razem piją, ale moja mama częto ponieważ nie chodzi do pracy:(
Nie mam u nikogo wsparcia:(każdy nyśli że nie chce mi się chodzić do szkoły a ja chcę ale nie potrafię z wszystkiego chciałabym byc najlepsza ale tak się nie da:(Wszystko czego sie uczę jest bezsensu bo uważam że i tak nie dostanę dobrej oceny,i tak nie zdam matury,i chęci odchodzą.Mam chyba chorą ambicję.:(
Chcę iść na studia weterynaryjne ale nie wiem czy sobie poradzę,nie chce mi się uczyć bo myślę że i tak się nie dostanę na te studia,że nie uda mi się zdac tak dobrze matury.
Nie mam przyjaciół nie mam z kim pogadać,więc proszę was o pomoc.
Piszcie co myślicie i czy da się z tego wyjść samemu??

przez Donnie Darko 30 maja 2011, 00:32
Witaj!

Jeżeli nie zaczniesz pracować / uczyć się to pierwsze sukcesy nie przyjdą, jak już ruszysz i zauważysz, że daje to wymierne efekty, to będzie lepiej. Warto spróbować. Szczególnie, że studia weterynaryjne dają świetny fach, chociaż w rzeczy samej trzeba być naprawdę dobrym, pracowitym i zmotywowanym żeby się na nie dostać i je ukończyć.

Współczucia z powodu trudnej sytuacji rodzinnej i problemów hormonalnych, szczególnie że ludzie często reagują na takie rzeczy bez jakiejkolwiek empatii - złośliwością, niechęcią. Po prostu ta część ludzi nie jest warta Twojej uwagi, nie wiedzą że tracą możność poznania ciekawej osoby, więc to już ich problem. : )

Pozdrawiam.

przez Agasaya 30 maja 2011, 00:50
Może i da się wyjść samemu ale na pewno jest to droga trudniejsza i bardziej niepewna niż wtedy kiedy się wspomożesz odpowiednią terapią.
Agasaya

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 30 maja 2011, 00:58
Aleksandra18, Smutne to, o czym piszesz.
Poczytaj o syndromie DDA.Stąd też może wynikać Twoja niska samoocena.
Radziłabym jak najszybciej udać się do lekarza-chodzi o te zmiany hormonalne oraz do psychiatry poprosić,żeby Cię skierował na psychoterapię.
NIe wstydź się.
Musiałabyś się oderwać od tej chorej sytuacji, panującej w Twoim domu.
Napewno dobrze by było skończyć szkołę, zacząć pracować czy studiować , albo pracować i zaocznie coś studiować.
Przy braku wsparcia może być Tobie cieżko więc naprawdę powinnać po tą pomoc sięgnąć.
Poszukaj w swojej miejscowosci Poradni Zdrowia Psychicznego, zarejestruj się do psychiatry i opowiedz o swojej sytuacji. Poproś o skierowaie na terapię. Zresztą psychiatra po wywiadzie z Tobą powinien Cię sam skierować. Nie zwlekaj z tą decyzją. Jeszcze możesz być szczęśliwym człowiekiem.
Obrazek
Główny Moderator

przez Aleksandra18 30 maja 2011, 12:10
Dziękuję wam wszystkim za wsparcie:)
Mam nadzieje,że jakoś uda mi się skończyć tą szkołe i znajdę motywację do tego że warto żyć.

przez Agasaya 30 maja 2011, 12:14
Aleksandra18, wierzymy w Ciebie :* i Ty też w siebie uwierz :smile:
Agasaya

przez Aleksandra18 30 maja 2011, 13:16
Dzięki Lady_Beznadzieja będę o tym pamiętać:)

przez Phobos1 30 maja 2011, 13:24
Najpierw na badania musisz iść, to chyba największy priorytet. Może jak ci lekarze pomogą, to depresja sama przejdzie.
Mój plan wyjścia z nerwicy i depresji post2221231.html#p2221231

przez Agasaya 30 maja 2011, 13:25
:great:
W trudnych chwilach zawsze możesz do nas zawitać żeby z kimś pogadać :smile:
Choć mam nadzieję że taka potrzeba będzie jak najrzadziej ;)
Agasaya

przez Aleksandra18 30 maja 2011, 15:44
Najgorsze jest to że nikt mi nie wierzy,dzisiaj powiedziałam mamie że chyba mam nerwice a ona mi na to dziewczyno z czego ty możesz miec nerwice,więc w psychoterapii chyba nikt mi nie pomoże będę musiała iść tam sama.:(

przez *Monika* 30 maja 2011, 22:03
Aleksandra18, Sama, sama. Chciałaś z mamą pójść?
Obrazek
Główny Moderator

przez Aleksandra18 31 maja 2011, 12:44
Nie jasne że sama pójdę:) ale chodzi o to że wszyscy uważają że nic mi nie jest.:(

przez Agasaya 31 maja 2011, 14:49
Aleksandra18, nie wszyscy...
niestety tak już jest że bliscy nie rozumieją zaburzonych osób i nie dostrzegają ich problemów
rodzina w tym temacie rani najmocniej
jednak najważniejsze jest to co Ty myślisz i to czego Ty chcesz- pamiętaj
Agasaya

Sortuj wg