Witam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam

przez PustaSzafa 20 maja 2011, 22:08
Wypadałoby się przywitać. Dzień dobry. Mam problemy z lękami i obniżonym nastrojem już od trzech lat ale zdiagnozowano mnie dopiero kilka dni temu. Miałam długi, męczący epizod depresyjny, po którym nie doszłam już do siebie. Może to forum pomoże mi się uporać z samotnością i natrętnymi myślami samobójczymi. Czasem trzeba z kimś pogadać, prawda?

Wstępnie zdiagnozowano u mnie zaburzenia depresyjno-lękowe, tak wiem, to dość pospolite;) Lęki wywołują: kontakty z mało "oswojonymi" ludźmi, przebywanie w zatłoczonych pomieszczeniach, głośne dźwięki (np. huk przelatującego samolotu, szczególnie odgłos syreny alarmowej), nietypowe zdarzenia, które implikują myśli katastroficzne (jest dużo policji czyli nastąpiło skażenie). Najbardziej boję się masowej, niemożliwej do powstrzymania zagłady spowodowanej katastrofą naturalną lub działaniem człowieka.

Kiedy nie mam lęków, mam depresję. Przynajmniej tak to wygląda z mojej perspektywy. W depresji lęki bledną a na ich miejscu pojawiają się myśli i zamiary samobójcze.
Ciekawe jak to się dalej potoczy, o ile w ogóle. Kiedyś byłam interesującym człowiekiem z milionami pomysłów i wielkimi pokładami kreatywności. Teraz - no cóż, wiadomo...

To tyle na razie;)

Witam

przez Agasaya 20 maja 2011, 22:10
PustaSzafa, witaj na forum :smile:
Agasaya

Witam

przez *Monika* 21 maja 2011, 00:00
PustaSzafa, Witaj na forum :D
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com