Witam.

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam.

przez Marek1978 20 maja 2011, 17:30
Zmagam sie 2 lata, walczę rok. Mi pomagaja lekarstwa, zastanawiam sie tez nad psychoterapia. Ponoć dopiero ten zestaw daje dobre wyniki (choć pewnie co człowiek to zdanie).
A samą wizytą u psychiatry sie nie przejmuj. Ja tez sie wachałem na początku. Ale to jest lekarz jak kazdy inny. I nie wszystkich wysyłają do 'wariatkowa' od razu, tam jak sie nie ma ataku lub zdiagnozowanej ciezkiej choroby to pewnie jest sie ciężej niż do sejmu dostać :) Myślę, że zaburzenia nerwicowe są raptem wierzchołkiem góry lodowej całej gamy chorób związanych z mózgiem, i to raczej tymi najlżejszymi (mimo dramatu jaki prawdopodobnie przeżywa kazdy dotknięty).
A jeśli się czegosz boisz a i tak cię to w końcu czeka lepiej mieć to szybciej z głowy. :) bedzie 'bolec' tak samo a oszczedzisz sobie tego całego stresu związanego z czasem przed decyzja - iść juz czy nie.
Nie ma co czekać. Po prostu idź. Nie tracisz nic a masz szansę na uporanie sie ze sobą.
3mam kciuki.
M.

Witam.

przez lost7 20 maja 2011, 17:53
Czesc Marku, Witam Cie i pozdrawiam serdecznie.Zapraszam do kontaktu
Dont live your life as if every day was your last. Live every day as if it was your first one!

Witam.

przez ula_ 20 maja 2011, 18:30
Hej Marku 1978, Pytałam jak sobie radzisz, bo z tymi lekami to błędne koło. Zamieniasz jedne na drugie. Wiem, ze bez nich trudno , ale zmierz się z psychoterapią, jednak oszczędzisz wątrobę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam.

przez *Monika* 20 maja 2011, 18:32
Marek1978, Witaj na forum :D
Obrazek
Główny Moderator

Witam.

przez Marek1978 21 maja 2011, 11:36
Wlasnie przeżywam zmianę Seronilu ze Depralin. Umieram chwilowo po prostu... Pozdrawiam wszystkich.

-- 26 maja 2011, 16:51 --

Krok po kroczku... Po malu lepiej i lepiej...

-- 29 maja 2011, 09:50 --

No i jest lepiej - w końcu :)
:great:

Witam.

przez MadziaBdg 01 cze 2011, 14:04
Ciągle się waham, bo nienawidze taki ludzi i im nie ufam, po kardiologu zobacze co poczac dalej...

w kazdym razie dzieki za zarys :) powoli mnie przekonujesz ;p

pozdrowienia!

Witam.

przez Marek1978 01 cze 2011, 18:49
Dzięki i powodzenia! Ja jutro startuję z psychoterapią. Zobaczymy co to da :)

M.

Witam.

przez bez celu 01 cze 2011, 19:55
Ja również jestem początkująca w leczeniu i jak na razie nie widze żadnych efektów i to mnie martwi..

Witam.

przez Marek1978 01 cze 2011, 22:32
@bez celu: postępy u mnie są gigantyczne. Jak porównam samopoczucie przed i teraz to jak ogień i woda... Choć bywają gorsze dni, ale to chyba norma. :/
M.

-- 25 sty 2013, 23:06 --

Stres zabija. I mnie tez prawie zabił. Jak teraz patrzę to było bez sensu. Teraz siedzę prz kominku, żona jaką każdy mógłby sobie wymarzyć, psy się tulą, świat jest piękny. A jeszcze pól roku temu popatrzyłem z radością na liczenie metrów przed oknem z widokiem na brudny śmietnik W hotelu w Opolu. Dopiero rok po śmierci bym zrozumiał ze to nie miało sensu. Ja przez miłość do zony poczekalem jeszcze chwile..... Zawsze czekanie.........zawsze

A teraz odstawiam drugi raz. Depralin. I boli. Jak ktoś ma patent to poproszę.

Witam.

przez Marek1978v2 01 lis 2014, 00:28
Szanowni. Żyję i mam się dobrze. Jeno haslo żem zapomniał. Kupiłem dom na wsi, pracuję w mieście, kiedyś praca była zarzewiem stresu, teraz potrafi byc przyjemnością. Każdemu kto ma problem z nerwicą chce powiedzieć ze to sie da zniwelować codziennością :)
Co mi pozostało do złamania:
- kiedyś bawilem sie górami i alpinistyką, dziś mam lęk przed samolotem. Bez sensu jak cała reszta ale kolejna ściana do przebicia. Jeszcze nie wiem jak ale to zrobię. Wtemacie: Kończą sie możliwości udowadniania w firmie ze samochodem jest taniej i lepiej ;)
No i zawsze w hotelach biorę parter, na wszelki wypadek... Ale to juz będzie mam nadzieje bezsensowne tradycja.

Wszystkim początkującym z tym forum odpowiadam: może nie wyleczycie, ale można stłamsić to ścierwo w sobie i normalnie żyć. Ale nie bójcie sie słowa PSYCHIATRA, to jest normalny lekarz. Moze wam uratować zycie. Jak mi :)

Sortuj wg