Witam.

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam.

przez Marek1978 19 maja 2011, 08:36
Cześć.
Jestem tu nowy. Z nerwica zmagań sie dwa lata, leczę się na poważnie od pól roku.
Przyszedłem tu aby dowiedzieć się czegoś więcej o tej cholernej chorobie.
Pozdrawiam :)
Marek

Witam.

przez shinobi 19 maja 2011, 08:40
Cześć.
shinobi

Witam.

przez carmen1988 19 maja 2011, 08:59
Witam
nerwica wegetatywna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam.

przez ula_ 19 maja 2011, 11:58
:szukam: myślę,że takich jak ja jest wielu. Budzę się z obrzydzeniem do życia, nie widzę w tym sensu,, w snach zmagam się z całym światem

Witam.

przez Asiula26 19 maja 2011, 11:59
Hej
ja tez jestem nowa i zmagam sie z tym samym problemem

Witam.

przez ula_ 19 maja 2011, 12:09
ciekawa jestem jak sobie do tej pory radziłeś i co to znaczy "leczę się na poważnie" tzn. leki?,

Witam.

przez Marek1978 19 maja 2011, 13:24
Na poważnie tzn. że na początku lekcewazylem objawy jako efekt przemeczenia, myślałem ze to alergia czy jakieś inne tałatajstwo (przytlumienie, zawroty głowy, brak koncentracji, itp). Gdy objawy zaczęły mi przeszkadzać w pracy lekarka pierwszego kontaktu dała mi 3 tyg wolnego i zalecila kontakt z neurologiem lub psychiatra. Nestety zacząłem od neurologa. Zrobiłem masę badań poczynając od boleriozy a na rezonansie kończąc - co jasne wszystko wyszło ok. Potem dostałem kontakt do 'dobrego' neurologa. Pani doktor zdiagnozowala nerwice i zaczęła mnie leczyć Lexotanem. Brałem to przez rok, próbowałem odstawić jak sie lepiej poczułem ale wtedy poznałem efekt odstawienny... W końcu dawka którą bralem przestała mi wystarczac. Zdecydowałem sie skontaktować z lekarzem psychiatra, a było to w sumie 2 lata od pierwszych objawow. Pani dr pomogła mi odstawić Lexotan, zaczlalem zamiennie brać Afobam. Ostatniio byłem na etapie wolnego odstawiania, docelowo mam go możliwie szybko odstawić. Dodatkowo został mi zapisany Seronil od poczatku terapi. Po ostatniej wizycie Seronil został zmieniony na Deprelin, ktory dziś zaczalem zażywać.

Reasumując poważne leczenie zaczęło sie dla mnie po kontakcie z psychiatrą.

Marek

-- 19 maja 2011, 13:26 --

Ula_ pytasz jak sobie radzilem. Głupio. Choć działało przez jakiś czas. Zaciskalem zęby i nie dawała m miarę możliwości poznać ze coś jest nie tak.

M.

Witam.

przez amelia83 19 maja 2011, 13:41
witamy Cię Marku
:smile:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Witam.

przez MadziaBdg 19 maja 2011, 14:56
Cześć,
ja nie wiem czy w ogóle na poważnie mam nerwice ale możliwe (ciąglę myślę, że to raczej rak albo coś takiego)
niestety nie dowiem się bo nienawidzę służby zdrowia, i nie chętnię myślę o lekarzach a co dopiero jak miałabym się tam wybrać...
myślałam, że tu porównam objawy ale gubię się... za duże. za dużo.
Życzę Ci powodzenia! i pozdrawiam

Witam.

przez Marek1978 19 maja 2011, 16:46
Ja tez nie lubię polskiej służby zdrowia dlatego o ile to możliwe chodzę prywatnie. Zdrowie jest ważniejsze niż kasa... A przy naszej służbie zdrowia mógłbym sie jeszcze gorszych dolegliwości nabwic. :)
Niemniej jednak nie ma co tych spraw odkładać. To na prawdę potrafi spaprac życie.
Pozdrowienia dla wszystkich.
M.

Witam.

przez khaleesi 19 maja 2011, 19:32
witaj Marku .
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Witam.

przez MadziaBdg 20 maja 2011, 11:46
wybralam się, niestety na fundusz i skierowal mnie do kardiologa, tak wiec chyba zaczyna sie wedrowka bez konca, bo na prywatnego mnie nie stac.

trzymam za wsztstkich kciuki i pozdrawiam!!

Witam.

przez Marek1978 20 maja 2011, 13:32
MadziaBdg - tak cię bedą kierować od jednego do drugiego. A o ile sie orientuje na spotkanie z psychiatra nie trzzeba mieć skierowania. Czy sie mylę? Skutkiem wszystkich badań może sie okazać ze jesteś okazem zdrowia. :) ja tak miałem. A jednak coś nie do końca działa...
Powodzenia!
M.

Witam.

przez MadziaBdg 20 maja 2011, 14:01
I pewnie masz rację, bo nigdy na nic poważnego nie chorowałam ani genetycznie nie mam żadnych zmian.
Poszłam do ogólnego z głodu, bo wydawało mi się jakbym miała ściśniętę gardło i nie jadłam przez kilka dni przy okazji mu wspomniałam o ataku i tych kłuciach (uporczywe to) no i tak wyszło.
też jestem przekonana, że będę zdrowa jak koń ( no chyba że jakieś raczysko) a to wszystko na tle nerwowym. W każdym bądź razie obawiam się wizyty u psychiatry.
pewnie będę musiała mu wszystko wyjawić i wtedy trafię do wariatkowa...

Długo się zmagasz z nerwicą? W ogóle pomogła Ci wizyta u specjalisty? Czy tak naprawdę leki?
Sorki za atak pytań, ale ja jeszcze nic nie wiem o sobie. I z chęcią sie czegoś więcej dowiem od osób bardziej doświadczonych, z którymi może sie utożsamiam.

Trzymajmy za siebie kciuki - każdemu się uda ;)

Pozdrowionka

Sortuj wg