Cześć,

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Cześć,

przez AprilA2 07 kwi 2011, 11:37
Żyję z depresją około 3 lat, zdiagnozowana 2 lata temu. do dzisiaj nie wiem czy moje małżeństwo rozpadło się z powodu depresji czy depresja była skutkiem rozpadu małżeństwa. A potem to już się posypało. Odeszłam od męża tylko z córką, kotem, i ciuchami na zmianę. tendencja spadkowa trwała jeszcze przez pół roku, aż zaczęłam zaniedbywać pracę, brałam urlop na żądanie, wymyślałam różne niestworzone historie aby tylko nie wstawać rano i nie iść do pracy. Tylko moja córka potrafiła mnie jeszcze do czegoś zmusić. W końcu poszłam do psychologa potem do psychiatry. Leki pomagają, mogę jakoś funkcjonować, pracować, sprzątać, prać , ale nadal nie mogę się skoncentrować na niczym przez dłuższa chwilę. Z trudem oglądam film, czytam tylko po parę kartek. i ta ciągła świadomość że juz nigdy nie będę taka jak kiedyś. paraliżuje mnie to.

Cześć,

przez linka 07 kwi 2011, 11:54
AprilA2, witamy cię serdecznie na forum :smile:

Chodzisz na jakąś psychoterapię? Regularnie?
Ile czasu bierzesz leki i jakie?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Cześć,

przez AprilA2 07 kwi 2011, 12:42
Biorę leki od około dwóch lat, różne różniste, min. Asertin, Xetanor, ParoGen a ostatnio Trittico CR, jeżeli chodzi o terapie ....
chodziłam, ale miałam wrażenie że po każdej wizycie czuje sie gorsza, beznadziejna, i że sama stwarzam sobie problemy i zawracam nimi głowę innym, przestałam chodzić na terapię, nie potrafię chyba tak się otworzyć przed kimś, tak ... prosto w oczy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg