jestem tu nowa

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

jestem tu nowa

przez OlgaCz 23 mar 2011, 19:21
Wydaje mi się, iż wiem skąd biorą się moje natręctwa. Im bardziej zależy mi na czymś, lub martwię się czymś, tym bardziej nasilają się moje natręctwa. Wychodzę z założenia, iż jak wykonam te wszystkie "czynności", to ochronią mnie. Nieraz miałam już dosyć, lecz jeżeli tego dnia, kiedy postanowiłam walczyć z natręctwami stało się coś nie po mojej myśli, to zwalałam to na to, iż przestałam na przykład uśmiechać się do metek w ubraniach, lub źle położyłam coś. I wtedy moje natręctwa nasilały się. Dzisiaj na przykład wstałam o 8, żeby zdążyć na zajęcia na 11. 30, a i tak nie zdążyłam. Kiedyś szykowanie się na uczelnię zajmowało mi niecałą godzinę, tak teraz wydłużyło się do trzech. Ciężko mi z tym funkcjonować. Sprawę utrudniają tiki.

jestem tu nowa

przez miki74 23 mar 2011, 20:03
blondynka napisał(a):Miki74, a dlaczego niestety?
To taki zwrot sygnalizujący, że mi przykro, że się z kimś nie zgadzam. ;)

Jeśli chodzi o metody leczenia, to warto korzystać z tych należących do głównego nurtu psychoterapii. A to dlatego, że są najbardziej sprawdzone, bo najwięcej terapeutów i pacjentów je uprawia. Stąd najwięcej ludzi pracuje nad ich udoskonaleniem. No i z tego samego powodu, że są najpopularniejsze, są najczęściej weryfikowane, udoskonalane naukowo. Co w jakimś stopniu zapobiega wciskaniu kitu ładnie ubranego w słowa. ;) Sygnałem ostrzegawczym przy wybieraniu metod terapeutycznych powinny być chwytliwe, sensacyjne nazwy. Na przykład rebirthing. ;)

-- 23 mar 2011, 20:12 --

OlgaCz, Psycholog, psycholog, psycholog...psycholog! Najlepiej w nurcie poznawczo-behawioralnym. W tym nurcie analizuje się myśli, które są często przyczyną lęków, wykazując fałszywość tych myśli (aspekt poznawczy), oraz dokonuje się eksperymentów, w których przekonujesz się na własnej skórze, że niepoddanie się natręctwu nie spowoduje końca świata (aspekt behawioralny). To takie krótkie podanie istoty terapii poznawczo-behawioralnej dokonane przez laika. ;)
miki74

Sortuj wg