Hej - co zrobic najpierw?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez helax 11 mar 2011, 10:33
Witam Was,

Mam 25 lat. Miewam czasem lęki/objawy:

- nagle wydaje mi się, że coś mnie boli i jest ze mna coraz gorzej... czasem czuje szybsze bicie serca, ciepło itp.
- oglądam film w kinie i jest sytuacja, która jest nieprzyjemna dla danego bohatera... i ja też to jakby czuje... dostaje paniki... serce wali jak szalone myślę, że zaraz umrę czy coś.... :/ włącza się "ucieczka"
- nie mogę już oglądać rzeczy zbyt strasznych typu krojenie człowieka, horrory itp... kiedyś nie miało to na mnie takiego wpływu
- lęki wysokości / lęki przed wejściem do jacuzzi gdy mam zimne nogi / itp. naczytam się np. o chorobach i czego nie wolno i potem się chyba niepotrzebnie przejmuje i wyolbrzymiam zalecenia :/
- nie mogę czytać czasem książek medycznych czy w ogóle o rzeczach, które opisuje jak coś w naszym ciele działa bo później czuje się dziwnie (takie jakby poczatki paniki)
- czasem czuję wewnętrzny nie pokój
- kiedyś na słowo śmierć reagowawłem (paniką)
- kiedyś na wykładzie NLP jak słyszałem co może zrobić sugestia i koleś zaczał mówić, że zaczyna nam się robić gorąco itp... to też mi się tak zaczeło robic :/ w ogóle nawet jak znajomii czasem mówią o wypadkach itp to reaguje na to źle :/

Intensywność tego była różna. Myślę, że jak skupiam się na pozytywach i w moim życiu nie ma stresu za wiele to jest ok. Jednak wtedy i tak czasem potrafi spowodować to, że źle się poczuję.

Chcę to zmienić. Jak to zrobić? Iść do neurologa/neuropsychologa/psychiatry?

Szczerze najchętniej poszedłbym do jakiegoś specjalisty od hipnoterapii jak Milton Erickson :D

Jednak wiem, że taka terapia to też będzie mnie trochę kosztować... dlatego chcę zainwestować w sprawdzone rozwiązanie, które da największe efekty ;)

Może coś doradzicie ;)

przez paradoksy 11 mar 2011, 10:35
do psychiatry, jak nie chcesz wydawać pieniędzy do idź na NFZ.
on powinien zadecydować co dalej - być może w Twoim przypadku wystarczy tylko terapia.

Pozdrawiam
paradoksy

Sortuj wg