Ja i moje myśli

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Ja i moje myśli

przez carmen1988 26 lut 2011, 21:19
Witam,

Mam 22 lata, z pozoru normalna dziewczyna, studentka. Nie jest to niestety do końca prawda. Od dziecka miałam ze sobą problemy: wynajdywałam sobie problemy( raczej robiłam problem ze wszystkiego), nie sprawiały mi radości drobne przyjemności, a jeśli już to na chwilę. Mam niską samoocenę, dlatego nie potrafię zbudować relacji damsko - męskiej. Ciągle mi się wydaje,że jestem do niczego, że za brzydka czy coś. Boje się też związku. Z rodzicami układa mi się przeciętnie, często się kłócimy, mówią,że jestem konfliktowa i toksyczna. Powoli dociera do mnie,że to prawda. Panicznie boje się rozmów telefonicznych, rzadko dzwonię. Mam kilku przyjaciół, ale wiele też bliskich znajomości mi się rozpadło, nie potrafiłam ich utrzymać. Od listopada chorowałam na mykoplazmę, co wykończyło mnie do końca psychicznie. Zawsze byłam chwiejna emocjonalnie, ale teraz ryczę kilka razy dziennie. Prawdopodobnie mam astmę, jednak nie do końca w to wierzę, bowiem lekarze podejrzewają refluks. NIby się leczę, ale nic nie działa póki co, coraz bardziej mnie męczy, a ja się coraz bardziej łamię. Rodzice sugerują,że to nie refluks,że to objawy z nerwów. Jestem jednak pewna,że nie wymyśliłam sobie tego. Mam typowe objawy, ciągle dochodzą nowe, tylko nie wiadomo skąd to się właściwie wzięło. Przepraszam za chaotyczna wypowiedz, ale dużo rzeczy piętrzy mi się na umyślę. Dzisiaj stwierdziłam,że muszę iść do psychologa i postaram się wybrać jak najszybciej. Szukam na tym forum wsparcia psychicznego, bo z tym u mnie nie za dobrze ostatnimi czasy.
nerwica wegetatywna

Ja i moje myśli

przez paradoksy 26 lut 2011, 21:24
missblige, witaj na forum :)
bardzo dobrze, że zdecydowałaś się na wizytę u psychologa.
Mam typowe objawy, ciągle dochodzą nowe, tylko nie wiadomo skąd to się właściwie wzięło.

a więc to jak najbardziej mogą być objawy nerwicowe.
paradoksy

Ja i moje myśli

przez carmen1988 26 lut 2011, 21:30
No może nie tak ciąglę, ale choroba się pogłębia. Czy mogłam u siebie z powodu nerwicy wywołać ucisk w krtani, odbijanie, kaszel, duszności, a na dodatek rano budzę się z tak zwanym kapciem w buzi? Sama już nie wiem. Po jedzeniu ciężkostrawnych rzeczy jest mi gorzej, to też można wywołać? Brałam Bellergot przez kilka tygodni i nic nie pomógł, na początku przynajmniej nie ryczałam, a teraz już w ogóle nie działa.
nerwica wegetatywna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ja i moje myśli

przez NewYork 26 lut 2011, 22:21
Te objawy to z nerwów i stresu. Powinnaś iść do psychiatry i psychologa
NewYork

Ja i moje myśli

przez carmen1988 26 lut 2011, 22:53
A nie wystarczy na początek do psychologa? Skąd pewność,że to stres?
nerwica wegetatywna

Ja i moje myśli

przez NewYork 26 lut 2011, 23:01
No bo od nerwów masz tego "kapcia" gardle. Jednak psychiatra wyleczyłby Cie, ale jak chcesz możesz iść najpierw do psychologa.
NewYork

Ja i moje myśli

przez carmen1988 26 lut 2011, 23:04
Czyli psycholog nie zajmuje się leczeniem takich rzeczy? Powinnam od razu ruszyć do psychiatry?
nerwica wegetatywna

Ja i moje myśli

przez NewYork 26 lut 2011, 23:14
Psycholog pomoze, a psyciatra to lekarz i przepisze leki, a psycholog będzie przeprowadzał z Tobą terapię
NewYork

Ja i moje myśli

przez carmen1988 26 lut 2011, 23:22
Hmmmm.....Czyli psycholog nie może mi leków przepisać żadnych? Z tym samym problemem muszę chodzić naraz do obydwu specjalistów?Czy lekarz rodzinny może też na takie rzeczy leki przepisywać?
nerwica wegetatywna

Ja i moje myśli

przez NewYork 26 lut 2011, 23:24
Raczej lekarz psychiatra, a psycholog leczy terapią. Możesz iść najpierw do psychologa i z nim porozmawiać o leczeniu to wyjaśni Ci o co chodzi.
NewYork

Ja i moje myśli

przez carmen1988 26 lut 2011, 23:44
Dziękuję, a jak to jest z psychoterapeutą?
nerwica wegetatywna

Ja i moje myśli

przez NewYork 26 lut 2011, 23:48
Psychoterapeuta to on zajmuje się fachowo terapią, ale psycholog tez może. Terapie są grupowe lub takie, ze jest tylko terapeuta i Ty.
NewYork

Ja i moje myśli

przez Badziak 27 lut 2011, 03:10
NewYork napisał(a):Psychoterapeuta to on zajmuje się fachowo terapią, ale psycholog tez może.

Nie może i nie powinien. Żeby przeprowadzać terapię trzeba mieć certyfikat towarzystwa psychoterapeutycznego. Czyli trzeba być psychoterapeutą, a nie psychologiem. Psycholog może co najwyżej wysłuchać i pokierować. Psychiatra przepisuje leki. Do psychiatry nie trzeba skierowania, na terapię trzeba.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Ja i moje myśli

przez nemo 27 lut 2011, 14:22
Hej, missblige! Też jestem tu nowa, dopiero co założyłam konto i nieśmiało rozeznaję się wśród tematów. Jakoś uderzyło mnie dziwne poczucie "pokrewieństwa" po przeczytaniu Twojego posta. Nie jestem pewna, co dokładnie je spowodowało - może podobny wiek, tych kilka zdań o Twoim stanie ducha. W każdym razie... trzymam kciuki. Za Ciebie i za siebie. Może akurat znajdziemy tu coś pouczającego.

Sortuj wg