Cześć wszystkim

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Cześć wszystkim

przez karb 19 gru 2010, 01:55
A więc po kolei trafiłem tu za pomocą google, mam 21 lat, studiuję i moim największym problemem (oprócz samooceny na poziomie rowu Mariańskiego, masy kompleksów i poczucia, że jestem kompletnym zerem, nic nie osiągnąłem w życiu, mając na myśli strefę życia towarzyskiego, jakichś lekkich natręctw w stylu częstego mycia rąk i sprawdzania po kilka razy czy np mam klucze od domu, czy zamknąłem drzwi itp, bo to w sumie jest strasznie wkurzające, ale czasem przydatne :smile: ) moim największym problemem jest jakby to nazwać zbyt uczuciowe, emocjonalne podejście do życia i ciągłe myślenie o czymś/kimś. Czasami nie mogę usnąć, bo ciągle o czymś myślę, mój problem dokładnie opisałem w tym temacie

nie-mog-przesta-my-le-o-czym-kim-t25303.html

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i bardzo proszę o jakąkolwiek odpowiedź, bardzo mi na tym zależy, mam już dosyć męczenia się z samym sobą, po prostu napiszcie co wam przyjdzie tylko do głowy, od "weź się w garść chłopie" po "tępy chu*u jesteś pierdo*nięty i jedyne co tu pomorze to odrobina ołowiu" (taki przykład prosto z głowy, osobiści uważam że życie jest zbyt piękne, tylko ja nie potrafię go nawet w najmniejszym stopniu "zażyć").

Re: Cześć wszystkim

przez Tornado 19 gru 2010, 10:26
Witaj na forum.

Myślę, że znajdziesz tu pomoc. Znam osoby, cierpiące z powodu podobnych problemów. Niekiedy nawet nie zdają sobie sprawy ze skali tego, co robią i co się w nich dzieje. Ty już wiesz wiele - to już coś :D

Pozwól też, że zapytam - myślałeś nad terapią?
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

przez hadess77 19 gru 2010, 22:34
To co mogę Ci zaproponować to dwie rzeczy:

1) praca fizyczna - jesteś studentem, a nic tak nie odstresuje i uwalnia od myślenia jak dużo aktywności fizycznej. Rower, marsze po lesie, bieganie, pływanie. Czynności ogólnorozwojowe

2) wolontariat/praca społeczna - socjalizowanie się z rówieśnikami przy wspólnej pracy na rzecz społeczeństwa pozwoli Ci na poznanie ludzi inspirujących ambitnych, czulych i wartościowych. Ponadto wspolnie zrealizowane cele podwyzsza twoje poczucie wartości, dadzą Ci naprawde wartosciowe doświadczenie i przyniosa satysfakcje (o ile odważysz sie na pełne zaangażowanie)

Nie zastapi to profesjonalnej pomocy specjalisty, ale jestem na 100% że niezaleznie od jego rad te dwa punktu sprawia ze staniesz szybciej na nogi :)

Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nortt 20 gru 2010, 01:44
Witamy, witamy i pozdrawiamy

Deprecjonowanie się to główna wada użytkowników forum, należy ja tępić. A co do życia towarzyskiego... to w sumie nie jest ono tak ważne, da się bez tego żyć;P Ale mnie nie słuchaj w tej kwest bo mizantropia to moja cecha przewodnia ;)
Nortt

przez karb 21 gru 2010, 00:50
Nad terapią nie myślałem, kurcze zabrzmiało to strasznie poważnie, może trochę przesadziłem z tą samooceną itp ;) Głównie moim problemem jest, jakby to nazwać skupianie się na jednej rzeczy, np jak poznam jakąś laskę to tylko ona mi w głowie, ale jak mówisz dobrze że wiem co jest nie tak :smile:

Ta praca fizyczna zabrzmiała jak dla mnie bardzo interesująco i sensownie :smile: człowiek jak coś robi to nie rozmyśla o pierdołach :D

Co do życia to też racja, od zawsze byłem taki trochę mało towarzyski, tzn skupiałem się na małej, lubianej grupie sprawdzonych ludzi :smile:

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to walcie śmiało, póki co wielkie dzięki Tornado, hadess77 i Nortt, już powoli pojawiają się w mojej głowie jakieś pomysły, co z sobą zrobić :D

Sortuj wg