Honorackie powitanie

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Honorackie powitanie

przez Honorata 02 gru 2010, 01:03
Cześć,
właśnie zarejestrowałam się na Forum Psychologicznym Nerwica Depresja Psychologia.
Widzę, że nie jestem jedyna. To straszne że coraz więcej z nas jest chorych... albo tylko się nam wydaje, że chorzy jesteśmy.

W związku z tym, że jestem nowa, postanowiłam się przedstawić.
Mam na imię Honorata. Mam dwadzieściakilka lat. Mieszkam sama w wielkim mieście. Zarabiam sobie na wynajem i jakieś drobne przyjemności, jak jedzenie. Uwielbiam jeść, to jedna z tych rzeczy, która mi się chyba nigdy nie znudzi ;). Ale jedzenie nie jest moim problemem.

Mam nerwicę. I jak sądzę hipochondrię (pan doktor powie mi o tym 14 grudnia).
Boję się ludzi. Najstraszniejsi są Ci w tramwajach, albo w metrze. Mężczyźni. Ale nie wszyscy. Ci wielcy i w dresach (bez obrazy), albo pijani, naćpani.
Jestem feministką, ale obce kobiety, co przerażające, mnie odstręczają. Póki którejś nie poznam, nie mam o niej dobrego zdania, szczególnie, jak rozpłaszcza mi twarz swoją torebką podczas podróży.

Nie jestem rasistką. Ale za to jestem podatna na wpływy. Także jak tylko usłyszę, bądź przeczytam wiadomość o zamachu terrorystycznym, dla mnie scena przenosi się na tu i teraz. Zaczynam się bać wychodzić z domu, obcokrajowców, metra, autobusu, hałasu itd.

Permanentnie boję się, że na coś umrę i to już natychmiast. Wciąż boli mnie głowa, kark, mam zapalenie dwunastnicy na tle nerwowym, ciągły stan podgorączkowy i takie paskudne drętwienie-niedrętwienie rąk (coś jak omdlewanie). Przebadano mnie we wszystkie strony i póki co nic mi nie jest. Ja to wiem, ale niestety mózg nie daje mi spokoju :/

Myślę, że nerwicę załatwiła mi moja samodzielność i nadwrażliwość.

Mam już dosyć ciągłych obaw o własne życie, życie bliskich, losy świata, armagedon. No i mam już dosyć swoich objawów psychosomatycznych na tle nerwowym. Chcę się znów cieszyć życiem i widzieć świat w innym niż szary kolor.

pozdrawiam

Honorata
dopóki demon smutku śpi, niech żyją młode żądze, dopóki życie w nas się tli....

http://www.gifsoup.com/view/309384/pug- ... reen-o.gif

Re: Honorackie powitanie

przez Korba 02 gru 2010, 01:15
Witaj Honorata :)
Zapraszam do przeglądania i dyskusji w wątkach.
Mam nadzieję, że znajdziesz tu to, czego szukasz :)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Wujek_Dobra_Rada 02 gru 2010, 01:21
Witam. Kłaniam się nisko, aż po samo p#$$#%ko. :uklon: 8)
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anna72 02 gru 2010, 10:46
Ja też dziś dołączam.Cześć ,miło cię poznać.

przez nescafe 02 gru 2010, 18:49
Dzień dobry... Jestem tu zupełnie nowa... ale widzę że nie tylko ja dziś odkryłam to miejsce..... Zastanawiam się czy znalezienie tego forum to akt desperacji z mojej strony... Wołanie o pomoc.. nie wiem... Czytałam sobie tu wypowiedzi róznych osób i doszłam do wniosku że nie jestem jedyna.. z problemem. To dało mi poczucie zrozumienia i poczucia sie tu jak na kawce u przyjaciółki.. Dziękuje że jesteście.... bo daliście mi nadzieję..
...czasami światełko w tunelu okazuje się pociągiem..
http://www.youtube.com/watch?v=BD2PlW1ABR8

przez polakita 22 gru 2010, 12:00
Honorata, gdybyś miała ochotę poznać znerwicowanych z Wawy to zapraszam do naszego wątku post447705.html#p447705
pełne spektrum zaburzeń hihi ;) ale nie gryziemy.

przez Tornado 23 gru 2010, 16:22
Witaj Honorata,
Fajnie, że mimo iż boisz się ludzi - wychodzisz do nich - znalazłaś się na naszym forum :) Na pewno znajdziesz tu parę interesujących Cię wątków.
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

Sortuj wg