Moja historia.Czy ktoś ją przeczyta?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Moja historia.Czy ktoś ją przeczyta?

przez feniks 13 cze 2006, 15:12
Hey,
Przychodze na forum już od jakiegoś czasu.

Jestem chora na nerwicę lękową już od dwóch lat, spowodował ją alkoholizm mojego Ojca. No i na początku nie wiedziałam co to jest i chodziłam do szkoły na siłę, bez względu na to , co mi się działo. Aż stało się to dla mnie za trudne. I w ten sposób 3 klasę gimnazjum skończyłam nauczaniem indywidualnym.
W czasie wakacji robiłam wszystko żeby iść do liceum normalnie.Nie udało się...
Kończe teraz I klase LO, częśc lekcji w domu,część w szkole.
Bardzo się boje. Chciałabym iść do II klasy całkiem normalnie.
Ale wszystkie wymieniane przez was objawy mam jak się znajdę w takim tłumie- szkoła, jak muszę gdzieś wysiedzieć i nie mogę wyjść- lekcje, budynek szkoły, jak jestem gdzieś uwięziona - korytarze, przejścia, klatki schodowe, jak jestem sama- powroty do domu.Poza tym wszędzie musi ktoś ze mną być(najczęsciej Mama).A że jestem bardzo ambitna chce to wszystko zwalczyć i zrobić wszystko tak jak ludzie zdrowi.
Poza tym mam teraz trudną sytuację w domu.Ojciec nie daje nam żyć.Ja wydaje mi sie jakoś już sobie z tym radze,ale Mama niestety nie.Chyba w koncu będzie jakaś rozłąka-separacja albo rozwód. Ale to nie jest forum alkoholowe.

Czuję się okropnie- każde wyjście to dla mnie ogormny strach ale WYCHODZĘ. WALCZĘ !
Chciałabym się z Wami zaprzyjaźnić, nie czuć się samotnie w mojej chorobie i móc normalnie żyć ! Poza tym uważam że wiele mnie ta choroba nauczyła- cieszyć się z tego co mam itd.
Robię wszystko co mogę, ciągle się staram, ale chciałabym się nie bać i czuć się bezpiecznie. Nie czuć depersonalizacji, tych wszystkich okropnych objawów fizycznych i psychicznych i móc normalnie wychodzic z domu i iść bez telefonu i pieniędzy 100 km i się NIE BAĆ.

NIE CHCĘ SIĘ JUŻ BAĆ !!!

Zupełnie niewiem co mam robić. Chciałabym usłyszeć od was naprawde szczere i dobre rady.Znam już tutaj was mniej więcej,o każdej z tych częściej pisających osób coś wiem,bo sobie przeglądałam poszczególne profile.Kto chciałby się ze mną trochę zaprzyjaźnić?
Niewiem co ja mam zrobić. Jak ja pójde do II LO? Nie potrafię teraz np. wyjść i iść dalej od domu jak na 100 m...
Czuje się beznadziejnie..

p.s.tak dla zachęty napisze coś o sobie:
-zawsze byłam osobą bardzo spokojną, mądrą w miare, rozsądną.
-lubię przyrodę, zwierzęta
-kocham muzyke,gram na fortepianie od 7lat(akurat mam dłuższę przerwe)
-pisałam kiedys dużo-wiersze,ksiązki
-lubie oglądać filmy,rozmawiac z mądrymi ludźmi
-lubie sie uczyc jezyków-polskiego,francuskiego i angielskiego
-mam psa labradora Astro
-mam strasze rodzeństwo(super kontakt z nimi)
-mam jedną jedyną przyjaciółkę(od 9 lat)

chyba wystarczy na początek.Czekam na odpisanie.
Pozdrawiam Was, trzymajcie się.

przez anita27 13 cze 2006, 19:20
feniks,Witam Ciebie serdecznie.Smutne i skomplikowane zycie....
Kieruj sie rada Rafika
Pozdrawiam goraco
Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!

przez snaefridur 13 cze 2006, 20:06
Witaj na forum.
Poszukaj jakiegoś dobrego psychologa(bo czytałam,że leki już zażywasz).Dobry terapeuta naprawdę potrafi pomóc i choć strasznie ciężko takiego znaleźć,ale uwierz mi,że warto.Ja na swojego trafiłam i każda wizyta bardzo dużo mi daje.
Dobrze,że z rodzeństwem masz super kontakt.To niezwykle ważne.
Pozdrawiam.
snaefridur

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez feniks 13 cze 2006, 22:40
Chodze do psychologa juz od roku.I to jest pierwsza babka z którą mam naprawde dobry kontakt. Nie zmusza mnie do niczego. Ale jest poprawa, spokojnie, ale powoli.
dzięki wszystkim za odpisanie.
"When I need the guns, I'll get the guns."

pasiutniczek,sakamotko,ziskopatko.

przez didado1 14 cze 2006, 11:51
Witaj :D
znikłam i mnie nie ma .........

przez Agata89 14 cze 2006, 12:48
Witaj serdecznie w naszym gronie.Nie tylko ty masz problemy w szkole bo ja tez zawalilam 1 klase i teraz musze poprawiac i chce z tym walczyc.Umuwilam juz sie z psychiatra bo mam czasami zalamanie ze nic nie potrafie jestem do niczego.Lecz nie chce sie poddac.I ty sie tez nie poddawaj zycze ci tego.Pozdrawiam

przez LINA 19 cze 2006, 11:35
Witaj :)

Sortuj wg