Witam proszę o radę

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam proszę o radę

przez broda2500 12 sie 2010, 19:07
Jestem nowy na tym forum ,chciałbym się dowiedziec co mi jest (może ktoś ma podobne objawy).Nagle bez powodu dostaję lekkie drżenie rąk,lekkie rozwolnienie, uczucie niepokoju, (objawy się nasilają)mocne poty,przyśpieszone bicie serca, wrażenie że zaraz zemdleje,uczucie że umieram.Po pewnym czasie to mi przechodzi.Żyję z tym już 15 lat. Zaznaczam że coraz gorzej to znoszę.EKG mam dobre,cukier w normie,nic mnie nie boli. Czekam na rady.Dziękuje.Darek

Re: Witam proszę o radę

przez Nenaja 12 sie 2010, 19:50
Witaj Darku:)
Byłeś z tym problemem u jakiego lekarza? Psychologa albo psychiatry?
Nenaja

przez broda2500 12 sie 2010, 21:25
Na razieu u lekarza rodzinnego który zapisał mi Xanax ,wziołem jedną tabletkę zobaczę co będzie dalej,kazał mi iśc do psychiatry (co kojarzy mi się źle czuję się zdrowy psychicznie)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez piscis 13 sie 2010, 08:58
Może masz po prostu nerwicę...z tego co piszesz o swoich objawach.
Ja zaczynam terapię u psychologa, ale uwierz mi że jak będzie konieczność żebym poszła do psychiatry to nie będę się zastanawiać, bo za duże problemy mam już sama ze sobą. I nie uważam tego za nic złego. Lekarz jak każdy inny aczkolwiek ludziom źle się kojarzy wizyta u psychiatry...widząc teraz po sobie jakie człowiek może mieć problemy ze sobą takie myślenie jest dla mnie trochę staroświeckie...
Zacznij może od psychologa...może uświadomi ci skąd wzięły się twoje problemy. Samemu ciężko czasami dojść do pewnych wniosków, zwłaszcza na swój temat...
pozdrawiam
KL - jesteś Promykiem w moim szarym świecie

przez Majster 13 sie 2010, 09:08
broda2500 napisał(a):Na razieu u lekarza rodzinnego który zapisał mi Xanax
Wygooglaj sobie o tym leku, to dowiesz sie, ze to jest lek stosowany glownie w psychiatrii.
broda2500 napisał(a):wziołem
Pisze się: "wziąłem".
"Wziołem" kojarzy mi sie z ziołami, a to niewskazane w chorobach psychicznych.
broda2500 napisał(a):jedną tabletkę zobaczę co będzie dalej,
Jak nie pojdziesz z tym do psychiatry, to Xanax doprowadzi do uzaleznienia - to wlasnie bedzie dalej ;)
broda2500 napisał(a):kazał mi iśc do psychiatry
I bdb, to wlasciwy specjalista dla Ciebie.
broda2500 napisał(a): (co kojarzy mi się źle
Dlaczego?
broda2500 napisał(a):czuję się zdrowy psychicznie)
Na tym wlasnie polegają choroby psychiczne: nie wiesz, nie czujesz, a masz ;) Pozdrawiam :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez broda2500 13 sie 2010, 10:00
Majster widzę że dla ciebie wszystko jest proste (np.gramatyka) ale ja mając 48 lat wiem że życie jest "różne".Pozdrawiam.

przez piscis 13 sie 2010, 10:50
Broda2500 my tu wszyscy wiemy, że życie jest "różne". Tylko nie można siedzieć z założonymi rękami i bez sensu brać leki nie wiedząc nawet na co są. Idź do specjalisty i dowiedz się więcej o swojej chorobie.
Tu nic nie jest proste, ale to forum pomaga właśnie pewne rzeczy sobie uświadomić i podzielić się swoimi doświadczeniami bo być może komuś pomogą...

przez Majster 13 sie 2010, 17:23
broda2500 napisał(a):Majster widzę że dla ciebie wszystko jest proste (np.gramatyka)
Nie wszystko, skad taki wniosek? Natomiast zasady prawidlowej pisowni slowa "wziąłem" okresla nie gramatyka, lecz ortografia.
broda2500 napisał(a):ale ja mając 48 lat wiem że życie jest "różne".Pozdrawiam.
Jesli to wszystko, co wiesz o zyciu, to jednak wciąż mało. A wiek w zaden sposob nie okresla poziomu dojrzalosci.
Jesli moją wypowiedz potraktowales jako jakis zart lub atak, to znaczy, ze masz powazny problem z budowaniem relacji z otoczeniem. Moze tu wlasnie jest przyczyna Twojego nastawienia do psychiatry? Ja dostrzegam przede wszystkim to, ze nie odpowiadasz na zadane pytanie, a zamiast tego przyjmujesz postawe obronną. Zmien nastawienie, spuść troche powietrza, a moze znajdziesz tu z kims wspolny język? Moze przyjmiesz jakąś rade i podejmiesz dzialanie zamiast wypinania sie na swiat i zaslaniania swoją chorobą? Pozdrawiam wzajemnie.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez broda2500 13 sie 2010, 18:33
Majster- trochę mi dowaliłeś ale mnie zrozum jestem mistrzem i co mam powiedzieć "chłopakom" na budowie ,idę się leczyć do psychiatry? To tak jakbym miał powiedzieć że mam coś z "głową". Dopóki jakoś dawałem sobie z tą moją przypadłością radę, było wszystko w porządku ale jest coraz gorzej ,i chyba muszę coś z tym zrobić. Pozdrawiam wszystkich.

przez Majster 13 sie 2010, 18:37
broda2500 napisał(a):Majster- trochę mi dowaliłeś
Nikt nie mówił, ze bedzie latwo.
broda2500 napisał(a):jestem mistrzem i co mam powiedzieć "chłopakom" na budowie(...)
Kto i co jest dla Ciebie wazniejsze? Ty, czy chlopaki na budowie?

przez piscis 13 sie 2010, 18:55
A kto powiedział, że masz się tłumaczyć całemu światu że chodzisz do psychiatry...
Chłopie wieź się w garść i zacznij się w końcu leczyć, skoro nie dajesz rady i widzisz, że jest coraz gorzej...
zacznij działać...

przez To takie czary... 14 sie 2010, 00:36
broda2500 napisał(a):Majster- trochę mi dowaliłeś ale mnie zrozum jestem mistrzem i co mam powiedzieć "chłopakom" na budowie ,idę się leczyć do psychiatry? To tak jakbym miał powiedzieć że mam coś z "głową".
Ja też nie rozumiem dlaczego masz się tłumaczyć jako majster "chłopakom"?
Zachowaj to dla siebie ,ustalasz robotę co ma być zrobione i jak.Masz coś do załatwienia na mieście i wychodzisz na godzinę. Myślisz że pracownicy to ci się ze wszystkiego zwierzają?

Napisz jakie nowe leki dostałeś od psychiatry i czy jest lepiej.
Pozdrawiam.
To takie czary...

przez brokenwing 14 sie 2010, 00:51
broda2500, Witaj.
Pozbądź się stereotypowego sposobu myślenia o psychiatrze .Także stereotypowego myślenia o chorym psychicznie człowieku ,taki człowiek wcale nie jest zaśliniony,posikany ,nie bełkocze bezsensu itd.
Wizyta u psychiatry nie zaszkodzi Ci .
Pozdrawiam.
brokenwing

przez ulltimate 14 sie 2010, 06:11
broda2500 napisał(a):Jestem nowy na tym forum ,chciałbym się dowiedziec co mi jest (może ktoś ma podobne objawy).Nagle bez powodu dostaję lekkie drżenie rąk,lekkie rozwolnienie, uczucie niepokoju, (objawy się nasilają)mocne poty,przyśpieszone bicie serca, wrażenie że zaraz zemdleje,uczucie że umieram.Po pewnym czasie to mi przechodzi.Żyję z tym już 15 lat. Zaznaczam że coraz gorzej to znoszę.EKG mam dobre,cukier w normie,nic mnie nie boli. Czekam na rady.Dziękuje.Darek

wizyta u psychiatry konieczna.
Przed zastosowaniem mojej porady poradź się farmaceuty, księdza, matki i kochanki, bo samodzielne stosowanie porad internetowych może skutkować niedorozwojem, debilizmem, a nawet śmiercią.

Sortuj wg