Dobry wieczór

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Dobry wieczór

przez coolkidofdeath 15 cze 2010, 23:13
Witam,
mam 20 lat, z depresją i jej pochodnymi borykam się już 4 lata.
Mam nawrót, od około roku nie biorę leków (dotychczas brałam pochodne prozacu) chociaż podejrzewam, że kolejna wizyta u psychiatry skończy się powrotem do farmaceutyków. Do samych stanów depresyjnych, doszły lęki, potężne wahania nastrojów, zdenerwowanie z byle powodu, nadpobudliwość seksualna, zadręczające myśli. Rozważam psychoterapię, wiem, że muszę zacząć nad sobą pracować, jednak jak zapewne wielu z was mam związane ręce w tej sprawie, każde działanie, wydaje mi się z góry skazane na porażkę. Łatwiej przychodzi mi doradzanie i wspieranie innych (potężna grupa moich znajomych/przyjaciół boryka się z podobnymi problemami) jednak sama sobie nie potrafię pomóc. Strasznie mnie irytuje wyolbrzymianie błahych problemów, czasami drobna porażka powoduje myśli samobójcze. Od każdego problemu uciekam, nie chcę go analizować, bo zwyczajnie mnie to męczy, rozmowy z rodzicami o podjęciu studiów powodują zdruzgotanie, pustkę w głowie. Miotam się straszliwie, boję się tego co będzie. Mam nadzieję, że na forum poznam grupę ludzi z którymi będę mogła porozmawiać o tej paskudnej przypadłości, służę również radą, gdyż w zakresie psychicznych problemów posiadam pewną wiedzę ;)

Re: Dobry wieczór

przez linka 15 cze 2010, 23:13
coolkidofdeath, witamy serdecznie :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 16 cze 2010, 00:05
Dzień dobry wieczór CKOD :P
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 16 cze 2010, 10:14
Witaj.Rozumiem , co czujesz.Ale nie zapominaj , że NIE BĘDZIE tak zawsze.Kiedyś wyzdrowiejemy:)

Sortuj wg