Witam, moze mi ktos pomoze

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam, moze mi ktos pomoze

przez Marcin_12 08 cze 2010, 18:42
Podejzewam ze mam fobie szkolna .A mianowicie mam 13 lat chodze do 1 gimnazjum od ok poczatku roku miewam problemy w szkole typu leki obawy boje sie ze zemdleje dziwne uczucia itp. Na poczatku mowilem sobie ok to tylko stres tak zawsze bywa w nowej szkole i wtedy zapisalem sie do druzyny koszykowki na poczatku bylo tak jak w szkole ale potem byla poprawa w szkole i na koszu ale wypisalem sie z kosza to nawet bylo ok ale po czasie znow i znow od ok 2 tygodni nie chodze do szkoly poniewaz gdy jade do szkoly mam dreszcze itp. sami wiecie jak to jest i sie wracam. wczoraj mialem rozmowe z mama i wychowawczynia ona jak wszyscy nauczyciele ze pewnie symuluje ze nic mi nie jest ze chisteryzuje i mam chodzic do szkoly. moja mama sie zmartwila i zrozumiala sprawe w ty miesiacu mam wizyte u psychologa lecz to troche dlugo a ja mam problem teraz i nie wiem co mam zrobic chce isc do szkoly ale gdy w niej jestem nie moge sie skupic na lekcji na przerwach zamykam sie w szatni wnerwia mnie to jak inni sobie biegaja i sie smieja a ja nie moge bo zaraz jest mi slabo itp. mama myslala ze to cos ze zdrowiem fizycznym ale mialem pelno badan itp. i wszystko ok wiec to psychika i wyczytalem ze to mzoe byc fobia szkolna a i takie uczucie mam tez np. w kosciele- maskara:(:( Mama sie wkurza bo mowi ze musze chodzic do szkoly ja to weim ale nikt nie mzoe zrozumiec ze po prostu nie moge aha i nauczycielka poweidziala ze jak nie pojde utro do szkoly to dzwoni na policje wiec jest mi jeszcze gorzej.

Z góry Dziękuje i przepraszam za bledy mam nadzieje ze mi doradzicie co mam zrobic Pozdrawiam Marcin

Re: Witam, moze mi ktos pomoze

przez MotoLady 09 cze 2010, 01:21
Twoja nauczycielka powinna sama zostac podana na policje za zastraszanie.

Zamiast ci pomoc to poteguje twoj stres. Jesli nie rozumie co moze sie z toba w tej chwili dziac ,to niech twoja mama wydrukuje jej pojecie o ktorym piszesz. Jestes najprawdopodobniej chory. Musisz sie wyleczyc. Proponuje aby twoja mama udala sie do szkolnej pedagog i dyrektorki. Niech powie, ze masz teraz trudny okres i czekasz na wizyte u specjalisty. Do tego czasu pozostaniesz w domu. W wieku 16 lat mialam zalamanie nerwowe i tez mnie straszono jednak bardzo szybko zareagowala wlasnie moja pedagog. Moze nie czekaj i zacznij rozmowe wlasnie z nia? To tez specjalista. Moze nie postawi ci diagnozy i nie zaleci leczenia, ale przynajmniej opiszesz swoj problem, a ta bedzie mogla wyjasnic to twoim nauczycielom.

Musisz znalezc przyczyne swojego leku. Nie martw sie...

PS. Policja moze zareagowac w przypadku kiedy przebywasz bez opiekuna prawnego momencie kiedy nie jestes w szkole (w godzinach w ktorych powinienes) pod opieka nauczyciela. Szkola moze podac twoich opiekunow do sadu za niewywiazywanie sie z obowiazkow wychowawczych kiedy nie chodzisz do szkoly dluzej niz 3 miesiace bez rozsadnego uzasadnienia ( leczenie, rehabilitacja etc.).
You are not alone!

przez ewaryst7 09 cze 2010, 09:16
Pozostaje Ci czekać na wizytę u psychologa.Myśle , ze on zrozumie Cię najlepiej.Wyobrazam sobie jak się męczysz.Trzymam za Ciebie kciuki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tictac 09 cze 2010, 10:01
Rozmawiaj o wszystkim z mamą i powiedz wszystko psychologowi . Czego się boisz w jakich sytuacjach jest Ci źle, musisz
powiedzieć wszystko lekarzowi, żeby znał twoją sytuację dobrze i mógł Ci szybko pomóc.
Nie myśl o tym, co zrobią nauczyciele z tym, że nie chodzisz do szkoły.
Musisz się skupić na sobie i z pomocą lekarza szybko Ci przejdzie , zapomnisz i będzie ok.
Pozdro :)
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Marcin_12 09 cze 2010, 15:14
Dzieki Wszystkim :):):):)

przez majka16 09 cze 2010, 19:30
właśnie przeżywam to samo . Mam 16 lat. byłam u różnych specjalistów , właśnie z tego powodu, że miewałam omdlenia . Teraz nadal jestem pod obserwacją i czujnym okiem specjalistów dowiedziałam się, że mam alergie na roztocza przy okazji, a te omdlenia jak stwierdziła moja pani psycholog, mają podłoże czysto emocjonalne, a mój organizm się buntuje i próbuje bronić. Wiem, że z tym można walczyć nie tylko farmakologicznie, bo to przecież oczywiste, że odpowiednia terapia np. u psychologa może naprawdę zmienić nasze życie i trzeba mieć nadzieję , że na lepsze . trzymaj się .a jeżeli chciałbyś pogadać pisz śmiało:11754807

przez Marcin_12 10 cze 2010, 18:40
Witam pedagog z wychowawczynia bardziej olewaja to tzn. nie biora tego powaznie mowia mi ze jak cos mi bedzie to moge sobie przyjsc do pedagog i usiasc u niej itp. ale nie rozumieja ze mam wiekszy problem a psycholog szkolny poradzil zebym w sytuacjach gdy lek itp. gleboko oddychal zenada :(:( mama sie prawie do mnie nie oddzywa bo dzis znow nie bylem w szkole wczoraj bylem ale z wf mudialem isc bo bym rady nie dal.
Tlumacze mamie ze nie wiem co mam zrobic a one nadal ze mam nie wymyslac tylko isc do szkoly mam bo jak nie to mie sila zaciagnie tylko nie moze zrozumiec ze nie moge. a nauczycielka nadal straszy ze jak nie przyjde to zglosi to dyrekcji a ona policji i mnie beda do szkoly sila wozili:(:(
Poradzicie co mam najlepiej zrobic??

PS. nie to ze mi sie nie chce isc do szkoly tylko po prostu nie moge........

przez defective_detective 10 cze 2010, 18:51
Marcin_12

Daję Ci kredyt zaufania i wierzę, że nie jest to zwykłe lenistwo, bądź symulowanie. Nie jestem specjalistą i nie mam wystarczających kompetencji, aby diagnozować cokolwiek u kogokolwiek. Natomiast z Twojego opisu ewidentnie wynika, iż istnieje solidna podstawa do stwierdzenia tak zwanej skolionofobii. Tutaj mogę wypowiedzieć się z autopsji, gdyż przerabiałem to osobiście w szkole średniej. Z doświadczenia wiem, że kadra w szkołach dość często bagatelizuje takie schorzenia, co wynika niekonieczne ze złych intencji, ale słabej znajomości terminologii medycznej i nikłej świadomości tematu. Nie ulega wątpliwościom, że konsultacja z psychiatrą albo psychologiem jest rzeczą niezbędną. Trzymaj się.
It's a gift... and a curse.

przez Marcin_12 10 cze 2010, 18:58
Ostatnio zauwazylem ze nie tylko mam w skzole np jeszce gdy mam isc do kosciola itp. od ostatnich tygodni praktycznie nigdzie nie wychodze

przez defective_detective 10 cze 2010, 19:05
To już nieco inaczej rzutuje na sprawę, gdyż obiektem niepokoju przestaje być jedynie gimnazjum. Z Twoich wypowiedzi wynika, że są nim duże skupiska ludzi (przynajmniej w mojej interpretacji). Tak jak powiedziałem, brakuje mi kompetencji, aczkolwiek w moim odczuciu objawowo przypomina to nerwicę albo fobię społeczną. Koniecznie skonsultuj się ze specjalistą. Nie daj sobie od razu wmówić, że cierpisz na jakąś straszliwą przypadłość, ale udaj się tam dla własnego komfortu psychicznego.

przez Marcin_12 11 cze 2010, 14:00
Dzisiaj bylem w szkole juz po 2 lekcji myslalem ze pojde do domu ale wytrzymalem ale po 4 lekci doslownie nie moglem wyczymac w klasie bylo duszno ja juz panikowalem itp. i "poszedlem" do domu jeszcze ochrzan w domu dostalem ze czemu nie wytrzymalem ale ja sie staram ale jak to wytlumaczyc innym pewnie dzisiaj odwiedzi mnie znow "pani nauczycielka i pani pedagog" co ja amm robic??

przez majka16 11 cze 2010, 15:08
myślę, że przede wszystkim powinieneś opowiedzieć im wszystko spokojnie jeszcze raz . spokojnie , ale stanowczo. tak jak tutaj na forum. oczywiście nie jest powiedziane , że zrozumieją, ale musisz spróbować! bo jeżeli twoja rodzina i nauczyciele nie zrozumieją Twojego problemu , bedzie Ci jeszcze ciężej niż teraz . wiem co mówię . U mnie jest już leiej . wydaje mi się , że mój wychowawca mnie w pełni rozumie, po tym jak opowiedziałam mu wszystko . Także postaraj się jeszcze raz spokojnie porozmawiać i dokładnie opisać swój problem . nie mozesz zawalać szkoły, nie chodzić na lekcje. to nie rozwiąże problemu. spotkania z psychologiem i zrozumienie -to to czego teraz Ci trzeba najbardziej.
trzymam kciuki za Ciebie.
pozdrawiam

przez defective_detective 11 cze 2010, 15:09
Przede wszystkim nie wpadaj w panikę. Czekaj cierpliwie na wizytę u psychologa. Spróbuj na spokojnie to przedyskutować z mamą i wyjaśnić jej co czujesz.

przez Marcin_12 11 cze 2010, 15:11
dzieki

[Dodane po edycji:]

ps. majka jestes na gg

Sortuj wg