RYSUNEK DZIECKA t."bezludna wyspa"

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

RYSUNEK DZIECKA t."bezludna wyspa"

przez rybkaka 08 cze 2010, 13:41
Witam Wszystkich,
Nie wiedziałam już gdzie naisać i dlatego znalazlam się na tym forum.
Czy ktoś może mi pomóc?szukam wszystkiego co dotyczy opisu rysunku dziecka pt."bezludna wyspa",co do rysunku rodziny znalazłam mnóstwo materiałów na ten temat(mogę się podzielić info, jak ktoś chce), ale nic jeśli chodzi o interpretację bezludnej wyspy -na co zwracać uwagę, co jest istotne itp.Będę bardzo wdzięczna.

Re: RYSUNEK DZIECKA t."bezludna wyspa"

przez GreenEye 10 cze 2010, 17:49
Ja spotkalam się kilkakrotnie z analizą rysunku rodziny,ale mówiąc szczerze o bezludnej wyspie nie słyszałam.
Mogłabyś coś więcej napisać na ten temat, jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje? Czy dopiero zaczynasz poszukiwania :)?
ExModerator

Re: RYSUNEK DZIECKA t."bezludna wyspa"

przez rybkaka 13 cze 2010, 23:02
przepraszam,że tak późno odpisuję.Jeśli chodzi o temat"bezludnej wyspy" to skupiłam się na tym,co na tym rysunku się znajduje,tz.czy są tam ludzie,drzewa,jak wogóle narysowana jest ta wyspa-każda rzecz jest ważna.chodzi tu np.o drzewo,w którą stronę się skłania,czy pochyla się na prawo,czy na lewo;jaka jest korona tego drzewa,czy na pniu są jakieś n.szramy...czy dziecko rysuje podkreślając coś grubo czarną kredką...podeszłam w końcu do analizy całościowo,bo tak trzeba robić,jak chcesz wiedzieć więcej napisz na mojego maila:rybkaka@wp.pl-podam info.Bo tak naprawdę okazuje się, że nie ważne jaki jest temat rysunku,ale jak coś czy kogoś dziecko narysowało.Trzeba mieć jednak więcej niż jeden rysunek dziecka,żeby móc postawić jakiekolwiek hipotezy na temat owego rysunku dziecka.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg