Witam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam

przez samczłek 05 cze 2010, 19:13
Jestem tu nowy i jak większość z Was mam olbrzymi problem ze swoją psychiką tzn...Boje się ludzi i praktycznie od dobrych kilku lat zamknąłem się w domu i mało co z niego wychodze.To Mój pierwszy w życiu post na jakimkolwiek forum a więc może jak na przywitanie wystarczy

Re: Witam

przez Goldielocks 05 cze 2010, 19:23
Witaj samczłek. :D Smutny ten Twój post... Fobia społeczna to przekleństwo. Ale nie załamuj się, bo musi być dobrze. ;) Leczysz albo leczyłeś się już u specjalisty?

Pozdrawiam. :smile:
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez VasqueS 05 cze 2010, 19:39
Witaj, nie wiem czy mam fobie, nie lubie nazw wole uczucia. Tez sie boje ludzi, mam nadzieje, ze wspólnie znajdziemy Ci specjalistę, ktory Ci pomoze.
VasqueS

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shadow_no 05 cze 2010, 19:48
samczłek, witam na forum. Fobię społeczną można wyleczyć. Najszybciej Ci się to uda jak zaczniesz spotykać się z ludźmi. :) Pozdrawiam
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez samczłek 05 cze 2010, 20:34
Dziękuje Wam za przeczytanie i dobre słowo.Ale Mój problem jest bardziej zagmatwany i nie da się opisać w jednym zdaniu poprostu chciałem się tylko przywitać żeby przełamać pierwsze lody.Niewiem czy mój przypadek to typowa fobia społeczna raczej podchodzi pod nerwice lękową,ale bez takich objawów jak kołatanie serca.U specjalistów kiedyś byłem ale jakoś chyba na złych trafiałem,bo czułem się jakby mnie nie rozumieli.Dlatego nie traktuje tego jak fobii poniewarz ja sie nie boje stać np.w kościele czy w dużym tłumie ale raczej boje się młodzierzy pijącej piwo na ławkach.I zawsze nakręcam się myślami i projektowaniem co może się przydarzyć przechodząc obok nich tzw...natrętne myśli zresztą jestem teraz w fatalnym stanie psychicznym jestem nadwrazliwcem mam depresje fobie lęki a moim marzeniem jest zamknąć się w szpitalu do końca życia bo wiem ze tam bym nie miał tych lęków i miałbym tam spokój.

przez kubaka666 05 cze 2010, 21:26
samczłek napisał(a):...ja sie nie boje stać np.w kościele czy w dużym tłumie ale raczej boje się młodzierzy pijącej piwo na ławkach.I zawsze nakręcam się myślami i projektowaniem co może się przydarzyć przechodząc obok nich tzw...natrętne myśli ...

jakbyś mógł to rozwinąć. czy np jak masz coś gdzieś załatwić np na poczcie, w dziekanacie, to też tak masz że się boisz tego?
czy boisz się że ktoś Cię obije, np ta młodzież pijąca piwo, albo jak widzisz jakiegoś wypakowanego kolesia to od razu myślisz że zaraz do Ciebie podejdzie, zacznie sobie robić jaja i na końcu Cie zbije?
napisz dokładniej dlaczego się ich boisz i o co się boisz, jak pisałem czy dlatego że Cię wyśmieją/zbiją/coś innego zrobią
i daj przykłady jakichś innych czynności z którymi masz problemy i pomyśl jakie mogą być ich przyczyny

pozdrawiam
Kuba
śmieszy mnie to co napisałem powyżej.

"jesteś dziwny." i słowo nerwicą się stało.

przez ewaryst7 06 cze 2010, 07:58
Witaj:)

Sortuj wg