witam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Re: witam

przez piscis 16 sie 2010, 13:53
zapracowałam się trochę a tu tyle się wydarzyło.
Brokenwing dobrze pisze...
Banalna to, że masz rodzinę o niczym nie świadczy, wiem coś o tym. Ja będąc z kimś też czuję się właśnie emocjonalnie sama...chyba dlatego znalazłam się tu wśród forumowiczów, bo zrozumienia wśród znajomych i przyjaciół też nie znalazłam. Na początku trochę ich o to obwiniałam, potem zaczęłam sobie uświadamiać, że ktoś kto nie przeżyje czegoś takiego jak ja nigdy nie będzie w stanie mnie zrozumieć chociażby nie wiem jak bardzo by chciał. Swoim użalaniem się na sobą i wpędzaniem się w coraz gorszy dół naprawdę zaczęłam odpychać od siebie ludzi. Tłumaczyłam sobie, że tak ma być w moim życiu, bo tak było zawsze...zaczęło się od tego, że ojciec zostawił moją mamę w ciąży, każdy swój kolejny nieudany związek traktowałam, że tak miało być bo czego mogłam się spodziewać, przecież każdy facet mnie zostawi. Zaczęłam się zastanawiać czy takim swoim chorym podejściem nie przyczyniłam się do tego, że mój obecny związek kilkuletni tez się rozsypał...i naprawdę zaczęłam (przynajmniej staram się bardzo) inaczej patrzeć na świat...ciężko mi na razie, ale próbuje.
Ostatnio usłyszałam, że tak bardzo wbiłam sobie do głowy, że będę sama, że w końcu naprawdę tak się stanie...
banalna napisał(a):ale ja jestem sama, emocjonalnie, nikogo obok mnie komu można się wyżalić, face to face, czuje się wyizolowana, boje się mówić co mnie gryzie

pewnie dlatego spotykamy sie tu na tym forum...jak więc widzisz nie jesteś sama. Gdyby każdy z nas miał kogoś face to face pewnie tu by tak często nie zaglądał...
KL - jesteś Promykiem w moim szarym świecie

przez brokenwing 16 sie 2010, 13:57
banalna napisał(a):no i co z tym cholerstwem robisz?

jak się da ,wszystko jest lepsze od takiego odczucia .Wiec zaprzęgam do pracy wszystkie możliwość ,a nawet wmawiam sobie ,że świat nie jest wcale taki beznadziejny jak go odczuwam .
brokenwing

przez piscis 16 sie 2010, 14:04
Nie wiem jak Wam, ale mi pomaga (od jakiegoś czasu) świadomość, że są tacy ludzie jak ja, którzy czują podobnie, których dopada beznadzieja życia, którzy umierają i walczą każdego dnia o przetrwanie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez banalna 16 sie 2010, 14:21
te słowa nie są bez sensu, i nie jestem mało rozgarnięta żeby ich nie rozumieć, ale kurcze nie potrafie ich przyjąć do siebie
no i lubie myśleć o sobie jak o ofierze, lubie kiedy coś złego mnie spotyka, lubiłam być w szpitalu - jak dotąd dwa razy, lubiłam pić i się okaleczać żyletka, nie wiem jak to nazwać, i nie powiedziane, że mi to przeszło, szkoda że nie możemy się spotkać i pogadać na żywo
banalna

przez piscis 16 sie 2010, 14:30
Ja tez w pewnym monecie zaczęłam myśleć o sobie jak o ofierze...i myślałam że może jak coś strasznego by mi się stało to w końcu ktoś może by się mną zainteresował (nie wiem dlaczego akurat Ty lubisz sobie to robić, bo mi chodziło o zainteresowanie, może nawet o współczucie tej konkretnej osoby), co prawda żeby zrobić sobie coś sama zabrakło mi odwagi...więc sięgnęłam po alkohol. Ale bardzo szybko zauważyłam, że ta osoba która była najbliżej i której uwagę chciałam zwrócić albo ma to gdzieś albo reaguje nie tak jak bym chciała i jest coraz gorzej. Więc jak zaczęło być ze mną źle, zaczęły otwierać mi się oczy, że nic nie wskóram i jak nie pomogę sama sobie to nikt tego nie zrobi...

przez brokenwing 16 sie 2010, 14:31
Po prostu -boisz się ,nie wiesz jak by wyglądało Twoje życie kiedy przestała byś być ofiarą .
brokenwing

przez piscis 16 sie 2010, 14:34
no właśnie...i może warto spróbować

przez banalna 16 sie 2010, 14:40
kurcze - ja inaczej nie potrafię, nie wiem jak to zmienić, zawsze wszystko widzę w czarnych barwach
banalna

przez brokenwing 16 sie 2010, 14:41
banalna napisał(a):kurcze - ja inaczej nie potrafię, nie wiem jak to zmienić, zawsze wszystko widzę w czarnych barwach

Drobne kroczki i konsekwencja ,bez zwracania uwagi na ból i smutek .
brokenwing

przez piscis 16 sie 2010, 14:57
brokenwing napisał(a):zawsze wszystko widzę w czarnych barwach

też tak mam, a jak coś złego się wydarzy to tłumaczę to sobie tak, że przecież to normalne w moim życiu...nawet nie złamuję się tak bardzo jak wcześniej, bo myślę sobie, że to moje przeznaczenie to kolejny kop od życia bo mi nic dobrego się nie przydarzy...nie mi

przez banalna 16 sie 2010, 15:01
też tak mam, zawsze było tak, że jak coś miłego mnie spotkało i na chwilę byłam szczęśliwa, to za 5 min tak mi dokopało, że wolałam juz się z niczego nie cieszyć,
bo tak w moim przypadku jest
banalna

przez piscis 16 sie 2010, 15:14
No właśnie to jest takie umartwianie się nad sobą...mi jak coś miłego się przydarzy to sobie myślę: nie ciesz się i nie łudź bo to długo nie potrwa, na co ty w ogóle liczysz zaraz i tak milion złych rzeczy się przydarzy...
musimy walczyć z takim myśleniem

przez banalna 16 sie 2010, 15:29
bo tak jest, ok miłego dnia, idę do domu pa
banalna

przez piscis 16 sie 2010, 15:30
ja właśnie też już zmykam, pa
i trzymaj się ciepło

Sortuj wg