Witam. Wygralam z nerwica lekowa

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam. Wygralam z nerwica lekowa

przez ewelinak 05 lut 2010, 22:58
Przepraszam nie mam polskiej czcionki... Wygralam ciezka walke z nerwica lekowa. Pokonalam leki, ataki, napady....
Trwalo to bardzo dlugo, ale jestem wolna, silna i od dluzszego czasu bez lekarstw.
Warto walczyc i mozna to cholerstwo pokonac.
Wierzcie!!!

Re: Witam. Wygralam z nerwica lekowa

przez *Wiola* 05 lut 2010, 23:05
Moje gratulacje , ale powiedz nam proszę cos więcej? Jak walczyłaś? Brałaś jakieś leki itd?
Moderator

przez miki74 05 lut 2010, 23:17
Witaj. Podoba mi się Twój avatar. Ładny .... fotel. :D

Właśnie. Może zechciałabyś napisać więcej - na co cierpiałaś, jak długo, jak wychodziłaś z tego? Jeśli miałaś psychoterapię, to może poleciłabyś kogoś?

Świetnie, że postanowiłaś wpaść tutaj i podzielić się swoją optymistyczną wiadomością. Przyjemnie jest się dowiedzieć, ze Ci się powiodło. Gratulacje.
miki74

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewelinak 05 lut 2010, 23:19
Moja historia jest bardzo dluga. Zaczelam chorowac juz w dziecinstwie. Pierwsze ataki mialam w wieku 7 lat.
Pozniej lata przerwy i znowu od poczatku. Tak odchodzila i powracala...
Az pewnego dnia zwalila mnie z nog. Zabrala wszystko. Swobode, jasnosc umyslu, radosc zycia...
Odsunela od najblizszych, zamknela mnie w jednym pokoju - nie pozwalajac nawet spojrzec przez okno - bo to co mnie otaczalo wydawalo sie nie do ogarniecia - az dech zapieralo.
Nie bylam soba. Bylam wrakiem. Kims kto mysli w kategoriach - kiedy nadejdzie atak. Kims malutkim jak mrowka...
Umieralam ze strachu, ze umre, ze zwariuje, ze udusze sie przytloczona otaczajacym swiatem. Fizycznie mnie wykanczala. Zwijalam sie z bolu - bolal kazdy miesien - tak byl spiety, ze dostawalam skurczy miesni - wszystkich na raz. Bol nie do opisania... Codziennie dochodzily nowe objawy.
Nie bylo mnie. Nie istnialam. Istniala tylko nerwica - byla moja mysla, moim oddechem, dyktowala mi jak zyc.
Teraz jestem soba. Umiem opanowac kazdy naplyw leku - kazdy fizyczny objaw.
4 lata walki - szpital, lekarstwa (antydepresanty), terapia i lekarz, ktory czesto sie nie trafia - nauczyl mi jak ja oswoic. Jak zaczac nad nia panowac.
Lekarz, ktory calkiem naukowo wytlumaczyl, mi kazdy jej objaw. Nauczyl oddychac. Nauczyl sztuczek, dzieki ktorym mozna ja oszukac...
Tak bardzo chcialabym, zeby wszystkie osoby, ktore nie wierza w lepsze jutro, ktorym wydaje sie wyjscie z tego czyms niemozliwym i nieosiagalnym - uwierzyly i nabraly sil. Bo ja rozumiem. Przeszlam przez to i wiem jak jest ciezko i czesto samotnie...
Trzymam za wszystkich kciuki !

przez *Wiola* 05 lut 2010, 23:35
Dzięki, a może nam zdradzisz gdzie ten lekarz przyjmuje??
Moderator

przez montechristo 05 lut 2010, 23:40
ewelinka - a jaką miałaś terapię? jaki model? może poznawczo - behawioralną?
I jak często i jak długo to trwał?

ps. Gratulacje:)

przez ewelinak 05 lut 2010, 23:42
Pracowal na oddziale w szpitalu. Byl moim lekarzem prowadzacym. Nie chce tu robic jakiejs reklamy - tymbardziej, ze nie wiem czy zyczylby tego sobie.
No i bylo to 6 lat temu...
Kazdemu zyczylabym takiego lekarza, ktory twierdzi, ze kazdy student medycyny musi wywolac u siebie atak leku, zeby wiedziec jak to jest - zanim oceni swojego przyszlego pacjenta.
Tak - atak leku mozna wywolac sobie na zyczenie - co oznacza, ze mozna nad nim zapanowac.
Nie wiem dlaczego lekarzom pierwszego kontaktu nie funduja takich doswiadczen - moze wtedy byloby latwiej z nimi sie dogadac

przez *Wiola* 05 lut 2010, 23:45
Szkoda:( A jakie leki brałaś jesli można wiedzieć?
Moderator

przez ewelinak 05 lut 2010, 23:47
Bylam na dziennym oddziale nerwic. Jechalam tam rano - jak do pracy - i wracalam po poludniu do domu.
Tam mialam psychoterapie grupowa, indywidualna prace z lekarzem prowadzacym i ustawienie lekow. Bylam tam przez 3 miesiace.
Po roku wrocilam na terapie - chociaz czulam sie juz bardzo dobrze - potrzebowalam takiego WZMOCNIENIA.
Lekarstwa bralam ponad 3 lata. Mialam kilka prob dobrania tabletek - skonczylo sie na asentrze i na odstawieniu Tranxene - ktorym sie faszerowalam zanim trafilam na oddzial.

przez miki74 05 lut 2010, 23:48
Słuchaj, myślę, że jeśli chodzi o lekarza, to nie miałby nic przeciwko. W końcu piszesz o nim w samych superlatywach. Nikt chyba nie ma nic przeciwko pisaniu o nim pochwał i polecaniu go innym chorym.
miki74

przez Abradab 05 lut 2010, 23:55
Elegancko :) Gratuluję pokonania choroby, mam nadzieję, że coraz więcej takich tematów będzie można zobaczyć ;)
Pozdrawiam.

przez Donkey 07 lut 2010, 12:08
My też pokanamy :)
Prędzej czy pozniej.

Witaj na forum Ewelinak.

Sortuj wg