Poszukuję bohatera reportażu

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Re: Poszukuję bohatera reportażu

przez polakita 28 sty 2010, 14:26
Uczestniczyłam kiedyś w reportażu w tvn na temat kontrolerów biletów / ZTM którzy bardzo źle traktują pasażerów, generalnie pani która robiła materiał bardzo fajnie i sprawiedliwie nas potraktowała, w zasadzie stanęła po naszej stronie, ludzi którzy mieli bilet ważny, tylko nie wpisali na nim jakiejś cyferki i dostali mandaty. Co prawda miałam chrypę i mnie wycięli, ale materiał był fajny. Więc nie nastawiałabym się od razu anty. Co prawda buzi swojej raczej bym nie pokazała w takim kontekście... ale może kto inny nie miałby z tym problemu. Tylko od razu mówię że ja nie miałam choroby afektywnej dwubiegunowej, więc odpadam w przedbiegach ;)
polakita

przez Paranoja 28 sty 2010, 14:30
polakita napisał(a):Co prawda buzi swojej raczej bym nie pokazała w takim kontekście... ale może kto inny nie miałby z tym problemu.

właśnie tu jest chyba największy problem, bo sam udział w czymś to nie problem
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Ridllic 28 sty 2010, 14:42
ja powiem tak zeby ująć rok choroby reportaż musiał by trwac z 6 miesiecy ,bo naprawde nie da się tego czasami streścić co się dzieje, ale z drugiej strony absolutnie powiem fajna rzecz , dobrze ,że ktoś rozpiepsza to tabu bo sami wiecie jaka opinia w naszym kraju "byłeś u psyhiatry to jesteś świr i tyle " Powodzenia i gratuluje pomyslu .
Ridllic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez reporter 28 sty 2010, 15:16
Ka_Po.. to może kontakt na priv. ?

przez agusiaww 28 sty 2010, 16:01
Polkaita a mnie sie wydaje ze tutaj to jes tylko szukanie sensacji, bo glowny motyw to to ze kobieta praktycznie sie stoczyla, a nie o to chodzi by budowac zly wizerunek osob chorych, tylko pokazywac to co powinno pomoc. Dla mnie taki reportaz jest nie do przyjecia, i pokazuje blahe i lekcewazace podejscie do tematu.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez reporter 28 sty 2010, 16:07
Agusiaww.., sorry, że muszę to powiedzieć, ale kompletnie nie ogarnęłaś tego o czym tutaj mówimy... :-(

przez agusiaww 28 sty 2010, 16:09
reporter, jasne, :mrgreen: po prostu obnazylam Twoje niedouctwo w tym temacie i zamiast posilkowac sie opinia rezysera od seriali, poszukaj psychiatry z prawdziwego zdarzenia :)

przez reporter 28 sty 2010, 16:19
Ok., to niech tak pozostanie...

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

przez polakita 28 sty 2010, 16:20
agusiaww, myślę że atakujesz kogoś co do kogo nie masz podstaw żeby go w ten sposób oceniać. Obejrzyj chociaż jeden jego materiał reportażowy. Przecież nie wiesz co to za człowiek i jakie ma intencje, dlaczego oceniasz że złe. Reportaż to reportaż a serial to serial, to trochę co innego.

[Dodane po edycji:]

agusiaww napisał(a):obnazylam Twoje niedouctwo w tym temacie

Reżyser bądź co bądź nie jest psychiatrą z doktoratem, a robi reportaże na różne tematy które bądź co bądź są dla niego nowe. Jeśli są zrobione przez osobę z głową na karku i nie stronniczą to mogą być ciekawe, generalnie chodzi o to żeby pokazać to od strony człowieka i ludzkiego podejścia a nie podejścia medycznego, nie chdzi przecież o tłumaczenie jakie zmiany zachodzą w mózgu człowieka w składnikach neuroprzekaźników, bo to byłby program popularnonaukowy... ;)
polakita

przez agusiaww 28 sty 2010, 16:28
reporter, alez sie nie obrazaj, :mrgreen: zobacz sam wszedles na te forum i co, od razu post jaki dales to ze szukasz osoby do okreslonego formatu reportazu, trzeba bylo pogrzebac w historii na forum, porozmawiac z psychiatrami, psychoterapeutami, przeczytac ksiazki. Owszem mowienie o depresji jest jak najbardziej potrzebne, bardzo duzo ludzi w Pl choruje nawet o tym nie wiedzac, poza tym spoleczenstwo podchodzi do takich osob zazwyczaj co najmniej ze scpetycyzmem, albo dokleja etykietke wariata. Korzystanie z porady psychiatrow jest w naszym kraju tematem tabu. Ale pokazujmy takie oblicze choroby, ktore jest jak najbardziej rzeczywiste osi depresji, a nie zmyslone historie i dopasowanie na sile ludzi do stworzonej historii. Pokazujmy tez walke z ta choroba, nie tylko to co bylo, jest porazka. Dla ludzi najwazniejsza jest nadzieja, to ona nas buduje, wzmacnia, sprawia ze mimo wszystko wierzymy w lepsze jutro. I chcialabym zeby to zawieral reportaz :) Ale to jest Twoj reportaz, Twoja wizja, Twoja praca, zrobisz jak zechcesz.

Sortuj wg