Poszukuję bohatera reportażu

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Re: Poszukuję bohatera reportażu

przez Paranoja 28 sty 2010, 12:18
Reporterze z krwi i kości zatem proszę o "materiał weryfikujący" ;)

hmm jeszcze zamiast kariery w urzędzie zrobię karierę w TV hehe :lol:
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez reporter 28 sty 2010, 12:38
Paranojo, a mogę poprosić o kontakt na mój adres e-mail? Podałem go w moim pierwszym poście.
pzdr.

przez Paranoja 28 sty 2010, 12:49
reporter, sprawdź pw ;)
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 28 sty 2010, 12:52
DLa mnie ten scenariusz jest idiotyczny, a poza tym nie dalabym sie namowic na 6 minutowy reportaz, co w nim mozna by bylo ujac? Chyba wylacznie sensacje, bo jakos ta gadka o prawdziwosci i cieple do mnie nie przemawia.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez reporter 28 sty 2010, 13:02
agusiowww... Trudno tutaj, na forum opowiadać o scenariuszu... Bo tak naprawdę tutaj tylko zarys jest;-)
Co do reportażu 6-min... Jeśli oglądasz czasami magazyny reporterskie (Magazyn Ekspresu reporterów, Interwencja, kiedyś - Kontakt, Uwaga), to 6-8 min. reportaże to standard. Naprawdę dużo można opowiedzieć.
Ale oczywiście możesz mieć własne zdanie i oceniać wszystko negatywnie a priori...

pozdrawiam

Grzegorz

przez agusiaww 28 sty 2010, 13:19
reporter, ogladam i owszem, ale po drugie jest to dluzszy czas niz 6 minut po drugie, sa tam zwykle wlasnie ujete sensacje. Chrooby i zycia z nia nie da sie opowiedziec i ujac w kontekscie 6 minut, to takie robienie byle czego, aby tylko miec temat na reportaz. I nie ujmuje negatywnie, po prostu kto nie byl chory na depresje nigdy nie zrozumie tego co przezywa ktos chory :)

przez reporter 28 sty 2010, 13:42
Właśnie dlatego trzeba reportaże robić... :-) Dla takich "nieuświadomionych", czym ta choroba jest...
Co do materiałów reporterskich generalnie... Reportaże bywają różne. To prawda- jedne szukają sensacji, inne - życia. Szukałbym sensacji w tym, że w szpitalu lekarz przyjmował pacjentów w stanie upojenia alkoholowego. Ale już zupełnie nie w historii człowieka, który nie mając nic, będąc bezdomnym - zbiera puszki po piwie i pieniądze z ich sprzedaży przekazuje dla Domów Dziecka. Dlatego nie generalizowałbym... ;-) Co do długości reportaży... Bardzo często robiłem formy 6-8 minutowe dla Magazynu Ekspresu Reporterów i Kontaktu.. Naprawdę nie zawsze więcej znaczy lepiej ;-)

pozdrawiam

przez agusiaww 28 sty 2010, 14:05
To rob byle dobrze, a nie szukajac taniej sensacji ze kobieta przepuscila majatek, moze ujmiesz depresje w kontekscie terapii, a nie wymyslonych glupot :)

przez polakita 28 sty 2010, 14:20
agusiaww napisał(a):Chrooby i zycia z nia nie da sie opowiedziec i ujac w kontekscie 6 minut, to takie robienie byle czego, aby tylko miec temat na reportaz. I nie ujmuje negatywnie, po prostu kto nie byl chory na depresje nigdy nie zrozumie tego co przezywa ktos chory :)

Agusia, nie zgodze się z tobą. Reportaże z reguły są krótkie, ale 6 minut to wbrew pozorom nie tak mało, można w tym zawrzeć jakiś materiał. Przecież nie chodzi też o to żeby opisywać całe życie chorego ze szczegółami, tylko nakreślić problem. Materiał jest nagrywany a potem montowany, więc te 6 minut to esencja tego o czym się mówi. Długość materiału wpływa też na przyswajalność przez widza, nie bez powodu mają taką długość. To nie jest film pełnometrażowy.

Co do scenariusza to może faktycznie trochę przerysowany... ale moim zdaniem to dobrze że się mówi o takich zaburzeniach jak nasze, bo w ten sposób też społeczeństwo zdobywa jakąś wiedzę na ten temat, przecież depresja/nerwica są bardzo częste, sami wiecie, i często niezrozumiałe...
Chodzi reporterowi o to żeby pokazać że scenariusz to nie tylko wymysły, ale może się to zdarzyć naprawdę... dziwię się że tak wielu z was pisze jakieś ironiczne komentarze bo z drugiej strony wiele razy narzekacie że społeczeństwo nic nie wie... przecież po to są media żeby informować. Byleby robiły to dobrze.
polakita

przez Paranoja 28 sty 2010, 14:21
też myślę, że trochę pomysł taki hmm nierealny, chociaż z moją skłonnością do wydawania kasy [co gorsza, której nie mam] to myślę że bohaterka tego reportażu byłaby bliska mi hehe
Patrząc też na to że uciekam od problemów, być może jednak sprzedałabym dom i rzuciła się w wir szaleństw....
Nie wiem, mam problem z podejmowaniem decyzji, więc nie wiem co bym zrobiła. Często pojawiają mi się myśli, by po prostu wyjść z domu i wyjechać, nie mówiąc nic gdzie i po co i zacząć nowe życie gdzie indziej z dala od problemów.
Ja często chciałabym coś zrobić, ale nie robię bo się boję.
ExModerator

przez polakita 28 sty 2010, 14:26
Uczestniczyłam kiedyś w reportażu w tvn na temat kontrolerów biletów / ZTM którzy bardzo źle traktują pasażerów, generalnie pani która robiła materiał bardzo fajnie i sprawiedliwie nas potraktowała, w zasadzie stanęła po naszej stronie, ludzi którzy mieli bilet ważny, tylko nie wpisali na nim jakiejś cyferki i dostali mandaty. Co prawda miałam chrypę i mnie wycięli, ale materiał był fajny. Więc nie nastawiałabym się od razu anty. Co prawda buzi swojej raczej bym nie pokazała w takim kontekście... ale może kto inny nie miałby z tym problemu. Tylko od razu mówię że ja nie miałam choroby afektywnej dwubiegunowej, więc odpadam w przedbiegach ;)
polakita

przez Paranoja 28 sty 2010, 14:30
polakita napisał(a):Co prawda buzi swojej raczej bym nie pokazała w takim kontekście... ale może kto inny nie miałby z tym problemu.

właśnie tu jest chyba największy problem, bo sam udział w czymś to nie problem
ExModerator

przez Ridllic 28 sty 2010, 14:42
ja powiem tak zeby ująć rok choroby reportaż musiał by trwac z 6 miesiecy ,bo naprawde nie da się tego czasami streścić co się dzieje, ale z drugiej strony absolutnie powiem fajna rzecz , dobrze ,że ktoś rozpiepsza to tabu bo sami wiecie jaka opinia w naszym kraju "byłeś u psyhiatry to jesteś świr i tyle " Powodzenia i gratuluje pomyslu .
Ridllic

przez reporter 28 sty 2010, 15:16
Ka_Po.. to może kontakt na priv. ?

Sortuj wg