Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich wrażliwych!


Lemoniadowy_Joe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Witam wszystkich wrażliwych i zlęknionych. Mam 32 lata i od kilku lat mam problemy z sobą - cierpię na zaburzenia lękowe, w moim przypadku uogólnione. Jednym słowem mam nerwicę.

Oczywiście tak jak każdy z Was na początku (i czasami obecnie także) zrobiłem już wszystkie możliwe badania w poszukiwaniu przyczyn - no i oczywiście jestem zdrowy jak koń. Tylko że moje samopoczucie jest od dłuższego czasu kiepskie - cierpię z powodu ciągłego niepokoju i trudno mi na co dzień radzic sobie z życiem.

Mam za sobą kilka przejść - biorę leki (ostatnio właśnie zmieniam) i jestem w trakcie terapii grupowej. Nie jest łatwo - zresztą sami to wiecie.

O forum wiem od dłuższego czasu, ale wcześniej jakoś nie udało mi się nic napisać.

 

Jeszcze raz witam Was wszystkich i mam nadzieję że będę częściej tu gościł

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

To już moja druga terapia grupowa - pierwsza miała miejsce kilka lat temu i z perspektywy czasu mało pomogła. Prowadzona była metodą psychodynamiczną. Dośc kiepsko wspominam jednak tamta terapię.

Obecnie jestem na terapii prowadzonej metodami eriksonowskimi - i jest znacznie lepiej. Oczywiście bywają ciężkie chwile i czasami nie czuje się dobrze po terapii (np . dziś - właśnie wczoraj miałem grupę) ale tego się można spodziewać jak się rozmawia o problemach.

 

A Ty jakie masz doświadczenia?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy byłam nastolatką to chodziłam na takie warsztaty "poznaj siebie" co było w zasadzie psychoterapią, dość ciekawie prowadzoną, i wtedy na pewno coś mi dało. A teraz zaczynam państwowo - byłam tylko na jednym spotkaniu. Jak dla mnie trochę za wolno i za sztywno, przez 2 godziny omawialiśmy "zasady" typu nie wolno odbierać telefonu, trzeba słuchać rozmówcy... no ale mam nadzieję że coś na tym skorzystam, nie chcę sobie tylko robić złudnych nadziei...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może są, jakoś nie zauważyłam a może nie szukałam gdzie trzeba... w takim razie napiszę ci pw po prostu jestem ogólnie ciekawa terapii jako że sama również właśnie zaczynam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na terapii prowadzonej metodami eriksonowskimi - i jest znacznie lepiej.

To ciekawe, czytalem kiedys o Miltonie Ericksonie i jego terapii, jak to wyglada, na czym polega?

 

Zdaje sie, ze widzialem Ciebie kiedys na forum onetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×