Witam :-)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam :-)

przez po_prostu_ja 21 sty 2010, 18:01
Jestem facetem, mam 35 lat i od dłuższego okresu czasu leczę się na depresję. Jestem zamknięty w sobie, mam problem z otwarciem się na ludzi i od pewnego czasu bardzo mi to doskwiera ponieważ czuję że nie żyję pełnią życia. Nie wiem czy to dobre forum dla mnie, ale cóż, spróbuję przełamać swoją nieśmiałość bo dalej już tak nie potrafię. Jestem już tak zdesperowany że w końcu postanowiłem coś napisać o sobie choć to dla mnie trudne. Może poprzez rozmowę trochę się przełamię a może i komuś coś doradzę. Pozdrawiam serdecznie wszystkich! :-)

Re: Witam :-)

przez bunny_wrrr 21 sty 2010, 18:09
witamy i rowniez pozdrawiamy :)
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez Majster 21 sty 2010, 18:18
po_prostu_ja napisał(a):Jestem facetem, mam 35 lat i od dłuższego okresu czasu leczę się na depresję.
Od jakiego mniej wiecej? Kilka lat czy raczej miesiecy? Leczysz sie domowym sposobem czy u zawodowcow? Jak to u Ciebie wyglada?
po_prostu_ja napisał(a):Jestem zamknięty w sobie, mam problem z otwarciem się na ludzi
To dosc typowe w przypadku deprechy. A wczesniej jaki byles? Potrafiles sie znalezc w towarzystwie? Kiedy to sie zmienilo?
po_prostu_ja napisał(a):Nie wiem czy to dobre forum dla mnie
Chyba nienajgorsze, w kazdym razie jedno z wiekszych na polskim necie ;)
po_prostu_ja napisał(a):Jestem już tak zdesperowany że w końcu postanowiłem coś napisać o sobie choć to dla mnie trudne.
Idzie Ci niezle, chociaz z tą desperacja to nie do konca tak jest. Moze rozwin bardziej kwestie swoich objawow, odczuc, opisz jakos swoja sytuacje: pracujesz? mieszkasz sam? jakichs znajomych masz? rodzine? psa?
po_prostu_ja napisał(a):Pozdrawiam serdecznie wszystkich! :-)

Wzajemnie i powodzenia;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 21 sty 2010, 18:29
po_prostu_ja napisał(a):Jestem zamknięty w sobie, mam problem z otwarciem się na ludzi i od pewnego czasu bardzo mi to doskwiera ponieważ czuję że nie żyję pełnią życia.

Może masz fobię społeczną (taką nasiloną nieśmiałość wobec ludzi) i to ona powoduje depresję, bo w rezultacie brakuje ci kontaktów z ludźmi?
PS. Witam :)
polakita

przez po_prostu_ja 21 sty 2010, 19:08
Od jakiego mniej wiecej? Kilka lat czy raczej miesiecy? Leczysz sie domowym sposobem czy u zawodowcow? Jak to u Ciebie wyglada?

Leczę się już długo, pierwszy raz do psychiatry poszedłem kilka lat temu. Leczę się psychiatrycznie ale nie mam żadnej psychoterapii.
To dosc typowe w przypadku deprechy. A wczesniej jaki byles? Potrafiles sie znalezc w towarzystwie? Kiedy to sie zmienilo?

Zawsze byłem zamknięty w sobie ale jakoś mi to nie przeszkadzało, w tej chwili zaczynam mieć już tego dość
Idzie Ci niezle, chociaz z tą desperacja to nie do konca tak jest. Moze rozwin bardziej kwestie swoich objawow, odczuc, opisz jakos swoja sytuacje: pracujesz? mieszkasz sam? jakichs znajomych masz? rodzine? psa?

W tej chwili nie pracuję bo nie jestem w stanie, mieszkam z rodzicami a moi zdajomi to w zasadzie tylko rodzina. Psa też nie mam. Czuję się coraz bardziej osamotniony i wyobcowany, nic mi się nie chce, prawie nic mi nie sprawia przyjemności przez co mam myśli samobójcze. Do południa leżę w łożku bo nawet zwlec się z niego nie potrafię, potem się jakoś rozkręcam i jest już trochę lepiej
Wzajemnie i powodzenia;)

Dziękuję :smile:

[Dodane po edycji:]

Może masz fobię społeczną (taką nasiloną nieśmiałość wobec ludzi) i to ona powoduje depresję, bo w rezultacie brakuje ci kontaktów z ludźmi?

Może tak ale czasem mam wrażenie że nic się ze mną nie da zrobić. Wpadam w czarną otchłań, widzę tylko ścianę za którą już nic nie ma i nic więcej.

przez Donkey 21 sty 2010, 21:12
Czesc :)
Witamy na forum

przez Majster 22 sty 2010, 11:06
po_prostu_ja napisał(a):Leczę się już długo, pierwszy raz do psychiatry poszedłem kilka lat temu. Leczę się psychiatrycznie ale nie mam żadnej psychoterapii.
A kiedy byles ostatnio na wizycie kontrolnej? Jak czesto ulozono Twoje wizyty?Jakie leki Ci zapisano i jak dlugo je bierzesz? Czy byly zmieniane? Czy zmieniales lekarzy?
po_prostu_ja napisał(a):Zawsze byłem zamknięty w sobie ale jakoś mi to nie przeszkadzało, w tej chwili zaczynam mieć już tego dość
Tu jest pole dla psychologa, przejdz sie do niego i pogadaj o tym.
po_prostu_ja napisał(a):Czuję się coraz bardziej osamotniony i wyobcowany, nic mi się nie chce, prawie nic mi nie sprawia przyjemności przez co mam myśli samobójcze. Do południa leżę w łożku bo nawet zwlec się z niego nie potrafię, potem się jakoś rozkręcam i jest już trochę lepiej... Wpadam w czarną otchłań, widzę tylko ścianę za którą już nic nie ma i nic więcej.

Wszystko wskazuje na to, ze leczenie nie przebiega prawidlowo, cos z tym musisz zrobic, samo nie minie.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Nortt 22 sty 2010, 12:17
polakita napisał(a):
po_prostu_ja napisał(a):Jestem zamknięty w sobie, mam problem z otwarciem się na ludzi i od pewnego czasu bardzo mi to doskwiera ponieważ czuję że nie żyję pełnią życia.

PS. Witam :)

A może ludzie z którymi do tej pory się zadawał byli nic nie warci? 90 % naszego społeczeństwa zalicza się do tej grupy...
Nortt

przez Majster 22 sty 2010, 12:22
Nortt napisał(a):A może ludzie z którymi do tej pory się zadawał byli nic nie warci? 90 % naszego społeczeństwa zalicza się do tej grupy...

A Ty do jakiej grupy sie zaliczasz?

przez Nortt 22 sty 2010, 12:23
Jestem wartościowy dla tych 10 %
Przepraszam użyłem złej terminologii i złych danych. Inaczej, wartościowy jest KAŻDY człowiek ale
nie każdy tą wartość docenia, jest ona niszczona i ulega zatraceniu, chodzi tu o wartość indywiduum.

[Dodane po edycji:]

Może opisze tu nieco ukrócone swoje stanowisko w sprawie ‘’LUDZI’’
A wiec zbiorowisko ludzi, szara masa nie ma dla mnie żadnego znaczenia, Nie interesuje mnie ich opinie nie obchodzi mnie ich zdanie, mam ich totalnie w du,pie jestem totalnym, nonkonformistą. Ludzie w pojęciu ‘’masa’’ bez indywidualizmu stają się dla mnie bezwartościowi, stają się po prostu częścią ogółu. Prawdziwe wartościowy człowiek jest inny od wszystkich, przekazuje człowiekowi nową wiedze nie zaś powielone zdanie innych.

Np. Prawdziwy człowiek dla mnie jest totalnie niemodny i chodzi w tym, w czym jest mu wygodnie w tym, co jest tanie, prawdziwie doradzi nie będzie gadał starych sprawdzonych gadek-szmatek. Etc.
Nortt

przez śnieg 22 sty 2010, 14:18
nortt - ile masz lat i od jak dawna fascynujesz się BM?
czemu stworzyłeś mnie
na niepodobieństwo
twardych kamieni

przez tet 22 sty 2010, 14:21
Nortt, prawdziwy człowiek widnieje na Twoim avatarze? :lol:
to zbiorowisko ludzi ta szara masa rządzi się swoimi prawami. czy chcesz czy nie - jesteś wciśnięty w grupę
tet

przez Freddie Mercury 22 sty 2010, 14:23
Nortt jestes utopistą i zapewne życie Twoje poglądy wkrótce szybko zweryfikuje...
Freddie Mercury

przez Majster 22 sty 2010, 17:18
Nortt napisał(a):Prawdziwy człowiek dla mnie jest totalnie niemodny i chodzi w tym, w czym jest mu wygodnie w tym, co jest tanie
Kazdy kloszard spelnia te niewygorowane warunki :) Nie to zebym mial cos do kloszardow, wykladam im makulature i stare ciuchy, czasem pozwole odstawic wozek przed marketem, ale chcialem wyrazic podziw dla Nortta, dla jego wielkiego humanizmu i uzalenia sie nad biednymi, docenienia ich i okazania im zrozumienia i wspolczucia ;) Bo rozumiem, ze dla tych "prawdziwych ludzi" to masz te uczucia, prawda?

Sortuj wg