nerwica , depresja nasze ciało

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

nerwica , depresja nasze ciało

przez ewaryst7 16 sty 2010, 14:17
Odkąd choruję na depresję , moje ciało uległo obrzydliwemu przeobrażeniu.Jestem blada , mam fioletowe cienie pod oczami .Przytyłam , bo obżeram się jak wieprz.Mije oczy , i włosy nie maja blasku.Wszystko jest we mnie zgaszone.Wygladam jak zoombie...Czy wy też tak macie?

Re: nerwica , depresja nasze ciało

przez iryss 16 sty 2010, 14:22
Ja jestem blada strasznie ale to też wina anemi. A próbowałaś brać jakieś witaminy???
Czasami dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła...

przez ewaryst7 16 sty 2010, 14:24
tak.Brałam różne witaminy.Nie mam też anemii.Morfologię mm książkową.Nie wiem czemu tak sie dzieje...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 16 sty 2010, 14:31
ewaryst7, blada, smutna, podkrążone oczy - nawet jeśli wyspana, włosy lecą z głowy i są matowe, jakieś pryszcze wyskakują....żebym nie wiem co robiła czuję się taka ...no....zaniedbana....znam to znam :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez iryss 16 sty 2010, 14:31
Jak kobieta jest szczęśliwa to się uśmiech tryska radością oczy jej sie świecą dużo czasu spędza na słońcu a jak jest nieszczęśliwa to siedzi w domu całymi dniami (stąd bladość) zle sypia(stąd cienie pod oczmi) topi swoje zale w jedzeniu(tyjesz) itd. tak juz bywa i gwarantuje że sama z tym nie jesteś!

przez ewaryst7 16 sty 2010, 14:54
To dobrze.Ale to takie smutne.Bo choć w depresji , bardzo się zaniedbałam , to dobija mnie fakt , że wyglądam jak zmora.I choć bym nie wiem co robiła , nie mogę ukryć tej mojej smutnej , szaro - bladej gęby.Nie mogę patrzeć na siebie w lustrze.

przez iryss 16 sty 2010, 14:57
Zapisz się może na basen rób sobie raz czy dwa razy w tygodniu jakąś maseczke mnie np. bardzo odświeżają błotne..Ruszaj sie idz na spacer nie siedz w domku..I myśl pozytywnie!!!
Pozdrawiam

przez paradoksy 16 sty 2010, 15:09
iryss napisał(a):Zapisz się może na basen rób sobie raz czy dwa razy w tygodniu jakąś maseczke mnie np. bardzo odświeżają błotne..Ruszaj sie idz na spacer nie siedz w domku..I myśl pozytywnie!!!
Pozdrawiam

zabiegi na 'zewnątrz' nie pomogą - tu chodzi o lepsze samopoczucie psychiczne.. wtedy będziemy się wysypiać i mniej przejmować, wory pod oczami się zmniejszą, zaczniemy wychodzić z domu - trochę słońca i już nie będziemy tacy bladzi..

ale to tylko teoria :mrgreen:
ja musze nakładać 3 warstwy korektora pod oczy żeby w miarę nie było widać worów.. ale bladość lubię, więc mi wcale nie przeszkadza.
paradoksy

przez Donkey 16 sty 2010, 15:46
Wygląd zewnetrzny jest bardzo potrzebny dla naszego dobrego samopoczucia.
Wiem że cięzko sie wybrać ale może spróbuj sie wybrać do fryzjera który zmini Twoja fryzure, odwiezy wlosy i doradzi fachową pielegnację.

Maseczki ireny Eris nawilżające sa niedrogie a utrzymuja skórę w dobrym stanie :)

przez Gringo 17 sty 2010, 12:14
Niestety tez tak mam, ale to nie wina zaniedbania tylko oslabionego organizmu, mozecie wymyslac cuda, a to i tak sie nie zmieni dopoki wasz organizm nie ochlonie, a to tylko jesli choroba przejdzie. Czasami, teraz juz bardzo zadko miewam takie dni kiedy na kilka godzin nerwica puszcza, wiekszosc napiecie opada, a ja czuje prawdziwa ulge, powietrze staje sie swiezsze :), kolory bardziej wyrazne, dotyk, sluch i wszystko sie wyostrza i wtedy od razu wygladam duzo lepiej, to sie dzieje bardzo szybko, czuje ze napiecie spada i juz po kilku chwilach skora staje sie bardziej (hmmm ukrwiona?), wlosy w dotyku nie przypominaja siana.
Na codzien w lustro nie lubie za bardzo patrzec :? a taki ladny bylem :P :D
Gringo

przez gabrysia771 17 sty 2010, 13:27
Jestem tu pierwszy raz, po tym długim czasie czytania jak cierpią inni. i niech choćby napisanie tego cokolwiek pomoże. Łzy mi lecą jak myślę jaka byłam kiedyś, ten beztroski uśmiech, spokój, optymizm, śliczna, pełna energii dziewczyna. Teraz wrak. Brzydactwo. Grube, brzydkie, z bliznami na twarzy od pryszczy, same problemy, nawet do fryzjera nie umiem pójść. Jedna wielka porażka. I przepraszam wszystkich którzy szukają tu otuchy i ciepłego słowa. Fatalnie się czuję.

przez ewaryst7 17 sty 2010, 15:51
Gabrysiu , nie przepraszaj.Wiem co czujesz.ze mnie też został wrak.Nic , absolutnie nic we mnie , nie jest takie jak dawniej.Chora dusza , chore ciało.Nie lubię swego odbicia w lustrze.Zaglądam do niego coraz rzadziej.Bo za kazdym razem czuje rozczarowanie.

przez aviska 17 sty 2010, 20:57
Ech... Jakbym czytała o sobie... Ostatnio mi koleżanka powiedziała, że wyglądam na co najmniej 10 lat starszą. Tęsknię za dawną sobą...
- [...] czy ty jesteś chory na umyśle?
- Jasne.
- Jasne? Tak po prostu? Jasne, jesteś chory na umyśle?
- Każdy jest. Jeśli myślisz, że ten czy tamten nie jest wariatem, to znaczy, że mało o nim wiesz. Najważniejsze [...] jest znalezienie kogoś, kogo szaleństwo pasuje do twojego.

przez capria 18 sty 2010, 14:25
Kochani a może tak wspólnymi siłami zmobilizujemy się do dbania o siebie? Gdy patrzę w lustro i widzę paskudę to w środku czuję się jeszcze gorzej. Postanowiłam zadbać o siebie. Wczoraj porządnie wyprałam sobie włosy, nałożyłam maseczki odżywcze a potem pofarbowałam. Na końcu wysuszyłam i wyprostowałam. Od razu poczułam się lepiej i młodziej. Coś blada byłam więc po zrobieniu peelingu paszczy i wysmarowaniu się maseczką posmarowałam się samoopalaczem. Od razu barw życia dostałam. Wyregulowałam sobie brwi a dziś rano zrobiłam sobie makijaż i postanowiłam, że będę zakładać kolczyki. Płaskie do tej pory buty zamieniłam na kozaczki na obcasie. Pomalowałam paznokcie a przed wyjściem psiknęłam się perfumem. Poczułam się wreszcie jak kobieta a nie potfforek. Musimy dbać o siebie, przecież patrząc na nas cały świat nie musi wiedzieć że cierpimy na nerwice czy depresje. Co dziś zrobiliście dla swojego wyglądu? Najtrudniejszy pierwszy krok :-)
Czasem upadnę ale zawsze się podniosę

Sortuj wg