Witam :-)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam :-)

przez marche 26 gru 2009, 15:32
Witam wszystkich,

z różnego typu zaburzeniami nerwicowymi borykam się od dzieciństwa. Obecnie mam 25 lat i przeżywam kolejny już w życiu kryzys.
Wkrótce wybieram się na psychoterapię po raz drugi.
Teraz dokuczają mi obsesje hipochondryczne, nie opuszczają mnie myśli o chorobach, cały czas jestem przekonana, że wkrótce umrę. Mam ataki lęku połączone z bólami w klatce piersiowej, zawrotami głowy, kołataniem serca i dusznościami - jestem przekonana, że umieram (najczęściej w nocy). O chorobach i śmierci myślę nieustannie, jestem apatyczna, senna, moje życie jest w rozsypce, nie mogę się do niczego zmobilizować.
Myśli o moim zdrowiu są najczęstsze, ale w innych okresach bywają i takie o chorobach i śmierci bliskich, albo zupełnie z innej beczki - o kłopotach na studiach, kłopotach w sprawach urzędowych. Pojawia się poczucie winy z powodu mojego "pasożytowania" na bliskich (nie pracuję), a także napady lęku dotyczące zdrowia mojego psa (co kilka dni biegam z nim do weterynarza). Tyle obsesje.
Kompulsje są mniej dokuczliwe, ale na pewno należy do nich mycie rąk, rzadziej układanie/przekładanie/poprawianie różnych przedmiotów, wykonywanie różnych czynności w odpowiedniej kolejności, oglądanie swojego ciała w poszukiwaniu objawów chorobowych i mierzenie temperatury.

Teraz mam okres lękowo-nerwicowy, często też miewam stany depresyjne, w których nie denerwuję się - czuję wewnętrzną pustkę i "ból istnienia".

Często mam myśli samobójcze, ale nie jestem w stanie się zabić, bo nie chcę być przyczyną cierpienia moich bliskich.
Większość życia udaję, że wszystko jest w porządku, żeby nikogo nie martwić.
Wszystkie próby powiedzenia o tym co, czuję kończyły się klęską - brakiem zrozumienia i radą bym "wzięła się w garść".

Re: Witam :-)

przez beatrix 26 gru 2009, 16:06
witaj marche :) na pewno znajdzie się tutaj parę osób, z którymi będziesz mogła się dzielić swoimi 'problemami' ;)
beatrix

przez agusiaww 26 gru 2009, 16:10
Marche z tego co piszesz to wynika ze masz depresje z nerwica, czyli to co ja, czy jestes pod opieka psychiatry, bierzesz leki? Sama terapia tego nie zalatwi wydaje mi sie, ze powinnas takze brac leki. Ja biore lek juz pol roku i jest coraz lepiej, naprawde wszystko sie da przetrwac. I moze byc lepiej czego i Tobie zycze :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Prometeus 27 gru 2009, 04:03
Witaj

Pisz śmiało o tym co czujesz! Chętnie poczytam :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia z terapią.
To BE YOURSELF is all that you can do

Czat naszej grupy medytacyjnej:
http://www.flash-chat.pl/chat.php?chatID=GrupaMedytacyjna

Sortuj wg