Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwice da sie wyleczyc ;o)


Sarina_21p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialam sie z wami podzielic dobra wiadomoscia. Nerwice da sie wyleczyc! Ja zmagalam sie z nia od bardzo dawna. Na poczatku to dalo sie z tym zyc ale w pewnym momencie osiagnela sczyt I moge powiedziec bylam juz o jeden krok od popadniecia w psychoze. Moje zycie nie miao juz sensu I wydawalo mie sie jak ze nie dam rady juz wiecej zyc z nerwica I jej atakami. Musialam nawet wziasc zwolnienie z pracy bo nie bylam w stanie noralnie funkcjonowac. Lekarzy przepoisywali mi rozne tabletki antydepresanty ktore albo chwilowo pomagaly albo mialy jeszcze gorsze skutki uboczne. Mialam juz dosc! Wydawalo mi sie ze ludzie wokol ciesza sie zyciem a ja ciagle zyje z strachu. Ze zemdleje, ze dostane ataku serca, ze musze uwazac co jem bo skonczy sie niestrawnoscia I wymiotami. Ze bede musiala brac tabletki do konca zycia bo jak nie to zostanie wariatka!

Bylam w skepie… po ataku nerwicy oczywice poloczonym z wymiotami kupowalam jedzenie tzw plain czyli sucharki, kaszki ryzowe itp… patrzalam na innych ludzi wkladajacych do koszyka czekoladki, pizze, itp. Rozplakalam sie! Ja chce normalnie zyc! Pomyslalam. I powiedzialam do siebie NIE! Nie dam sie nerwicy. Za narada lekarza (pozniej potwierdzil mi to moj terapeuta) przestalam pic napoje z kofeina! Bezkofeinowa kawa I herbata!Tak Tak wydaje sie proste i glupie. Ale kofeina stymule serce ktore bije szybciej a przy zwiekszonym pulsie (moj zawsze byl powyzej 120) odczuwamy wewnetrzy niepokoj ktory moze nakrecac ataki paniki. Odstawilam wszystkie uspokajacze, nawet te ziolowe, zaczelam pic lecytyne, brac witaminy, wizelam rowniez serie zastrzykow z cocarboxylasium (VIT B, oj bolesne) .... od tamtej pory nie mialam ataku .Chodze na terapie ktora pozwala mi poznac siebie I moje zachowanie. Ucze sie jak interpretowac moje zachowanie I reakcje I pragne zmienic swoje zycie i je zmieniam ;o) Nie zyje juz w strachu a to najtrudniejszy pierwszy krok. ktory udalo mi zie zrobic ..;o)

 

Pozdrawiam

 

Kate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja sie lecze na nerwice 10 lat i po poczatkowym ustapieniu objawow wrocily mi objawy somatyczne a strachu nie czulam, i dopiero mi leki te objawy ukrocily, moge normalnie zyc. Uwazam swoje jakies 3-4 lata wyjete z zyciorysu, kiedy czulam tylko wylacznie bol glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarina_21p, witam na forum. Już kolejna osoba która napisała, że odstawienie kofeiny sprzyja poprawie samopoczucia. Na mnie osobiście średnio to działa, powiem nawet, że bez kawy w ciągu dnia czuje się jeszcze gorzej. Ale każdy jest inny, nie zaszkodzi spróbować.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×