Nerwice da sie wyleczyc ;o)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Sarina_21p 26 lis 2009, 15:16
Witam

Chcialam sie z wami podzielic dobra wiadomoscia. Nerwice da sie wyleczyc! Ja zmagalam sie z nia od bardzo dawna. Na poczatku to dalo sie z tym zyc ale w pewnym momencie osiagnela sczyt I moge powiedziec bylam juz o jeden krok od popadniecia w psychoze. Moje zycie nie miao juz sensu I wydawalo mie sie jak ze nie dam rady juz wiecej zyc z nerwica I jej atakami. Musialam nawet wziasc zwolnienie z pracy bo nie bylam w stanie noralnie funkcjonowac. Lekarzy przepoisywali mi rozne tabletki antydepresanty ktore albo chwilowo pomagaly albo mialy jeszcze gorsze skutki uboczne. Mialam juz dosc! Wydawalo mi sie ze ludzie wokol ciesza sie zyciem a ja ciagle zyje z strachu. Ze zemdleje, ze dostane ataku serca, ze musze uwazac co jem bo skonczy sie niestrawnoscia I wymiotami. Ze bede musiala brac tabletki do konca zycia bo jak nie to zostanie wariatka!
Bylam w skepie… po ataku nerwicy oczywice poloczonym z wymiotami kupowalam jedzenie tzw plain czyli sucharki, kaszki ryzowe itp… patrzalam na innych ludzi wkladajacych do koszyka czekoladki, pizze, itp. Rozplakalam sie! Ja chce normalnie zyc! Pomyslalam. I powiedzialam do siebie NIE! Nie dam sie nerwicy. Za narada lekarza (pozniej potwierdzil mi to moj terapeuta) przestalam pic napoje z kofeina! Bezkofeinowa kawa I herbata!Tak Tak wydaje sie proste i glupie. Ale kofeina stymule serce ktore bije szybciej a przy zwiekszonym pulsie (moj zawsze byl powyzej 120) odczuwamy wewnetrzy niepokoj ktory moze nakrecac ataki paniki. Odstawilam wszystkie uspokajacze, nawet te ziolowe, zaczelam pic lecytyne, brac witaminy, wizelam rowniez serie zastrzykow z cocarboxylasium (VIT B, oj bolesne) .... od tamtej pory nie mialam ataku .Chodze na terapie ktora pozwala mi poznac siebie I moje zachowanie. Ucze sie jak interpretowac moje zachowanie I reakcje I pragne zmienic swoje zycie i je zmieniam ;o) Nie zyje juz w strachu a to najtrudniejszy pierwszy krok. ktory udalo mi zie zrobic ..;o)

Pozdrawiam

Kate

Re: Nerwice da sie wyleczyc ;o)

przez Jogurt22 26 lis 2009, 15:30
super:)

przez agusiaww 26 lis 2009, 16:02
Fajnie ze Ci sie tak ulozylo ale leki sa dla niektorych ludzi jedyna alternatywa, szczegolnie gdy maja duze objawy somatyczne jak bole czy zawroty glowy/.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sarina_21p 26 lis 2009, 16:37
wiem.... ale moje objawy somatyczne ustapily wraz ze strachem. To nerwica jest ich podstawa i ona je wywoluje!

przez agusiaww 26 lis 2009, 17:04
Akurat ja sie lecze na nerwice 10 lat i po poczatkowym ustapieniu objawow wrocily mi objawy somatyczne a strachu nie czulam, i dopiero mi leki te objawy ukrocily, moge normalnie zyc. Uwazam swoje jakies 3-4 lata wyjete z zyciorysu, kiedy czulam tylko wylacznie bol glowy.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez ella87 17 cze 2011, 12:31
Sarina_21p,

przez shadow_no 25 cze 2011, 15:32
Sarina_21p, witam na forum. Już kolejna osoba która napisała, że odstawienie kofeiny sprzyja poprawie samopoczucia. Na mnie osobiście średnio to działa, powiem nawet, że bez kawy w ciągu dnia czuje się jeszcze gorzej. Ale każdy jest inny, nie zaszkodzi spróbować.
Pozdrawiam!
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Miro 25 cze 2011, 15:43
shadow_no napisał(a):Sarina_21p, Na mnie osobiście średnio to działa, powiem nawet, że bez kawy w ciągu dnia czuje się jeszcze gorzej. Ale każdy jest inny, nie zaszkodzi spróbować.
Pozdrawiam!

No ja mam to samo :mrgreen:
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez villah 25 cze 2011, 18:35
Jestem ciekawy, czy okres próby po odstawieniu trwał 2 dni czy 2 miesiące, bo kawa jest normalnym narkotykiem i należałoby domniemać, że okres "odwyku" będzie obiawiał się zaniżonym samopoczuciem i "innymi" objawami.

przez Lord Kapucyn 28 cze 2011, 21:40
Tej kofeiny w kawie i napojach gazowanych to jest tyle co kot napłakał. Nie wywiera to jakiegoś decydującego wpływu na samopoczucie.

Fajny zrobiliście odkop tematu z 2009. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg