Witam wszystkich

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam wszystkich

przez Shia 20 paź 2009, 21:16
Mam 20 lat i od ponad 2 lat moim problemem są: trudności w zasypianiu oraz zbyt wczesne wybudzanie się. Próbowałam z nimi walczyć za pomocą psychoterapii, medycyny niekonwencjonalnej, a także za pomocą leków przepisanych od lekarzy. Wszystko przynosi jednak bardzo krótkotrwałe efekty i po kilku tygodniach zasypiania bez problemu wszystko wraca. Czy istnieje coś, co mnie uleczy? Czy jedynym ratunkiem są leki psychotropowe? Bo ta bezsenność naprawdę wiele mi w życiu zepsuła i mam już po prostu dosyć zmęczenia i stresu, nocnych ataków paniki, a także rezygnacji z wielu planów na przyszłość.

Re: Witam wszystkich

przez shadow_no 20 paź 2009, 21:36
Shia, witam na forum.
Leki z pewnością mogą przynieś dobre efekty, ale jeżeli takie stany wywołane są jakąś konkretną przyczyną - powinnaś się również skupić na psychoterapii.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Shia 21 paź 2009, 13:20
Przyczyny nie umiem ustalić, no, może tylko to, że nie lubię zmian, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi zmiana otoczenia i nowi ludzie, a gdy problemy z zasypianiem się pogłębiły byłam w trakcie zmiany szkoły. Ale też nie wiem, czy to na 100%, bo dlaczego trzyma mnie aż do tej pory? Może to być też lęk przed zmęczeniem. Poza tym, psychoterapię zakończyłam niedawno, bo wyszło, że tak naprawdę to ja powinnam zmienić nastawienie, nie denerwować się wieczorami i pogodzić się z faktem, że tak mało śpię, no jednym słowem podejść do sprawy ze spokojem i nie przejmować się, ale ja tak nie potrafię, więc uznałam, ze chyba muszę znaleźć inny sposób.

A czy to prawda, że leki psychotropowe mogą być przyczyną złego samopoczucia przez cały dzień po zażyciu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ridllic 21 paź 2009, 16:06
Witaj to prawda zawsze istnieje okres adaptacyjny na jedna osobę to nie ma wpływu na inna ma i żle sie człowiek czuję lub troszeczkę gorzej jednak po pewnym okresie objawy uboczne mijają co do Twoich problemów z zasypianiem itp oraz długością snu hmmm Twoje 2 lata to nie wiele sam borykałem się z tym problemem do czasu . Pozdrawiam
Ridllic

przez Shia 22 paź 2009, 13:17
Być może wkrótce zacznę przyjmować leki, ale właśnie okresu adaptacyjnego najbardziej się obawiam. Nienawidzę tej bezsenności najbardziej ze względu na złe samopoczucie następnego dnia i nie chcę, aby się mnie trzymało mimo tego, że spałam normalnie. Ale z drugiej strony, jak nie spróbuję, to się nie przekonam i na pewno mi się nie polepszy.

A u Ciebie ile trwała? I co pomogło? Również pozdrawiam.

Sortuj wg