Witam mam problem ale nie wiem jak go zdiagnozować

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam mam problem ale nie wiem jak go zdiagnozować

przez pablo6989 03 paź 2009, 01:59
Witam Wszystkich

To moj pierwszy post na forum:)
Nie wiem gdzie dokladnie umiescic ten post....

Mam 24 lata, wyzsze wyksztalcenie. Obecnie pracuje.

Mam taki dziwny problem: od najmłodszych lat (4-5 letnie dziecko) bawie sie sznurkami!
Jako dziecko, brałem roznego rodzaju sznurki siadalem gdzieś i sie nimi bawiłem-sznurki rozne: od paczek, sznurowadła,etc o dlug. od ok. 20 cm do 40 cm. Siedzialem i mietoliłem je palcami. Było to takie odpręzająco-narkotyczne doświadczenie .
Zatapiałem się w swoich myślach iTo mnie strasznie uspakajało. Bylo to jak nałóg, brak wpobliżu sznurka (np. wyjazd na wczasy czy w gory) powodował irytacje ipoddenerwowanie-chyba reakcja podobna do nalogowego palacz a wprzypadku braku fajek...? To trwało przez przdszkole, podstawówke i nawet liceum..Od podstawówki kryłem sie z moją przypadłościa gdyz była powodem drwin otoczenia (rodzice, rodzina czy koledzy w przedszkolu...)

Pod koniec liceum i na studiach osłabło to troche. Jednak wcąz ukradkiem mietolilem gumki recepturki. Tak zostało do dziś...
Musze od czasu do czasu pomietolic w palcach gumke recepturkę (takie dłuższe egzemplarze) bo bardzo mnie to relaksuje a bez tego chodze ztrasznie poddenerwowany, mam jakies niekotrolowane ruchy, czuje sie niespokojny,etc.
Sama czynnosc powoduje odprezenie, bola mnie pozniej juz palce i nadgarstki, pozatym w czasie ww czynnosci nie chce mi sie robic nic innego. Jednak w czasie tej czynnsosci potrafie sie bardizej skoncentrowac, bez gumki mam problemy zkoncentracja....Siedze mietosze wpalcach gumke rec. i rozmyślam.....

Co to jest za przypadłość? Co to jest za choroba?
Nigdy o czyms takim nie słyszałem ani nie czytałem
Czy spotkal sie ktoś z Was z czyms podobnym?
Bardzo prosze o pomoc gdyz jestem zdezorientowany
Gdybym mial cos jeszcz enapisac dla rozjaśnienia sprawy to piszcie

Pozdrawiam gorąco;)

Re: Witam mam problem ale nie wiem jak go zdiagnozować

przez celineczka3 04 paź 2009, 13:14
Po prostu masz takie natrectwo, nic groznego. Zastanawiam sie tylko czego Ci brakuje a co daje Ci ten sznurek, ze mozesz sie skoncentrowac kiedy sie nim bawisz....pomysl o tym. Pozdrawiam
celineczka3

przez joanna5 04 paź 2009, 13:23
natrectwo/sznureczek.u mnie skubanie palcami to podswiadoma obrona przed lekiem,jestem tylko filozofem,ale juz tyle jestem przeterapeutyzowana,ze wiem o co biega,to wiez z matka.ale to poglebiona psychoterapia a nie chce wchodzic w droge fahowcom

[Dodane po edycji:]

musze wam opisac cos niesamowitego,wczoraj poznalam Barbae Rosiek autorke Pamietnika narkomanki ,speca od schizo i depresji,rozmowa z nia wiele mi dala,jestem jeszcze w szoku,musze wiele spraw przemyslec,wiec ide do swojej swiatyni dumania.
joanna5

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 05 paź 2009, 13:41
joanna5 napisał(a):natrectwo/sznureczek.u mnie skubanie palcami to podswiadoma obrona przed lekiem,jestem tylko filozofem,ale juz tyle jestem przeterapeutyzowana,ze wiem o co biega,to wiez z matka.ale to poglebiona psychoterapia a nie chce wchodzic w droge fahowcom

Nie wiem czy to do mnie, ale po prostu poruszylam ta kwestie bo tez mialam rozne natrety i tiki i zauwazylam ze zawsze robilam to albo z silnego napiecia albo leku, i jak sie zastanowilam dlaczego tak sie czuje a potem staralam jakos rozwiazac, to mi przechodzilo.
celineczka3

Sortuj wg