Witam, czy to nerwica?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam, czy to nerwica?

przez Croc 23 cze 2009, 00:41
Witam serdecznie forumowiczów,

mam 21 lat, przez większość mojego życia zmagam się z dziwnymi problemami psychofizycznymi, proszę was o poradę.

Otóż w moim przypadku łączą się trzy problemy:

1) żołądek
2) śluz w gardle
3) psychika

Szukałem pomocy u lekarzy niemal każdej powiązanej specjalizacji (gastrolog, laryngolog, psychiatra, pulmonolog i inni) i nikt nie potrafił lub nie chciał mi pomóc. Problem jest zbyt skomplikowany, by opisać go w jednym poście, więc skupię się na problemach nerwicopodobnych.

Można wierzyć lub nie w coś takiego jak nerwica żołądka. Opowiem wam jak reaguję na sytuacje stresowe. Po pierwsze, kiedy się przestraszę, pierwszy reaguje mój żołądek. Gdy np. idę sobie i nagle szczeknie pies, robię dziwną rzecz. Mianowicie jakby mimowolnie robię taki mały skłon, mam skurcz żołądka. Nie wystraszam się mózgiem, ale właśnie żołądkiem. Mam regularne biegunki, ale nie polegające na tym, że muszę biec do toalety, nie. Po prostu wychodzi ze mnie luźna papa. Często też wśród ludzi drętwieję mimo, że się nie denerwuję. Czuję jakbym był niewolnikiem swojego ciała. Mam też bardzo poważne problemy z psychiką, kontaktami z ludźmi, ale o tym może później. Czy jak na razie wygląda to wam na nerwicę?
Croc

Re: Witam, czy to nerwica?

przez Ridllic 23 cze 2009, 01:42
Croc, witaj
Ridllic

przez agusiaww 23 cze 2009, 12:25
Tak to moze byc nerwica wegetatywna czyli jakiegos narzadu u Ciebie akurat sie charakateryzuje poprzez zoladek.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gringo 23 cze 2009, 20:36
Ja bym nazwal to po prostu nerwica, a wszystkie objawy jakie masz pochodza od psychiki, wiec przestan zajmowac sie objawami fizycznymi, a skup sie lepiej na samej psychice. Jak naprawisz psychike, to i cialo odpocznie.
Gringo

przez Croc 24 cze 2009, 11:44
A w jaki sposób można "zająć się psychiką"? U psychologa jeszcze nie byłem, byłem prywatnie u psychiatry, który w ogóle nie chciał mnie słuchać. Mam taki problem, że nie potrafię zbyt dobrze opowiadać o swoich problemach, bo jest ich za dużo, a ja się denerwuję jak o nich opowiadam. Do psychiatry wziąłem kartkę z listą tematów, które chciałem poruszyć, ale w połowie dał mi do zrozumienia "spadaj już".
Croc

przez Gringo 25 cze 2009, 11:37
Hmm, jakbym wiedzial, to by mnie tu nie bylo :).
Mi pomaga medytacja, jak chcesz to poczytaj : http://www.eioba.pl/a101986/uwaga_medytacja
To tylko wprowadzenie, ale dobre.
Gringo

przez shadow_no 25 cze 2009, 16:55
Witam na forum.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Lena88 25 cze 2009, 20:58
Ja też witam kolegę po "objawach", taa żołądek i biegunki ;/
Just listen to the music of the traffic in the city
Linger on the sidewalk where the neon signs are pretty
How can you lose?

http://www.youtube.com/watch?v=JyW1smKgJF8

Sortuj wg