Nerwica lękowa a dziecko

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Nerwica lękowa a dziecko

przez annana 21 cze 2009, 22:39
Cześć witam wszystkich.Jestem nowa i chcę kogoś poznać kto ma tak jak ja nerwicę lękową i bardzo pragnie dziecka.

Re: Nerwica lękowa a dziecko

przez Lili-ana 22 cze 2009, 01:06
Ja cierpię na to zaburzenie i urodziłam kilka miesięcy temu synka:) Ciąża nie była przyjemna ale warto było.
A Ty bierzesz jakieś leki? Bo ja nie brałam nigdy wcześniej. Też jestem tu nowa i od wtorku zaczynam leczenie Asertinem50
Lili-ana

przez Misiunia 28 cze 2009, 11:47
Witaj!
Ja tak mam.Cierpię na nerwicę lękową,dokładnie na hipochondrię.Mam 32 lata ,bardzo chcialabym miec dziecko,ale paraliżuje nie strach-głównie przed porodem (strasznie boje się bólu,w ogóle nie jestem na niego wytrzymała-nawet zęba sobie wyrywałam pod narkozą).A jak ktoś wspomina o porodzie,to od razu robi mi się słabo i trzęsą mi się ręce.Historie o kilkunastogodzinnych męczarniach,pęknięciach,nacinaniach czy łyżeczkowaniach przerażają mnie tak bardzo,że chyba nigdy nie zdecyduję się na dziecko.Niewiele jet rzeczy które przerażają mnie tak bardzo jak myśl o tym,ze miałabym rodzic. Poza tym boję samej ciąży no i tego co będzie potem,kiedy pojawi się dzidziuś.Nie wiem czy byłabym w stanie się nim zając skoro czasami nie potrafię poradzic sobie sama ze sobą:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lumen 02 lip 2009, 12:13
mam to samo- ba, nawet mam wrażenie że mój nawrót po kilku latach nerwicy, z tym jest właśnie zwiazany - wszyscy spodziewają się że powinnam już mieć dziecko (mam 29 lat, już 7 lat ślubie), ja czasem chcę, czasem nie chcę ;) ale generalnie czuję presję do tego bardzo sie boję samej ciaży i tego jak sobie będę dawać rady z dzidziusiem w brzuchu i nerwicą :cry:

Sortuj wg