czy jest nerwica u 6 letnich dzieci?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

czy jest nerwica u 6 letnich dzieci?

przez basiac1 29 maja 2009, 08:56
mam 6 letnią córke i jest bardzo wrażliwa ,płaczliwa. jest kochaym dzieckiem i nie mam z nią wiekszych problemów.Jest zdolna ,bo chodzi do klasy z starszymi dziećmi ,ale chyba jest nerwowa zbytnio. Bardzo przeżyła występ szkolny,płakała od początku do końca-tak się denerwowała .wszystko umiala perfekcyjnie,nawet wiersze innych dzieci zapamiętała/a było ich 3 klasy + rodzice.Nie wiem czy nerwica jest jż u takich dzieci ,czy mozna juz ją leczyc-bo szkoda mi dziecka zmarnowac ,tak lęk ja zachamuje przed rozwojem-poradzcie ..moze macie podobne doświadczenia z własnymi dziećmi?

Re: czy jest nerwica u 6 letnich dzieci?

przez linka 29 maja 2009, 09:12
Ja bym tego nie lekceważyłą, bo nawet jeśli to nie jest nerwica, to córeczka nie umie poradzić sobie ze stresem a im będzie starsza tym go będzie przybywać.
Prosta rada - trzeba iść do psychologa dziecięcego, może najpierw do pedagoga szkolnego i się poradzić.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Bialy 29 maja 2009, 09:23
Jest. Ja swoją przygodę z nerwicą rozpocząłem właśnie w wieku 6 lat, w przedszkolu.
"Kto wierzy w wolność woli, ten nigdy nie kochał i nigdy nie nienawidził."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ridllic 29 maja 2009, 13:58
basiac1, fakt nie wolno tego zignorować ,takie zachowanie to dobry wstęp do rozwinięcia się jakiegoś paskudztwa wiec lepiej tym się zająć od razu może jakiś psycholog dziecięcy :roll:
Ridllic

Sortuj wg