Witam serdecznie!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam serdecznie!

przez monia_w 11 sty 2009, 10:25
Witam wszystkich forumowiczów! Jestem tu nowa. Mam ze sobą duży problem. Zeczęło się jakiś czas temu omdleniami, zawrotami głowy, zasłabnięciami, waleniem serducha, a do tego bóle brzucha itp. Lekarz ogólny zdiagnozował u mnie po wszelkich badaniach zespół jelita drażliwego i nerwicę. Dostałam różne tabletki i rady jak z tym żyć. Po paru latach leki odstawiłam i przez półtora roku było ok. A od pół roku jest znowu różnie. Kolejne prochy i lekka poprawa, więc zmiana leków na inne, które okazały się kompletnie nietrafione, nasiliły tylko objawy nerwicowe. Od tygodnia czuję się koszmarnie. Szybka decyzja: czas na wizytę u psychiatry, której się zwyczajnie boję. Znalazłam to forum i może zabrzmi to głupio, ale cieszę się, że nie ja jedna mam takie problemy ze sobą :)

Re: Witam serdecznie!

przez amalka 11 sty 2009, 16:29
witaj w klubie monia w. JAk większość tu nerwusków przechodzisz kolejne kryzysy. Ale myślę ,że powinnaś udać się do specjalisty : psychiatry , który dobierze ci leki, ale również pomyśl nad wizytą u psychologa. W przypadku zaburzeń nerwicowych psychoterapia potrafi działać cuda> nauczysz się radzić sobie z lękiem, stresem , zrozumiesz przyczyny swoich lków. To pomaga.

No widzisz ,że nie jesteś sama... :D hehe ja wiem ,że cudze nieszczęścia potrafią uspokoić ,że nie jest się odosobnionym < żarcik>

teraz wiesz ,że jest nas sporo, po czym powinnaś od razu poczuć ulgę i zaglądać tu częściej wygadując się tutaj w ramach takiej malutkiej terapii fundowanej sobie, to też pomaga.
:D
do zobaczyska przy kolejnym poście

przez monia_w 11 sty 2009, 17:27
Dzięki za powitanie :smile: termin u psychiatry mam już w najbliższy wtorek, o psychologu też myslę, ale nie wiem kompletnie, gdzie uderzyć. Może ktoś zna w Bielsku jakiegoś dobrego psychologa?
Mam wzloty i upadki i raz jestem nastawiona pozytywnie, a raz kompletnie załamana. A chciałabym tylko normalnie funkcjonować, a nie stale myśleć, czy już zemdleję, czy może za chwilę, czy moze kręci mi się w głowie, czy tylko wydaje :shock: A forum będę czytać i pisać z takim właśnie nastawieniem. I liczę na poprawę po wizycie u psychiatry :smile: może nie odrazu, ale pomalutku, powolutku...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amalka 11 sty 2009, 18:09
i tak trzymaj monia w. JA też mdlałam, zawracało mi się w głowie, myślałam ,że umieram hehehe a jakoś mi się teraz odechciało i chce mi się żyć :D

przez monia_w 12 sty 2009, 11:20
amalka, a jak to zrobiłaś?

przez amalka 12 sty 2009, 11:29
monia w, po prostu wzięłam się w karb, poszłam do psychiatry - dostałam leki. Poszłam do psychologa - jestem na psychoterapii. I teraz żyję :D i cieszę się zyciem....nie od razu było tak łatwo, moje załamanie zaczęło się w maju, ale od grudnia jest naprawdę suuper.
Lek i psychoterapia postawiły mnie na nogi.
mam nadzieję ,że i tobie się uda :D

Sortuj wg