dziwne bicia serca!!!!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Re: dziwne bicia serca!!!!

przez depresyjny86 23 wrz 2008, 01:54
Mi brakuje powietrza w różnych sytuacjach ale najbardziej wtedy sie dusze kiedy zmieniam pozucje z stojącej na leżącą.Czuje jakby ktoś usiadł na mojej klatce piersiowej......i mam ogromne dusznosci,zaczyna mi cośspływać do płuc i czuje siejeszcze gorzej i jeszcze bardziej się dusze....i w trakcie tego leżenia,boli mnie czasem serce...
Co to może być?Miał ktoś tak?
:)

przez madzia26 23 wrz 2008, 11:11
ja mam tak w roznych sytuacjach ze gdy zmieniam pozycje z siedzacej na stojacom wtedy ciezko mi jest jakos w klatce piersiowej i mam problem z oddychaniem jest to uciazliwe np.jak stoje w kolejce albo gdzies w autobusie albo np.w poczekalni u lekarza

przez ziemiowit1978 23 wrz 2008, 23:11
człowiek nerwica: miewam też tak że czuję jak mi coś spływało do gardło, gromadził się nadmiar śliny - mówią że to też nerwica. Jest tak, że jak szybko wstane to czuję że coś mnie przytyka coś mi zaczyna mrowieć w nogach i rękac po jakiejś chwili przechodzi. Więc podejrzewam, że mamy podobne objawy. Chociaż zastanawiam się czy u mnie to nie jest kręgosłup?

Głowa do góry!

Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez karolina10 30 wrz 2008, 15:21
tez to miałam to tylko nerwica nie wstydz sie i idz do psychiatry...

przez ziemiowit1978 01 paź 2008, 15:42
karolina10: to już nie chodzi o wstyd ja nawet bardzo chcę iść, ale chciałbym jakiś sprawdzony gabinet ze skuteczną psychoterapią bo ostatnio jak byłem to mi przepisał lekarz psychotropy i kazał brać! Tak to się sprawy nie załatwi. Jakby ktoś znał dobry gabinet w okolicach Katowic bedę wdzięczny.

Pozdrawiam

---- EDIT ----

Witam ponownie

Zrobiłem sobie badania magnezu potasu, tarczyce krew i wszytsko ok. A dzisiaj znów od jakiś 30 minut czuję te dziwne bicia serca i wstrzymywania. Stracha mam jak cholera żeby to nie było jakieś migiotanie komór. A zaczęło się od tego że napiłem się kawy i po 30 minutach się zaczęło. Nie wiecie co zrobić może ktoś z Was coś doradzi bo już nie wiem?!

Pozdrawiam

przez Tunia03 23 paź 2009, 13:22
Ja od 8 lat mam takie potykania i szarpnięca serca,przyspieszony puls i generalnie cały czas czuję swoje serce. Lekarz powiedział mi,żeby tym potykaniem się kompletnie nie przejmować,sa to skurcze dodatkowe i taka moja uroda. Ale ostatnio do tych skurczy doszły ataki palpitacji. Czyli nagle zaczyna mi serce wpadać w jakiś galop,tętno 180 i twra to od kilku sekund do 10 min. Panicznie się tego boje,bo nie jest to spowodowane nerwami w danej sytuacji,tylko np leżę sobie spokojnie na łóżku i nagle jazda. W środę mam wizyte u kardiologa i zobaczymi co mi powie,boję się że to może być jakieś migotanie przedsionków albo coś groźnego,ale żeby to stwierdzić trzeba by zrobić ekg w trakcie takiego ataku,a to jest raczej trudne,bo atak pojawia się nagle i nagle przechodzi.Właściwie przez tą całą nerwicę moje życie zmieniło się w koszmar,nie piję alkoholi w ogóle,bo boję się co będzie jak mnie złapie jakiś atak i nie będę mogła zażyć po alkoholu leku,nie wychodzę nigdzie-chyba że muszę ale jest to okupione wielkim stresem (mam fobie społeczną) i w ogóle czuję się jak STARUSZKA!! Do bani z takim zyciem!!!
Tunia

przez wojor 23 paź 2009, 19:24
Witajcie!
Też mam takie "hustawki sercowe" i często czuję serce w gardle ( jego bicie) ,ale kiedy się czymś zdenerwuję, to mam wrażenie ,że wybuchnę. Głowa robi mi się gorąca , boli dziwnie , cała lub kłuje w jednym miejscu. Właśnie teraz tak się czuję , bo od paru dni nie umiem dojść do siebie, po nagłęj śmierci mojego kolegi ( 42 lata - chłop jak dąb , leczył się tylko na kręgosłup , a zmarł dlatego ,że lekarz nie wpał na to ,że jego bóle w krzyżu są od kamieni i wątroby , przez co padła trzustka). Jestem tym tak przejęta , że nie umiem się pozbierać. Mam serce w gardle , coś mi ściska głowę, mam gorące uszy i ne wiem co robić ( ciśnienie mam 130/83 tętno 75 ). Kiedyś pomagało mi oddychanie przeponowe, ale teraz jakoś nie chce zadziałać. Może znacie jakieś inne metody?
.........nigdy nie jest tak źle , żeby nie mogło być gorzej ani tak dobrze , żeby nie mogło być lepiej.........

przez Tornado 15 gru 2010, 15:19
Objawy takie bardzo często mają podłoże nerwowe. Czy to świadomie się denerwujemy, czy nieświadomie - organizm nasz reaguje. To jest normalne. Piszę w tym temacie, choć widzę, że już dawno nikt nie pisał, bo też widzę, ze temat co jakiś czas powraca.
Zloty środek?
Nie ma takiego.
Możemy popracować nad możliwością zmniejszenia w naszym życiu sytuacji stresowych.
Możemy popracować nad wyciszeniem samego siebie.
Możemy też wesprzeć się ziołami - np. czymś takim jak tabletki Kalms.
Panika jednak i strach, tylko pogłębiają objawy. Trzeba się pogodzić z tym, co jest i nauczyć się z tym żyć. Z czasem przestaje wtedy to tak przeszkadzać, a gdy na spokojnie podchodzimy do sytuacji drgawek serca, nieprawidłowego jego bicia - szybciej serce się uspokaja przy kilku głębszych wdechach. Trzeba tylko zachować wewnętrzny spokój, choć nie raz graniczy to ze sztuką.

To co opisałam, jest tylko i wyłącznie obserwacjami mnie samej. Moich problemów z sercem i moich reakcji. Być może jest w tym wszystkim jakaś zasada, która mogłaby komuś pomóc, a być może każdy musi znaleźć własny sposób - tego nie wiem. Ale spróbować można - polecam :smile:
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

Sortuj wg