Witam wszystkich jestem nowy

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez LINA 04 kwi 2006, 08:57
Ja również witam :D

przez Olka 04 kwi 2006, 10:44
Witaj Robercie:) pracowałam z psychologiem i psychoterapeuta, mysle ze jest duza róznia. Dla mnie terapia była duzo bardziej owocna niz takie luzne rozmowy z psychologiem:) Pozdrawiam serdecznie:)
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

przez didado1 04 kwi 2006, 11:07
xxx
Ostatnio edytowano 15 mar 2008, 15:57 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz
znikłam i mnie nie ma .........

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emiflo 07 kwi 2006, 20:19
witaj, ja mimo wszystko jestem "zwolenniczka" leków, bo pozwoliły mi one stanąć na nogi, ale ważne jest aby nie odstawiać ich za wcześnie, bo wtedy , tak jak pisze anielka , lęki wracają.
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez kochajacy 09 kwi 2006, 00:44
witanie na ekranie :D
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez reirei 09 kwi 2006, 14:55
Witaj na forum
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez DOC PABLO 10 kwi 2006, 21:44
tym razem ja witam !!!!
Jak robertos napisał - to pomocne uczucie świadomość że są ludzie z podobnymi problemami i potrafią sobie z nimi radzić. bo sam fakt ze inni tak cierpią nie jest pocieszający.

Z tego co wstepnie zdonżyłem przeczytać to ja w sumie nie jestem aż tak zaawansowany, tzn niemam takiego stazu .
Przedstawie moze w skrócie moją historię.

Nerwica objawiła się dolegliwościami sercowymi i została u mnie rozpoznana (w tajemnicy, bo lekaż mi o tym nie powiedział , jedynie jak zaczołem czytać ulotkę leku który mi przepisał "lexotan" to sie zorientowałem) jakieś ponad pół roku temu. jeden lekaż kazał mi brać to rególarnie i wysłał na badanie ekg - jak z wynikami poszedłem do drugiego lekaża ,okazało się ze ekg jest w pożądku , czyli serce jest ok.
Lekaż ten natomiast spytał sie gdzie pracuje , czy się stresuje itp, i zdiagnozował ze właśnie nerwy są przyczyną moich dolegliwosci - kazał mi przestać pić kawy i coli , wiecej sportu itp. a "lexotan " brać tylko w chwili napadu lęku.
Dostosowałem sie do jego zaleceń ,dzieki temu schudłęm i poprawiłem chyba wydajnosc fizyczną a z sercem jako takich nie miałem problemów - czyli przez pół roku cisza , coć bałem się np napić kawy itp .

Niestety jakiś tydzień temu wyjechałem sobie na imprezkę , tam wypiłem kilka piwek , miałem niestety jeden przykry incydent na tej imprezie , któy mnie ikuł w serce , nastepnego dnia maiłem poczucie cięższkiego kaca , w tym zawrotów głowy itp (niby normalnie) jecz tak się tym zdenerwowałem ,że mi tetno i ciśnienie podskoczyło - załądowałem lexotam , któy mimo wszystko zawsze miałem przy sobie , ale i tak sie trzesłem , choć się uspokoiłem troszkę , zapobiegawczo pojechałem na pogotowie , tam sieokazało ze ciśnienie mam 180 na coś - doagnoza "symptom dnia po.." dostałem lek na pobniżenie cisnienie , i spoko.

Ale to był włąsnie początek. cały tydzień , lęków -czy serce dobrze bija , jakie ciśnienie itp , przy wycieczce w podróż znowu dostałem ataku , ciśnienie itp. kupiłem te tabletki co mi na pogotowiu wcześniej dali - pomogły .

i ostatni weekend , sobotę miałem bardzo zapracowaną - od 9 tej rano do 3 ciej w nocy ( jestem też dj-em) na imprezie oczywiście nie piłem z obawy o skutki z przed tygodnia , ale całą impreze czułem się tak zkołowany , i zmeczony ze cały czas sie bałem ze zemdleję itp , ze strachu podjechałem sobie zapobiegawczo na pogotowie , tam sięokazało zęciśnienie ok , a tetno trochę podwyższone - zdałem sobie sprawe wtedy ze to nerwy - ten fajk mnie uspokoił .
Niedziele za to była masakra , przeszedem na stopień wyżej , tzn : postanowiłem odespać z nadzeję ze to pomoze, jednak po obudzeniu zaczełu sie lęki -jak serce i tp z jednoczesnym staneł ogłuszzenia i zmieszania ( czułem się trochę jak po jakiś narkotykach) to mnie przeraziło , co pogłebiało ten stan, bałem sie ze zaczyna sie choroba psychiczna (a mam w rodzinie brata horego na schizofremię) - koszmar .wyszedłem na spacer i trochępomogło - w tym wszystkim również pomagała mi moja dziewczyna ( za co jej jestem bardzo wdzieczny) ale też miałem leki że jej mogę coś zrobić, jeści żeczywiście to choroba psychiczna .
dziś od rana się słabo czułem, ale poszedłęm do lekarza , lekaż chciał mi przepisac lekarstwa które w zasadzie miałem ,tylko onie brałem , czyli lexotan i ten drugi na ciśnienie, sama wizyta poprawiła mój nastrój , lecz i tak cał czas się czułem zkołowany i słaby , po południu postanowiłem sie dobrze najeść, (bo ostatnie dni przez te wszystkie leki trochę przy głodziłem się ) i walnołem drzemeczkę, po pobudce nie stety znowy stan oszołomienia i strachu przed chorobą psychiczną wróciłe , połknołem kawałek lexotanu usiadłem, przed netem i znalazłem to forum ,jedna wypowiedź nawet mnie doprowadziłe trochę do łez (dobrych łez).
W tej chwili czuję sie lepiej ,ale baaaaaaaardzo nie chcę wracać do zadnego ze stanów toważyszących mi w sotatnich godzinach i dniach - nerwica lękowa to okropna przypadłość !!!! :(

Przepraszam za błedy i za wylewność .

Sortuj wg